AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, Hasan Arslan, Vali Kübra Güran Yiğitbaşı, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’ten oluşan heyet Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başta olmak üzere Ankara’da bir dizi ziyaretler gerçekleştirdiler.

Ziyaretlere ilişkin ortak açıklamada bulunan Milletvekilleri Özkaya, Yurdunuseven ve Arslan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’a gerçekleştirdikleri ziyarete ilişkin, “Sayın Cumhurbaşkanı Yardımcımız ile 101. Yılını kutlayacağımız Büyük Taarruz etkinlikleri kapsamında ilimizde gerçekleştireceği ziyaret programı başta olmak üzere ilimiz ile alakalı bir çok hususu istişare ettik. Sayın Cumhurbaşkanı Yardımcımız Cevdet Yılmaz Bey ile yine şehrimizde devam eden yatırımları ele aldık. Program kapsamında sektör temsilcileri ile de buluşacak olan Cumhurbaşkanı Yardımcımız Cevdet Yılmaz Bey, ziyaretinde şehrimize önemli yatırımların kavuşmasına vesile olacak. Kendilerine gösterdikleri ilgi ve verdikleri destekler nedeniyle teşekkür ediyoruz. ” dedi.

Sağlık Bakan Yardımcısı Kürşat Kırbıyık’ı da ziyaret eden AK Partili Milletvekilleri, bu ziyarette ise Afyonkarahisar’da devam eden ve yapılacak sağlık yatırımlarını ele aldıklarını ifade ederek, “Başta merkeze yapılacak 100 yataklı hastane olmak üzere diğer sağlık yatırımlarını istişare ettik. Sayın bakanımıza gösterdiği ilgi ve destek için teşekkür ediyoruz” dediler.

Devlet Su İşleri Genel Müdürü Mehmet Akif Balta’yı da ziyaret eden AK Parti heyeti, “Şehrimizin her alanda daha ileriye gitmesi için birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz. DSİ Genel Müdürümüz ile şehrimizin önemli yatırımlarını istişare ettik. Kendileri ilimizde devam eden ve başlaması planlanan yatırımlarda kullanılmak üzere Bölge Müdürlüğümüz emrine bugün ödenek aktardılar, şehrimizde bu alanda birçok yatırımı hayata geçirdiğimiz gibi, yenilerinin de yapılması için gayretli çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dediler.
Günün son ziyaretini Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ı da ziyaret eden heyet, burada yine Afyonkarahisar’ın gençlik ve spor alanındaki yatırımlarını ele aldılar.

AK Parti Milletvekilleri son olarak “Afyonkarahisar’ımızın daha çok hizmet ve yatırıma kavuşması adına AK Parti olarak birlikte var gücümüz ile çalışıyoruz. Laf değil, icraat yapıyor, şehrimizi tarımdan, sağlığa, ulaştırmadan turizme kadar bir çok alanda dev yatırımları kazandırmak gayesi ile çalışıyoruz”