İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu ve diğer 80 ilin il başkanları, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e tam destek vererek yapılacak kurultayda yeniden başkan olarak görmek istediklerini açıkladı.

Gözden kaçırmayın

AK PARTİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ AÇIKLANDIAK PARTİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ AÇIKLANDI

 

24 Haziran’da olağan kongresini gerçekleştirecek olan İYİ Parti’den Genel Başkan Meral Akşener’e tam destek geldi. 81 İlin il başkanları ortak bir basın açıklamasıyla Akşener’i yeniden genel başkan olarak görmek istediklerinin altını çizdi.

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu ve diğer 80 ilin il başkanları, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e tam destek vererek yapılacak kurultayda yeniden başkan olarak görmek istediklerini açıkladı.

Bir süredir Ankara’da parti çalışmalarına destek veren Mısırlıoğlu ve 80 il başkanının ortak basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“İYİ Parti; Türkiye’yi yeniden inşa etme ülküsüyle yola çıkmış binlerce vatanseverin bir araya gelerek hayat verdiği, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nde kendini yetiştirmiş cesur bir Türk kadını olan Meral AKŞENER’i kurucu lideri ve genel başkanı olarak benimsemiş ve 25 Ekim 2017 tarihinde kurumsal kimliğini oluşturmuş siyasi bir partidir.

Kuruluşundan bugüne değin, yüce Türk Milletinin umudu olan İYİ Parti'nin Lideri Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, parti içi demokrasi anlayışının en güzel örneği olarak, genel seçim sonrası, 24 Haziran 2023 tarihinde 3. Olağan kongresini yapmaya karar vermiştir. 

Kurultaydan, partimizin, birlik, beraberlik ve milletin umudu olma yolunda  daha da güçlenerek çıkacağına, aynı azim ve cesaretle mücadeleye devam edeceğine olan inancımız tamdır. Bu inançla; Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in, demokrasi, hukuk, temel insan hakları, vatanın bölünmez bütünlüğü ve cumhuriyetimizin temel değerleri için vermiş olduğu mücadelede, ardında ve yanındayız.İçinde bulunduğumuz tarihsel süreci de göz önüne alarak, ülkemizde yaşanan kutuplaşmayı sonlandıracağına, partimizi  iktidara taşıyacağına inandığımız Sayın Genel Başkanımıza kurultayda desteğimiz tamdır.

Yapılacak olan kongrede Türkiye Cumhuriyetinin 81 vilayetinin başkanları olarak, kurucu liderimiz, genel başkanımız Sayın Meral Akşener’i; amasız, fakatsız, lakinsiz Genel Başkan adayı olarak önereceğimizi, partimize gönül vermiş milyonlarca yol arkadaşımız ve Yüce Türk milleti önünde beyan etmeyi bir görev addediyoruz. Kurultayımızın partimize ve milletimize hayırlı olmasını diliyoruz.”