Afyonkarahisar Valiliği, Dinar ilçesi Pınarlı köyü sınırlarında çıkan orman yangınıyla ilgili açıklama yaptı.

Gözden kaçırmayın

Kiracının Tahliyesinde Kullanılabilecek Hukuki İmkanlar Nelerdir?Kiracının Tahliyesinde Kullanılabilecek Hukuki İmkanlar Nelerdir?

Afyonkarahisar Valiliği, Dinar ilçesi Pınarlı köyü sınırlarında çıkan orman yangınıyla ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada "Yangın, AFAD koordinesinde saat 17:35 itibariyle 3 uçak ve 3 helikopter ile havadan müdahale edilen yangın kontrol altına alınmş olup, soğutma çalışmaları devam etmektedir." denildi.

AÇIKLAMA ŞÖYLE:

Dinar ilçesi Pınarlı köyü sınırlarında çıkan orman yangını saat 16.25 sularında ormanlık alanda başlayan yangına Dinar, Başmakçı, Dazkırı, Evciler ilçeleri ve Tatarlı beldesi itfaiye ekipleri ile Afyonkarahisar, Antalya, Isparta ve Denizli’den giden itfaiye ekiplerince müdahale edilmektedir.

Yangına 10 arazöz ve 100 söndürme işçisi, Denizli’den gönderilen 1 helikopter ve Isparta’dan 3 uçak, 3 helikopter ile müdahale sürmektedir.

Dinar, Başmakçı, Dazkırı ve Evciler Belediyelerinden toplam 8 itfaiye ekibi, Afyonkarahisar İl Özel İdaresi ve Dinar İlçe Özel İdaresine ait iş makineleri ve AFAD ekibi bölgeye yönlendirilmiştir.

AFAD koordinesinde saat 17:35 itibariyle 3 uçak ve 3 helikopter ile havadan müdahale edilen yangın kontrol altına alınmş olup, soğutma çalışmaları devam etmektedir.