Kurban Bayramı’na sayılı günler kala 9 günlük bayram tatillerini memleketlerinde ya da tatil beldelerinde geçirmek isteyen vatandaşlar Afyonkarahisar çevre yollarında yoğunluk oluşturdu.

Gözden kaçırmayın

Afyon'da planlı elektrik kesintileriAfyon'da planlı elektrik kesintileri

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala 9 günlük bayram tatillerini memleketlerinde ya da tatil beldelerinde geçirmek isteyen vatandaşlar Afyonkarahisar çevre yollarında yoğunluk oluşturdu.


Kurban Bayramı tatili bugün başlıyor. Dört bölgeyi birbirine bağlayan Afyonkarahisar’da da kavşak noktalarda trafik yoğunluğu yaşanıyor. Afyonkarahisar- Konya karayolunda araç sürücülerinin oluşturduğu trafik yoğunluğu dron ile görüntülendi. Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri ve jandarma ekipleri de yollarda trafik güvenliğini sağlamak için kavşak noktalarda geçişlerin daha seri olmasını sağlıyor.


Afyonkarahisar’dan Konya’ya giden Süleyman Sarıgöz, bayram dolayısıyla yolda olduğunu ifade ederek, “Lütfen trafik kurallarına uyalım, şimdiden herkese hayırlı bayramlar” dedi.


Öte yandan dron ile çekilen görüntülerde karayolundaki uzun araç yoğunlukları da dikkat çekti.

 

9 günlük Kurban Bayramı nedeniyle Afyonkarahisar-Antalya karayolunda trafik yoğunluğu oluştu. Afyonkarahisar’ın Sandıklı ve Dinar ilçesinde bulunan kavşak noktalarda görev alan polis ekipleri yol güvenliğini sağlayarak güvenli geçişleri sağlıyor.


Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olarak açıklanmasının arından bayramlarını tatil beldelerinde geçirmek isteyenler Antalya karayolunda trafik yoğunluğu oluşturdu. Özellikle trafik yoğunluğu Afyonkarahisar’ın Sandıklı ve Dinar ilçelerinde oluştu. Trafik yoğunluğunun önlemek ve sürücülerin daha konforlu bir şekilde yolculuk yapmasını sağlamak için çalışan polis ekipleri bazı kavşaklardaki ışıkların iptali sağlayarak geçişleri hızlandırdı.


Öte yandan, bazı araç sürücüleri de tatillerinin Antalya’da geçirmek için yola çıktıklarını söyledi.