Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in vizyon projesi tarihi Uzun Çarşı cephe sağlıklaştırma projesinde sona geliniyor.

Gözden kaçırmayın

14-24 Şubat 2024 Afyon'da vefat edenler14-24 Şubat 2024 Afyon'da vefat edenler

   Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in vizyon projesi tarihi Uzun Çarşı cephe sağlıklaştırma projesinde sona geliniyor.

       Trafik ve transit geçiş düzenlemeleri, şehrin tarihi mimarisine uygun dizayn edilen modern çarşı dükkanları, iş yerleri ve rekreasyon alanları ile cazibe merkezi haline gelecek yenileme projesinin son durumunu Başkanımız Mehmet Zeybek Milletvekilimiz Ali Özkaya ile birlikte inceledi.

       Afyonkarahisar Belediyesi, şehrin en önemli noktalarından biri olan Uzun Çarşı’da başlattığı dönüşüm çalışmalarını tamamlamak için gün sayarken Başkanımız Mehmet Zeybek ise bölgede denetimlerini devam ettiriyor. En çok ziyaret alan tarihi çarşı bölgesinin daha güzel bir görünüme kavuşturulmasını amaçlayan projede cephe yenileme tamamlandı. Yüklenici firma tarafından hassasiyetle tarihi dokuya uygun yapılan cephe çalışmaları ardından başlayan ışıklandırma, yol ve kaldırım çalışmaları ise bitirilmek üzere.  

           Alt yapı çalışmalarının yol, kaldırım ve ışıklandırma çalışmalarını yerinden inceleyen Başkanımız Mehmet Zeybek’e Milletvekilimiz Ali Özkaya, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz, AK Parti Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Necmi Yüzbaşı eşlik etti. Zeybek Başkan ve Özkaya, yetkililerden bilgi aldı.

      Bu proje ile Afyonkarahisar’ın kalbi niteliğinde olan uzun çarşı, parmakla gösterilen, istihdam üreten, şehir merkezinin ekonomisinin lokomotifi olan merkezlerden birisi olacak.

         Görsel kirliliğinin önüne geçmek amacıyla proje kapsamında tabelalar traverten şekilde tasarlandı. Uzun Çarşı yolu 4 metre, kaldırımlar ise 4 metre olacak şekilde yenilenerek toplamda 12 metre uzunlukta alan oluşturuldu. Çevre aydınlatmasının da modern mimariye uygun olacak şekilde yapıldığı proje de çalışmalar hızla sürüyor. Çarşımızdaki imar hatalarından kaynaklı problemler, görsel kirlilik, trafik sorunları ortadan kalkarak çarşı silueti de yeni baştan değişti. Yapılan çalışmalar kapsamında tarihi uzun Çarşı yeni bir kimliğe kavuştu.

         Afyonkarahisar’ın turizm ve ticaret hayatına önemli ölçüde katkı sağlayacak vizyon projenin mimarı Başkanımız, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; “Uzun Çarşı da devam eden kaldırım, parke taşı yenileme ve çevre düzenlemesi çalışmalarını AK Parti Milletvekilimiz Av. Ali Özkaya, Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz ve beraberindeki heyet ile birlikte inceledik. Ekiplere kolaylıklar dileyerek, çalışmalarla ilgili birim müdürlerimizden bilgiler aldık. Şehrimizin simgelerinden birisi olan Uzun Çarşı'ya yeni bir vizyon katmak için çalışıyoruz.” ifadelerine yer verdi.