Saadet Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Beytullah Karataş İl yönetimi ile birlikte Sandıklı İlçe Teşkilatının haftalık toplantılarına katılarak yerel seçime yönelik istişarelerde bulundular.

"MİLLÎ GÖRÜŞ BELEDİYECİLİĞİ DİYE BİR EFSANE ORTAYA ÇIKTI"
Karataş Sandıklı’da yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bildiğiniz gibi önemli bir seçimi geride bıraktık. Ancak yeni bir seçime hazırlanmak mecburiyetindeyiz. Neredeyse 7 ay sonra mahalli seçimler var. Bu seçimler bizim için çok büyük bir önem arz ediyor. Millî Görüş olarak ilk büyük başarımızı 1989 mahalli seçimlerine kazandık. Mahalli seçimlerde Konya, Van, Sivas, Kahramanmaraş'ı kazandık. Millî Görüş belediyeciliğinin ne olduğunu Türkiye'ye tanıtma fırsatını bulduk. O 5 yıllık süreçte bu illerimizde yaptığımız çalışmalar Türkiye'de ses getirdi. Bunun neticesinde ortaya Millî Görüş belediyeciliği diye bir efsane ortaya çıktı. Son 20 yılda ise Saadet Partisi olarak Afyon’da Çayırbağ, Küçükhüyük, Gazlıgöl, Sülümenli gibi beldelerin bir kısmını kazanarak milletimize gerçek belediyeciliği göstermiş olduk. Şimdiki hedefimiz de hem ilçelerde hem de beldelerde bu hizmetleri devam ettirmek." 

"SADECE BELEDİYECİLİK HİZMETİ YAPMADIK"
Millî Görüş belediyeciliğinin sadece mahalli idareyle sınırlı kalmadığını belirten Karataş, "Biz sadece belediye hizmetleri yapmadık. Aynı zamanda sosyal hizmetler ve diğer konulardaki çalışmalara da katkı sağladık. Sadece yollarımız ve inşaatlarımız değil, bir ilin bütün ihtiyaçlarını karşılayacak çalışmalara imza attık. Bu da tüm ülkede takdirle karşılandı. Bunun neticesinde 1994 yılında bir patlama yaşayarak 8 büyük ilde 28 şehir belediyesini kazandık.  O dönemki çalışmalarımız Millî Görüş’ün farkını ortaya koydu. İşte bu yüzdendir ki önümüzdeki mahalli seçimler ciddi önem arz ediyor" şeklinde konuştu.

"HER YÜREĞE DOKUNACAĞIZ"
Karataş, "Sinemizdeki kardeşlik, teşkilatımızın hamurundaki inanç, azim ve kararlılıkla; 2024 yerel seçimlerinde milletimizin iradesinin asla algılarla dönüşmeyeceğini, hakikatin her zaman galip geleceğini, milletimizin gönlündeki ve zihnindeki bulunan yegâne adresin Saadet Partisi olduğunu herkese ispatlayacağız inşallah. Her kapıyı çalacağız. Her eli sıkacağız. Her yüreğe dokunacağız. Takatimizin sonuna kadar mücadele ederek yerel seçimlerde en büyük zaferleri elde edeceğiz" dedi.