Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in destekleri ile şehrimize kazandırılan MotoFest bu yıl da büyük bir coşku ile başladı.

 

Festivaller şehri Afyonkarahisar Türkiye’nin en büyük festivaline ev sahipliği yapmanın heyecanını yaşıyor. Binlerce yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırlayan MotoFest’in ilk gününde Can Gox ve Işın Karaca sahne aldı.

       Afyonkarahisar’da 5. yılında 6. kez düzenlenen Türkiye Motofest organizasyonu başladı. Dünya Motokros Şampiyonası ile aynı anda yapılan Türkiye’nin en büyük entegre gençlik ve spor etkinliği Türkiye MotoFest, yoğun bir katılım ile başladı. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in destek verdiği festivalde ilk gün Can Gox ve Işın Karaca sahne aldı. Motor Sporları Festival alanında başlayan konser programında ünlü sanatçılar Afyonkarahisarlılarla buluştu. İlk olarak sahneye Can Gox ardından sevilen sanatçı Işın Karaca çıktı. Şarkılara hep bir ağızdan eşlik eden katılımcılar alanı hınca hınç doldurdu. İlgi ve katılımın yoğun olduğu konserlerde coşku doruğa çıktı. Sanatçılar sevilen şarkılarını MotoFest sahnesinde seslendirdi. 

KAMP VE KARAVAN ALANINA YOĞUN İLGİ

Türkiye’nin tek termal alt yapılı karavan alanı ve kamping alanı ise bu yıl da doldu taştı. Tamamen ücretsiz hizmetlerin sağladığı karavan alanında karavanseverler keyifli bir tatil geçirmenin mutluluğunu yaşıyor. Afyon Motor Sporları Merkezi'nde kullanıma açtığımız Uluslararası standartlarda Türkiye'nin ilk kamp alanında su, elektrik, tuvalet, duş, mutfak, çamaşırhane, ütü odası bulunuyor. Bu hizmetlerin hepsi de tamamen ücret alınmadan veriliyor. Karavanları ile alanı dolduran seyehatseverler Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e sunduğu imkânlardan dolayı teşekkür etti. Alandaki hizmetlerin ve ilginin üst düzeyde olduğunu belirten karavancılar memnuniyetlerini ifade etti.

ZİYARETÇİLERDEN KAMP VE KARAVAN PARKIMIZA TAM NOT

Serinliği, huzur veren havası, termal otellere ve şehir merkezine yakınlığı ile termal imkânlara sahip tek karavan ve kamp alanımız kampseverlerin beğenisi topluyor. Kamp alanımız ise özellikler gençlerden yoğun ilgi görüyor. Çadırları ile alanı süsleyen gençler eğlenceli bir kamp dönemi geçiriyor. Hem çadır hem de karavan türü araçlar için de geniş alana sahip olan kamp alanımızda tatilciler; keyifli, stresten uzak, konforlu aynı zamanda ekonomik bir tatilin tadını çıkarıyor. Alt yapı hizmetlerinden temizliğe ve bakıma kadar gelen misafirlerin birçok ihtiyacı ile yakından ilgilenen belediyemiz ekipleri ziyaretçilerin yüzünü güldürüyor. Muhteşem doğası, temiz ve serin havası ile vatandaşların gönlünde taht kuran karavan ve kamp alanının müdavimleri ise tüm kampseverleri Afyonkarahisar’a davet ederek bu güzelliği herkesin yaşamasını tavsiye ediyor.

ŞEHRİMİZİN VE TÜRKİYE’NİN EKONOMİSİNE BÜYÜK KATKI

Dünyanın en önemli motokros yarışı olan MXGP’nin Türkiye etabı bu yıl 6’ıncı kez düzenlenecek. Türkiye ekonomisine 10 milyar TL’ye yakın katkıda bulunan MXGP Türkiye ve Türkiye MotoFest’in bu yıl ülke ekonomisine katkısının daha da artması bekleniyor. Organizasyon kapsamında düzenlenen 100. Yıl Jetsurf Kupası da aynı alandaki su havuzunda yapılacak yarışlarla sahibini buldu. Öte yandan Türkiye Motosiklet Akrobasi Şampiyonu Birkan Polat da akrobasi gösterileriyle katılımcılara şov yaptı. Festival alanı kamp çadırı ve karavanı ile etkinliğe ortak olmak isteyenlere de alt yapısı hazır bir ortam sunan etkinliğimiz geçen yıl 200 bin kişiyi misafir ederken bu yıl bu sayısın 300 bini bulması bekleniyor. Spor, kültür, sanat, müzik, kamp, karavan ve gastronomiyi bir araya getiren festival boyunca 11 ünlü sanatçı sahne alacak.

KONSERLER İLE COŞKU VE HEYECAN DORUKTA

Yoğun katılımın olduğu Motofest’te ilk gün geride kalırken yine birbirinden farklı etkinlikler ve sevilen sanatçılar Afyonkarahisarlılar ile buluşacak. Sportif yarışmaların yanı sıra, alanda kültürel ve sanatsal etkinlikler, çocuklar ve gençlere yönelik aktiviteler de 5 gün boyunca katılımcılarla buluşacak. Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı, Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi, Türkiye Motosiklet Federasyonu ve Spor Toto Teşkilatı işbirliğiyle düzenlenen festivalde katılımcılar, gün içinde 50’ye yakın ücretsiz etkinlikten istifade edebilecek. Katılımcılar, Afyonkarahisar’ın yöresel lezzetlerini de alanda kurulan stantlarda tatma imkânı bulacak.
 

KONSER TAKVİMİ:

31 Ağustos 2023 Perşembe:

11:00 – 19:00 Gün içi etkinlikler

20:00 Güliz Ayla

22:00 Oğuzhan Koç

1 Eylül 2023 Cuma:

11:00 – 19:00 Gün içi etkinlikler

20:00 Göknur

21:30 Gülden Karaböcek

22:00 Ferhat Göçer

2 Eylül 2023 Cumartesi:

11:00 – 19:00 Gün içi etkinlikler

20:00 Öykü Gürman

22:00 Emre Aydın

3 Eylül 2023 Pazar:

20:00 Zara

22:00 Emir Can İğrek