İYİ Parti il başkanı MuhammetMısırlıoğlu, iktidarın yanlış ekonomi politikalarının faturasının millete kesildiğini belirtti.

Gözden kaçırmayın

Erkmen’de AK Parti Seçim ofisi açıldıErkmen’de AK Parti Seçim ofisi açıldı

İYİ Parti il başkanı MuhammetMısırlıoğlu, iktidarın yanlış ekonomi politikalarının faturasının millete kesildiğini belirterek,

“Emeklilerimize yapılan %25’lik zammın ardından adeta yaşam hakları ellerinden alındı. Ülkemizdeki ekonomik durum ortadayken böyle bir zam akıl ve vicdan dışıdır. Asgari ücretle bile geçinmek imkansızken, asgari ücret altındaki emekli maaşları ile insanlar nasıl geçinsinler. Fiyatların her gün arttığı ülkemizde yıllarca çalışıp, emekli olan vatandaşlarımız tamamen yok sayılmışlardır. İktidarın yanlış ekonomi politikaları sonucu ülkemiz bir çıkmaza girdi. Bunun faturası ise suçu olmayan millete kesildi. En ağır faturayı ise emekli vatandaşlarımıza gönderdiler. Emeklinin maaşına bir damla zam yaptılar, ertesi gün ise kepçeyle geri aldılar.” dedi.

“EMEKLİLER GÖZ ARDI EDİLDİ”

Memur ve emekli maaşları arasında ciddi bir adaletsizlik olduğunu vurgulayan Başkan Mısırlıoğlu, “En düşük memur maaşı 22 bin liraya çıkartılmışken ve insanlar hala daha geçim sıkıntısı yaşıyorken, emekliler bu %25’lik zamla nasıl geçinsinler? Memur da, emekli de aynı yerde yaşıyor, aynı marketten alışveriş yapıyor, kısacası aynı koşullar altında yaşıyorlar. Neden emeklilere bu ayrım yapıldı, neden göz ardı edildiler? Bu haksızlıktır, vebaldir, ciddi bir problemdir. İnsanların yaşam haklarını ellerinden almaktır. Bu yanlıştan bir an önce dönülmesi gerekiyor. Gerekli iyileştirmeler yapılmalı ve emeklilerimiz hak ettikleri zammı almalıdır.” Şeklinde konuştu.

İYİ Partili Mısırlıoğlu, 7500 liralık maaş ile  yaşamanın imkansız olduğunu vurgulayarak, “En düşük emekli maaşı şu an 7500 lira, en düşük memur emeklisi maaşı ise 9.876 lira. Bu rakamlara baktığımız zaman, bir emeklinin Afyon' da dahi yaşaması imkansız. Şehrimizde kira fiyatları asgari ücret seviyesine dayanmış. Ulaşıma zam kapıda. Ekmeğe de zam yapılması bekleniyor. Durum böyleyken emeklilerimiz nasıl yaşasınlar?  Önceden çay simit hesabı yapılırdı. Artık o bile yapılamaz hale geldi. 

“EMEKLİLERİN ALIN TERİNİ ÇALDINIZ”

Yıllarca çalışan emeklilerin alın terlerinin çalındığı ifade eden Mısırlıoğlu, “İktidarın yanlış ekonomi politikalarının acı reçetesi artık çok sert bir şekilde önümüze konulmaya başlandı. Sanki bütün bu yanlışları milletimiz yapmış gibi şimdi düzeltmek için milletten fedakarlık yapılması bekleniyor. Yüksek sesle buradan haykırıyoruz, bu yanlışları siz yaptınız, bedelini siz ödeyeceksiniz, milletimiz değil. Zengin ettikleriniz ödeyecek, vergi borcunu sildikleriniz ödeyecek,  21 yıldır bu milletin sizden çektiği zulüm artık yetti. İYİ Parti olarak her zaman yaptığımız gibi bu konunun da takipçisi olacağız. Bugüne kadar çaldığınız onca şey yetmezmiş gibi yıllarını çalışarak geçirmiş emekçilerimizin, alın terini çalıyorsunuz. Bu insanların torunlarını sevme ve sevindirme haklarını çalıyorsunuz. Bu nasıl bir vicdansızlıktır? ” dedi.