Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesine bağlı Paşacık Köyünde yaşayan vatandaşların yıllar süren mağduriyeti Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak’ın girişimleri ile mutlu sona erişti.

Gözden kaçırmayın

İLÇE VE BELDELERDE TAYTAK’A YOĞUN İLGİİLÇE VE BELDELERDE TAYTAK’A YOĞUN İLGİ

PAŞACIK KÖYÜNÜN UZUN YILLARDIR  BEKLEDİĞİ HABER TAYTAK’TAN GELDİ

Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesine bağlı Paşacık Köyünde yaşayan vatandaşların yıllar süren mağduriyeti Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak’ın girişimleri ile mutlu sona erişti.

Geçtiğimiz Şubat ayında Milletvekili Taytak’ı ziyaret eden muhtarlar, köyde Selevir barajının bulunması ve büyük kayaların düşme riskine karşı köyün AFET kapsamına alınarak uygun bir bölgeye taşınma talepleri yerine getirildi.

MUHTARLAR, MİLLETVEKİLİ TAYTAK’TAN TALEPTE BULUNMUŞLARDI

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak’ı, geçtiğimiz Şubat ayında Şuhut İlçesi Muhtarları ziyaret etmişti. Ziyarette muhtarlar, Paşacık Köyünde Selevir barajının bulunması ve büyük kayaların düşme riskine karşı köyün AFET kapsamına alınarak uygun bir bölgeye taşınma taleplerini Milletvekili Taytak’a iletmişlerdi. Milletvekili Taytak hemen aynı gün Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanı Yunus Sezer’i arayarak randevu almış ve muhtarlarla beraber ziyarette bulunmuştu. Toplantı salonunda Muhtarların taleplerini dinleyen AFAD Başkanı Yunus Sezer çözüm noktasında ilgili yerleri arayarak talimat vererek, konuların takipçisi olacaklarını ifade etmişti.

PAŞACIK KÖYÜNE MÜJDELİ HABERİ MİLLETVEKİLİ TAYTAK VERDİ

Milletvekili Taytak’ın girişimleri ile Paşacık Köyündeki mağduriyet giderildi. Taytak, Paşacık köyünde Selevir barajının bulunması ve büyük kayaların düşme riskine karşı köyün AFET kapsamına alınarak uygun bir bölgeye taşınacağını söyledi. Taytak, “Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD) konuyla ilgili olarak, Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Müdürlüğünce Afyonkarahisar ili, Şuhut İlçesine bağlı Paşacık Köyündeki kaya düşmesi olayı başkanlık teknik personelleri tarafından 26.04.2023 tarihinde incelenmiş olup, köy muhtarı tarafından 45 haneden oluştuğu ifade edilen köyde yapılan incelemede Kaş Tepesi’nde çok sayıda kaya bloğunun bulunması, yamaç eğiminin oldukça fazla olması, yapılan eski olması, bölgenin deprem riskinin yüksek olması vb. nedenlerden dolayı ıslah işlemlerinin ekonomik ve yeterli olmayacağı, konutların naklinin daha uygun olacağı kanaatine varılmıştır.  Köyün tamamının nakline yönelik jeolojik etüt raporunun hazırlanma aşamasında olduğu ve hazırlanacak raporun 1-2 haftalık süre içerisinde Başkanlığımıza iletileceği bilgisi alınmıştır. Ayrıca köyde bazı konutlar için risk tekil edeceği konu edilen Selevir Barajı ile ilgili olarak, istimlak çalışmalarının yapıldığı ve riskli durumda herhangi bir konut bulunmadığı ifade edilmiştir” dedi.

MUHTARDAN MİLLETVEKİLİ TAYTAK’A TEŞEKKÜR

Paşacık Köyü Muhtarı Hüseyin Doğan Pamuk, köy halkı adına Milletvekili Taytak’a teşekkür etti. Muhtar Pamuk, “Paşacık Köyünün uzun yıllardır çözülemeyen sorunu Milletvekili Taytak’ın girişimleri sonuçlandı. Paşacık Köyünün taşınması ile ilgili geçtiğimiz yıllarda yapmış olduğumuz girişimler hep sonuçsuz kalmıştı. Şubat ayında Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak’a, yapmış olduğumuz ziyarette Paşacık Köyünün taşınması ile ilgili talebi iletmiştik. Sağolsunlar vekilimiz yapmış olduğu girişimler sonucunda köyümüz AFET kapsamına alınarak uygun bir bölgeye taşınacaktır. Milletvekilimiz Mehmet Taytak’a Paşacık köyü halkı adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.