Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar teşkilatının 14. Olağan ilçe kongreleri İhsaniye, Sinanpaşa ve Sandıklı ilçeleri ile tamamlandı.

Gözden kaçırmayın

Uluçay'ın adaylığına itiraz: Aday olamazUluçay'ın adaylığına itiraz: Aday olamaz

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar teşkilatının 14. Olağan ilçe kongreleri İhsaniye, Sinanpaşa ve Sandıklı ilçeleri ile tamamlandı.

Kongrelerde konuşan Milletvekili Taytak, “MHP’nin kalesi olan bu topraklarda yeniden MHP’nin rüzgarını estirmek için geliyoruz. Yaklaşan yerel seçimlerde tüm seçim bölgelerinde köy köy, kapı kapı, belde belde çalışarak kutlu üç hilalli sancağı, yerelde iktidar yapmaya söz veriyoruz.” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi 14. Olağan ilçe kongreleri İhsaniye, Sinanpaşa ve Sandıklı ilçeleri ile sona erdi. İhsaniye  ilçesinde Ali İhsan Aydın, Sinanpaşa İlçesinde  Tuncer Çağlar ve Sandıklı ilçesinde İbrahim Özer İlçe Başkanı seçildiler.

GENİŞ KATILIMLA YAPILDI

İlçe Kongrelerine Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, İl Başkanı Ahmet Kahveci, parti yöneticileri ile birlikte çok sayıda partili katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan kongreler divan heyetinin seçilmesiyle devam etti. Kongrelerde ilk olarak MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin ilçe kongrelerine gönderdiği mesaj okundu. Faaliyet ve mali raporunun okunmasından sonra yapılan konuşmaların ardından seçimlere geçildi.

BU TOPRAKLARDA MHP RÜZGARI ESECEK

İlçe kongrelerini tamamladıklarını söyleyen MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, “9 Ağustos tarihinde başlayan ilçe kongrelerimiz İhsaniye, Sinanpaşa ve Sandıklı ilçeleriyle beraber 18 ilçemizde tamamlamış olduk. Genel kurullar bizlerin toyu yani düğünleridir. MHP’nin kalesi olan bu topraklarda yeniden MHP’nin rüzgarını estirmek için geliyoruz. Yaklaşan yerel seçimlerde tüm seçim bölgelerinde köy köy, kapı kapı, belde belde çalışarak kutlu üç hilalli sancağı, yerelde iktidar yapmaya söz veriyoruz. Bu vesileyle bugüne kadar görev yapmış tüm ülküdaşlarımıza şükranlarımızı sunuyor, kutlu davayı daha ileriye götürmek adına ‘Ben de varım.’ diyen ülküdaşlarımızı üç hilal altına davet ediyor, yeni asrın Türk asrı yapmak adına biz geliyoruz diyoruz. MHP bu ülkenin temel taşıdır. MHP vatan diyenlerin bayrak diyenlerin, devlet diyenlerin Allah diyenlerin siyasi partisidir” dedi.

PARTİMİZE OLAN TEVECCÜH HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

İlçe kongrelerinden sonra 2024 yılında yapılacak olan yerel seçimlere ağırlık vereceklerini söyleyen MHP İl Başkanı Ahmet Kahveci, “Bugün itibariyle ilçe kongrelerimizi 18 ilçe de tamamlamış durumundayız. 18 ilçemizde gerçekleştirdiğimiz bu kongrelerle, üyelerimizin katılımı ve destekleriyle güçlü bir birlik ve beraberlik havası oluşturduk. Şimdi önümüzde 2024 yılında yapılacak olan yerel seçimlere odaklanma zamanıdır. Kongrelerde gördük ki, partimize olan ilgi ve teveccüh her geçen gün artmaktadır. Bu birlik ve dayanışma ruhuyla, yerel seçimlerde de aynı kararlılığı sergileyeceğimizi inanıyorum. Biz bir aileyiz, birlikte çok daha güçlüyüz ve halkımıza daha iyi hizmet etmek için buradayız. Hep birlikte, MHP'nin bayrağını daha da yükseklere taşıyacağımıza inancımız tam. Yerel seçimlerde genel merkezimizin bize vereceği talimatlar doğrultusunda hareket edeceğiz. Çünkü biz genel merkezimizin bize vereceği talimatların dışında hiçbir hareketin ve eylemin içinde olmayacağımızı bu vesileyle herkesin bilmesini istiyorum” dedi.