CHP Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, kiraz üreticisinin yaşadığı sıkıntılarla ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yaptı.

Gözden kaçırmayın

Menteş, “40 bin hemşehrimiz mitingimize katılarak bizlere destek oldular”Menteş, “40 bin hemşehrimiz mitingimize katılarak bizlere destek oldular”

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Av.Burcu Köksal, kiraz üreticisinin yaşadığı sıkıntılarla ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yaptı.

 

Kiraz üreticilerinin yaşadığı sıkıntıları dile getiren CHP Grup Başkanvekili ve Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, “İktidar kanadı yıllardır kiraz üreticilerinin sorunlarını görmezden gelmekte çözüm için kılını kıpırdatmamakta. Ama artık bıçak kemiğe dayandı. Ya çözülecek ya çözülecek. Bugün bölgede boykot var. Kiraz alımı durduruldu. Üretici iktidara sesini duyurmak için her yolu deniyor.” Dedi. 

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Av.Burcu Köksal, kiraz üreticisinin yaşadığı sıkıntılarla ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yaptı.

Köksal'ın paylaşımı şöyle

“Sultandağı Çay ve Akşehirde kiraz üreticilerinin çilesi yıllardır bitmedi. Üretici bir yandan sürekli artan maliyetlerle başetmek zorunda kalırken bir yandan da ürününü satabilmek için uğraşıp didiniyor. Yıllardır hallerde görüştüğüm üreticiler kasa sorunu alım sıkıntısı fiyat düşmesinden dert yanarken üretimden kopma noktasına geldiler. Ne yazık ki bu sezon da 65 liradan açılan kiraz 35 liralara kadar düştü. Üretici işçilerin ücretini dahi karşılayamaz hale geldi. Üretim maliyeti geçen yıla göre 3-4 katı artarken kiraz fiyatının bu kadar aşağılara çekilmesi tek kelimeyle vicdansızlıktır. İktidar kanadı yıllardır kiraz üreticilerinin sorunlarını görmezden gelmekte çözüm için kılını kıpırdatmamakta. Ama artık bıçak kemiğe dayandı. Ya çözülecek ya çözülecek. Bugün bölgede boykot var. Kiraz alımı durduruldu. Üretici iktidara sesini duyurmak için her yolu deniyor. Boykotta bunlardan biri. İktidar çözüm üretmezse korkarım Afyonkarahisar ilimizin Çay ilçesinden başlayıp Sultandağı ve Akşehir güzergahına kadar olan bölgenin olmaz olmazı bir marka değerimiz olan meşhur kirazımızı kaybedeceğiz. İktidarın umursamazlığı üreticiyi kaderine terk etmesi üreticileri canından bezdirdi.” Dedi.