İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’i şehre karşı ilgisiz olması yönünde eleştirdi.

Gözden kaçırmayın

Erkmen’de AK Parti Seçim ofisi açıldıErkmen’de AK Parti Seçim ofisi açıldı

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’i şehre karşı ilgisiz olması yönünde eleştirdi.

Başkan Zeybek’in seçimler yaklaşmasına rağmen vatandaşın en temel ihtiyaçlarını bile karşılamaktan aciz olduğunu söyleyen Mısırlıoğlu, “Yoksa siz Afyon halkını çantada keklik mi sanıyorsunuz?” diyerek Zeybek’e seslendi.

Afyonkarahisar’ın cadde ve sokaklarında bakımsız yollar bulunduğunu, yağışlarda altyapının yetersiz kaldığını ve zamanı gelip geçmesine rağmen yeterli ilaçlama yapılmadığını söyleyen Mısırlıoğlu, bir belediyenin en temel görevlerinin bile ilimizde yerine getirilemediğini kaydetti.

Mısırlıoğlu, sert sözlerle eleştirdiği Zeybek’e seslenerek konuyla ilgili şöyle konuştu:

“Afyonkarahisar Belediyesi kışın olduğu gibi yazın da vatandaşı mağdur etmektedir. Koskoca şehrin sokakları çamur, çukur, engebe dolu. Büyükşehir olacağız diye çırpınan bir kentin böyle bir vizyona sahip olması şehir dışından ve hatta yurt dışından gelen misafirleri de hayrete düşürüyor. Yalnızca siyasi ağırlıklara güvenerek belediyecilik yapılmaz. Yerel seçimler yaklaşmasına rağmen kentin bu içler acısı durumu Sayın Zeybek’in umurunda bile değil.  Anladığımız kadarıyla Sayın Zeybek Afyon halkını çantada keklik sanıyor. ‘Ne yaparsam yapayım’ değil, ‘hiçbir şey yapmasam bile kazanırım’ düşüncesi hakim anladığımız kadarıyla. Ancak kendisine seslenmek istiyorum; Sayın Zeybek, artık devir değişti. Hizmet etmezsen oy alamazsın. Cadde ve sokaklardaki durum senin ve ekibinin imzasıdır.”

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in tutumuna dikkat çeken Mısırlıoğlu, açıklamasına şöyle devam etti:

“Sayın Zeybek koskoca kadim bir kenti kaderine terk etmiştir. Genel seçim sürecinde siyasilerin kuyruğu gibi oradan oraya gezerken vatandaşa hizmet etmeyi unutmuştur. Yağışlar neticesinde zarar gören ev ve işyerleri var. Vatandaş mağdur oldu, oluyor ve ne yazık ki böyle giderse olmaya devam edecek. Belediye altyapı ile ilgili ne yaptı? Mevcut kaldırım taşlarını söküp yeniden yapmak hizmet midir? Özellikle Yeşilyurt ,Osman Gazi  ve Orhan Gazi mahallelerimize bulunan Binaların çevrelerinde yağmur kanalları yok. Bodrum katlar su içinde kalıyor. Sinek ve haşerenin haddi hesabı yok. Bırakın dışarı çıkmayı, parklarda oturmayı; vatandaş kapsını penceresini açmaya korkar oldu. Yollar yürünecek gibi değil. Gelişmiş şehirlerde köy yolları bile bizim Afyonumuzun yollarından daha düzgündür. Ben Sayın Zeybek’i göreve davet ediyorum. Oturduğu koltuğun hakkını vermesini istiyorum.”