AFYON LİSESİNİN YKS BAŞARISI

Gözden kaçırmayın

Afyon Kocatepe Üniversitesi'nin İKAF'24 ile geleceğin iş dünyası buluşuyor!Afyon Kocatepe Üniversitesi'nin İKAF'24 ile geleceğin iş dünyası buluşuyor!

 

Milyonlarca öğrencinin ve ailelerinin merakla beklediği 2023 – Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarına göre İlimizin gözde lisesi olan Afyon Lisesi yeni bir başarıya imzasını attı.

Afyon Lisesinden mezun olan öğrenciler arasında YKS yerleştirme sonuçlarına göre, Boğaziçi Üniversitesine, Ankara Üniversitesi, İzmir Demokrasi Üniversitesi, İzmir Dokuz Eylül, Marmara Üniversitesi gibi bir çok başarılı üniversiteye kayıt hakkı kazandılar. 
Aralarında Uluslararası İlişkiler, İç Mimarlar, Hukuk, Tıp, Diş Hekimliği, İktisat ve Yazılık mühendisliğinin de bulunduğu bölümleri kazanan Afyon Lisesi Öğrencilerinin başarılı veliler ve öğretmenler tarafından da takdirle karşılandı.

2023 – Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarına göre Afyon Lisesinden 54 Öğrenci istedikleri bölümlere yerleştiler.

YKS’de Afyon Lisesi öğrencilerinin iyi sonuçlar aldığını söyleyen Afyon Lisesi Müdürü Ramazan Balkan; “YKS’de iyi sonuçlar aldık. 54 Öğrencimiz istedikleri bölümlere yerleştiler. Çok çalıştı ve kazandılar. YKS’de okulumuzun başarılı olması için gayret gösteren öğretmen ve çalışkan öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Lisemiz tarihteki başarısını sürdürüyor” diye konuştu.