Afyonkarahisar’da bir garip hırsızlık girişimi

Gözden kaçırmayın

Afyon'da bugün ve 5 günlük hava durumuAfyon'da bugün ve 5 günlük hava durumu

Afyonkarahisar’da bir garip hırsızlık girişimi
- Hırsızlara çığlık şoku
- Boş sanıp camını kırdıkları araçta uyuyan ailenin üyelerinin çığlıklarını duyan hırsızlar geldikleri gibi kaçtı

Gökten Ceylan
AFYONKARAHİSAR (İHA) - Afyonkarahisar’da dinlenmek için otoparkta duran gurbetçi ailenin otomobillerine hırsızlık maksatlı yapılan saldırı saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı. Hırsızlar soymak için camını patlattıkları otomobilde uyuyan gurbetçileri görünce geldikleri araca binerek kaçtı.

Olay, Afyonkarahisar-İzmir karayolu üzerinde Kanal 3 televizyonunun önündeki otoparkta meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, bir kente seyahat eden gurbetçi aile dinlenmek için araçlarını kanalın önüne park ederek uyumaya başladı. Daha sonra ailenin aracının yanına bir başka otomobille gelen ve içerisinde 4 kişinin olduğu otomobilden inen 3 şahıs bir süre çevreyi kolaçan edip ardından ailenin aracının çevresinde gezmeye başladı. İçlerinden biri daha ardından dirseği ile aracın ön yolcu kısmının camına vurarak patlattı. Seslere uyanan gurbetçi aile üyeleri ise çığlık atmaya başladı. Aracın içerisinde birilerinin olduğunu gören şüpheliler ise hemen geldikleri araca binerek olay yerinden kaçtı.

Olayın ardından aile üyelerinden F.M.K. ve Z.K., ‘155 Polis İmdat’ hattını arayarak yardım istedi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri ise ailenin ifadesini alıp ardından çevredeki güvenlik kamerası kayıtlarını alarak kaçan şahısları yakalamak için çalışma başlattı.

Olayla ilgili polis tarafından başlatılan inceleme devam ediyor.