İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, ÖTV zamlarıyla beraber vatandaşın cebine uzanan ele dikkat çekerek hükümeti sert sözlerle eleştirdi. “Vatandaşa adeta öl diyorsunuz” diyen Mısırlıoğlu, zam silsilesinin devam edeceği kaygısını dile getirdi.

Gözden kaçırmayın

Burcu Köksal Ak Parti'ye Miting Üzerinden YüklendiBurcu Köksal Ak Parti'ye Miting Üzerinden Yüklendi

Mısırlıoğlu Açtı Ağzını Yumdu Gözünü

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, ÖTV zamlarıyla beraber vatandaşın cebine uzanan ele dikkat çekerek hükümeti sert sözlerle eleştirdi. “Vatandaşa adeta öl diyorsunuz” diyen Mısırlıoğlu, zam silsilesinin devam edeceği kaygısını dile getirdi.

Torba yasa ile birlikte bir gecede hayatımızı değiştiren vergi zamları ile birlikte İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu bir basın açıklaması yaparak hükümeti sert sözlerle eleştirdi. Geçim sıkıntısıyla boğuşan vatandaşın elini kolunu bağlayan zamların bitmek tükenmek bilmediğini söyleyen Mısırlıoğlu açıklamasında şu iadelere yer verdi:

“Deli Dumrul yasalarınızla uyguladığınız bu zamlarla millete adeta ‘yaşama, öl’ diyorsunuz. Yazıklar olsun size! Vatandaşın cebinden elinizi çekin artık. İşçinin, emekçinin, emeklinin sömüre sömüre kanını emdiniz. Yaptığınız tüm stratejik hataların bedelini vatandaşa ödetemezsiniz! Eskiden işsizler bir kuru ekmeğe muhtaçtı, şimdi çalışıp maaş alan kesimi bile muhtaç hale getirdiniz. Şatafatlı hayatınızın her anı size haram olsun.”

“Krizi Zamlarla Bitirmeye Çalışıyorlar”

Hükümetin yaptığı hataların bir sonucu olan ekonomik krizin vergi zamlarıyla giderilmeye çalışıldığını söyleyen Mısırlıoğlu, açıklamasına şöyle devam etti:

“Çorap değiştirir gibi bakan değiştirirseniz, bir bilene danışmak yerine egonuza yenilirseniz böyle kördüğüm olursunuz. Kendi yarattığınız buhranın, krizin faturasını vatandaşa ödetmeye kalkıyorsunuz. Ülkemizde kendimize ait üretim tesisi, fabrika bırakmadınız. Sattınız, savurdunuz her değerimizi. Üretime, tarıma, hayvancılığa ket vurdunuz. Ekonomi çarkını dönemez hale getirdiniz. Şimdi de vergi zamlarıyla günü kurtarmaya çalışıyorsunuz.”

“Hükümet Despot Bir Tutum Sergiliyor”

Bir gecede çıkarılan yasalarla insanların hayatını karartan kararlar alındığını söyleyen Mısırlıoğlu, hükümetin ülke yönetirken despot bir tutum sergilediğini belirtti. Mısırlıoğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Dediğim dedik, çaldığım düdük mantığıyla hareket eden iktidar, bu gün gelinen noktada vatandaşın sırtından geçinen bir pozisyon almıştır. Kıt kanaat geçinmeye mahkum ettiği vatandaşın içler acısı halini görmezden gelen iktidar, kendi şatafatlı yaşamına devam etmektedir. Hanlar, hamamlar, saraylar yaptırıp keyif süren iktidara sesleniyorum; bu yaptığınız reva mıdır? Kul hakkı yemekten, ah almaktan hiç mi korkmuyorsunuz? Bencilce verdiğiniz kararlar bu kötü gidişatı düzeltmeye yetecek mi sanıyorsunuz? Çekin artık o elinizi vatandaşın cebinden!”