AKSAM (ALİMOĞLU KÜLTÜR SANAT ARAŞTIRMA MERKEZİ) Afyonkarahisar'da kültür ve sanata hizmet etmek adına tüm gücüyle çalışıyor.

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Devlet Konservatuvarı ve Alimoğlu Kültür Sanat Araştırma Merkezi (AKSAM) iş birliği ile AKSAM Türk Halk Müziği Topluluğunun, Sanat Yönetmeni Şef Emrah KALIN yönetiminde 19 Haziran Pazartesi akşamı Afyon Kocatepe Üniversitesi Atatürk Kongre Merkezi’nde gerçekleştirdiği "RENGÂHENK ANADOLU TOPRAĞIN SESİ" temalı Türk Halk Müziği Konseri türkülerle gönülleri mest etti. 

AKSAM  Türk Halk Müziği Korosu tarafından hazırlanan "Rengâhenk Anadolu Toprağın Sesi" temalı konser, Yaylanın Soğuk Suyu isimli Karadeniz’den derlenen güzel bir sevdâ türküsü ile başladı.

Tek bölümden oluşan konserde koro; Aydın, Kahramanmaraş, Afyonkarahisar, Erzincan, Kerkük, Denizli, Niğde, Şanlıurfa, Sivas, Adana, Erzurum, Elazığ, Kırşehir, Burdur, Kütahya, yörelerine ait birbirinden renkli ve ahenkli türküleri yurdumuzun Kırıkkale/Keskin, Tokat ve Beste türünde bizlere kalan halayları ile sanatseverlere coşku dolu bir akşam yaşattı ve katılımcıları diyardan diyara götürdü.

Programın sonunda İl Genel Meclis Başkanı Sn. Burhanettin ÇOBAN, AKSAM Türk Halk Müziği Topluluğu Sanat Yönetmeni Şefi Emrah KALIN’ a çiçek vererek tebrîk etti.