Burcu Köksal: PKK ile kol kola yürüyen de HÜDAPAR ile resmi ittifak yapan da AKP

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, PKK ile kol kola yürüyenin de HÜDAPAR ile resmi ittifak yapanında AKP olduğunu söyleyerek, "Eğer AKP kalırsa, 10 milyon mülteci daha bu ülkeye gelecek. Suriyeliler geri gönderilmeyecek" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, beraberindeki partililerle birlikte Afyonkarahisar merkezde taksi ve minibüs durakları ile esnafı, kahvehaneleri, vatandaşları ziyaret ederek 28 Mayıs'ta yapılacak ikinci tur Cumhurbaşkanlığı seçimi için CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na destek istedi.

PKK İLE KOL KOLA YÜRÜYEN DE HÜDAPAR'LA RESMİ İTTİFAK YAPAN DA AKP’DİR
İlk olarak taksi ve minibüsçü esnafı ile bir araya gelen Milletvekili Burcu Köksal, esnafın sorunlarını dinledi. Taksi ve minibüsçü esnafının mazot fiyatları ile tamir bakım giderlerinin yüksekliğinden şikayetçi olmaları üzerine konuşan Milletvekili Köksal, "Şoför esnafımızda iktidarımızda emeğinin karşılığını alacak. Yine tahdit konusunda yaşanılan sıkıntıyı da gidereceğiz. Ülkemizin ekonomisi maalesef içler acısı. Ukrayna gibi bir ülke savaş halindeyken bile bize saman, buğday, arpa satıyor. Biz bunları ithal alıyoruz. Yerli hayvanlarımızı bitirdiler. Bizi ithal anguslara hastalıklı hayvanlara mahkum ettiler. 2019'dan bu yana PKK ile kol kola yürüyen kim? AKP. Şimdi HDP seçmeni AKP'ye oy verince Kürt kardeşim, başka bir partiye oy verince terörist. Öyle mi?  Öteki taraftan AKP'nin listesinden Meclise giren HÜDAPAR Milletvekili var. Ama Cumhuriyet Halk Partisi'nin listesinden Meclise giden bir tane HDP Milletvekili yok. Dolayısıyla burada acaba CHP mi terörden uzak durmalı? AKP mi terörden uzak durmalı? Kim terörle iç içe? Hizbullah'ın siyasi uzantısıyla HÜDAPAR'la resmi ittifakı yapan kim? Onları meclise sokan kim? HÜDAPAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, İstanbul'da AKP'nin listesinden Milletvekili seçildi. Bu kişi Diyarbakır mitingine çıktı; ‘Ey Kürdistan! Sahipsiz değilsiniz.’ dedi. Türkiye Cumhuriyeti topraklarında bir ilde Kürdistan diye hitap etti. Açıkça niyetini ortaya koydu. Batman'da HÜDAPAR miting yaptı. Bir tane Türk bayrağı yok. Adamların Türklükle, Türk bayrağıyla ilgili sorunları olduğu aşikârdır. Bu insanlarla resmi ittifak yapan AKP’dir." dedi.

AKP'NİN İTTİFAK ORTAĞI HÜDAPAR; TÜRK NİTELEMESİNDEN VAZGEÇİLSİN DİYOR
Daha sonra beraberindeki partililerle birlikte kahvehaneleri, esnaf ve vatandaşları ziyaret eden Köksal, "Mültecileri göndermek terörü bitirmek istiyorsanız, herkes emeğinin karşılığını alsın diyorsanız karar sizin. Gelin 28 Mayıs'ta Kemal Kılıçdaroğlu’nu Çankaya Köşküne çıkaralım. AKP iftiralarla vatandaşlarımızı kandırmaya çalışıyor. Millet İttifakı'nı terörle iç içe gibi göstermeye çalışıyor. Aslında kim terörle iç içe? HÜDAPAR'ın resmi internet sitesine bakın. Parti programları orada yazıyor. Ne diyor? Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne vatandaşlık bağıyla bağlı olan herkesin Türk olduğu nitelemesinden vazgeçilecek Kürtlerin varlığı anayasal olarak tanınacak diyor. Yani Kürt vatandaşlığı tanımı yapıyor orada. Kürtçe, Türkçe'yle birlikte ikinci resmi dil olarak kabul edilmeli. Kürtçe aynı zamanda eğitim dili olmalıdır diyen bir HÜDAPAR var. Ana dilde Kürtçe eğitimini savunan bir HÜDAPAR var. ‘İlköğretim öğrencilerine okutulan ırkçılık kokan andımız ve benzeri metinler kaldırılmalıdır. Ne Mutlu Türk'üm diyene gibi yazılar silinmeli. Bir Türk dünyaya bedeldir şeklindeki ırkçı söylemlere son verilmelidir.’ diye resmi internet sitesine yazan bir HÜDAPAR var. HÜDAPAR'la resmi ortak olan AKP var. Bu HÜDAPAR'ın vekillerini meclise sokan AKP var. Şimdi ben soruyorum. Kim terörle iç içedir? Kimin Türklükle sorunu var? Kim bu ülkeyi bölmek istiyor?" ifadelerini kullandı.  

EĞER AKP KALIRSA, 10 MİLYON SURİYELİ DAHA ÜLKEMİZE GELECEK
Milletvekili Burcu Köksal, İhsaniye İlçesi'ne bağlı Döğer Beldesi'nde Seyit Cemal Sultan’ı Anma etkinliğinde canlarla bir araya geldi. Burada da Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek isteyen Köksal, "Kimsenin inancına, yaşam tarzına, siyasi görüşüne bakılmadan herkesin birlik beraberlik içinde kardeşçe yaşayacağı kimsenin ötekileştirilmeyeceği bir Türkiye için 13. Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu Çankaya Köşküne çıkaralım. 28 Mayıs'ta sandığa gitmem demek bana ne Suriyeliler bu ülkeyi istila etsin demektir. Eğer AKP kalırsa, 10 milyon mülteci daha bu ülkeye gelecek. Suriyeliler geri gönderilmeyecek. Ama eğer Kemal Kılıçdaroğlu kazanırsa biz mültecileri geri göndereceğiz. Eğer bunlar kalırsa dolar 30 liraya fırlayacak. Beş liraya aldığımız ekmeği 10 liraya alacağız. AKP kalırsa böyle bir ekonomik sıkıntı da bu ülkeyi bekliyor. Onun için bütün vatandaşlarımızın sandığa giderken bu duyarlılıkla hareket etmesini istiyorum. Ve vatanını seven herkesin de sandığa gitmesini bekliyorum." şeklinde konuştu.