TÜGVA Afyonkarahisar İl Temsilcisi Ramazan Sami Çınar, yazılı bir açıklama yaparak TÜGVA’nın öğrencilere konforlu ve avantajlı bir yurt imkanı yanında burs desteği sağladığını açıkladı.

Gözden kaçırmayın

Afyon Kocatepe Üniversitesi'nde Hukuk Fakültesi öğrencilerine önemli eğitim verildi.Afyon Kocatepe Üniversitesi'nde Hukuk Fakültesi öğrencilerine önemli eğitim verildi.

TÜGVA Afyonkarahisar İl Temsilcisi Ramazan Sami Çınar, STK Yurtlarının öğrenciler için pek çok avantaj sağladığını dile getirerek, “TÜGVA öğrencilerin sosyal ve kültürel olarak ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanan yurt imkanının dışında “Yurt İhtiyaç Bursu” kapsamında ihtiyacı olan öğrencilere %25, %50, %75 ve %100 oranlarında burs desteği sağlanıyor.” dedi.

TÜGVA İl Temsilcisi Ramazan Sami Çınar, yazılı bir açıklama yaparak TÜGVA’nın öğrencilere konforlu ve avantajlı bir yurt imkanı yanında burs desteği sağladığını açıkladı.

“ÖZEL YURT FİYATLARI DUDAK UÇUKLATIYOR”

Üniversite tercih sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte öğrencilerde barınma telaşının başladığını ve KYK yurtlarına talebin oldukça yoğun olduğunu belirten TÜGVA İl Temsilcisi Ramazan Sami Çınar, “KYK yurtlarında kontenjanlar şimdiden dolmuş durumda. Ev kiralarının yükselmesiyle birlikte öğrenciler yurtlara yöneldi. İnternette pek çok özel yurt karşınıza çıksa da ya fiyatları dudak uçuklatıyor, ya da gösterilenden farklı manzaralar sizi karşılayabiliyor.” dedi.

“STK YURTLARI AVANTAJ SAĞLIYOR”

Özel yurtların ticari amaçlarla işletilmeleri sebebiyle her öğrencinin bütçesine uymadığı söyleyen Çınar, “STK Yurtları özel yurt kategorisinde olsalar da sundukları imkânlar sebebiyle pek çok avantaj sağlıyor. Sivil Toplum Kuruluşları olan vakıf ve dernekler tarafından işletilen yurtlar, öğrenciler için pek çok avantaj sağlıyor. Bunlar arasında en çok ilgi çekenlerse şeffaf hizmet sunan STK’lara ait yurtlar. Gençlik Spor Bakanlığı denetiminden geçen STK yurtlarının KYK yurtlarından farkı yok. Konfor, imkan, güvenlik gibi pek çok konuda kaliteli hizmet sunuluyor. Kamu yararına hizmet veren vakıflara ait yurtlarda burs ve eğitim imkanlarından hâlâ pek çok öğrencinin haberi yok. STK Yurtları bu imkanları öğrencilere sunarak eğitimlerini destekliyor.” ifadelerinde bulundu.

TÜGVA’DA HEM YURT HEM BURS İMKANI

TÜGVA’nın yurt imkanı dışında öğrencilere burs imkanı da sunduğunu ifade eden Çınar,  “Son günlerde ilgi çeken yurtların başında TÜGVA Yurtları geliyor. Öğrencilerin sosyal ve kültürel olarak ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanan yurtlarda ev konforunda imkanlar dikkat çekiyor. Ayrıca “Yurt İhtiyaç Bursu” kapsamında ihtiyacı olan öğrencilere %25, %50, %75 ve %100 oranlarında burs desteği sağlanıyor. Bütün TÜGVA Yurtlarında; kahvaltı, akşam yemeği, wifi, 7/24 sıcak su, merkezi ısıtma sistemi, ortak alan ve öğrenci odası temizliği, çalışma odaları, mescit, kütüphane, çok amaçlı salon, konferans salonu, çamaşır odası ve ütü odası, valiz odası, ayakkabılık, revir, güvenlik kameraları var. Merkezi konumlarda yer alan 39 yurduyla TÜGVA, temel ihtiyaçlara ek olarak pek çok kültürel eğitim çalışmasına da yer verilmiş durumda. Akademik çalışmaların desteklendiği eğitim programlarıyla öğrencilere kariyerlerini üniversite yıllarında inşa etme imkanı sunuluyor.” dedi.

TÜGVA yurtları https://tugva.org/yurtlarimiz/ sayfası üzerinden incelenebilerek, yurt personeline doğrudan ulaşılabiliyor. Yurtlar internet ortamında hem aileler hem öğrenciler tarafından rahatça gezilebiliyor.