İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Hakan Şeref Olgun, 28 Mayıs Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde vatanını seven herkesi sandıkta oy kullanmaya davet ettiğini söyledi.

Gözden kaçırmayın

Sandıklı'da Mustafa Çöl ve Elibol coşkusuSandıklı'da Mustafa Çöl ve Elibol coşkusu

 

-İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hakan Şeref Olgun;

-“Bu seçim sadece Cumhurbaşkanlığı seçimi değildir”

-“Teröristlerle 21 yıldır temas halindeler, terörist olan bizim öyle mi?”

-“Bile isteye Köylerimizden Türk Bayrağını indirdiler”

İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Hakan Şeref Olgun, 28 Mayıs Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde vatanını seven herkesi sandıkta oy kullanmaya davet ettiğini söyledi.

Olgun; “Yapılacak olan bu seçim, sadece bir Cumhurbaşkanlığı seçimi değildir. Bu bir geri dönüşü olmayan ve rejim değişikliğine giden bir yol ayrımı seçimidir” dedi.

KENDİ VATANINDA YABANCI OLMA!

İYİ Pati Afyonkarahisar Milletvekili Hakan Şeref Olgun, AK Parti iktidarının devletin tüm imkanlarını kullanarak, sağa sola tehditler savunarak seçime gittiğini belirterek, bunlara karşı vatanı seven halkın sandıkta gerekli cevabı vereceğini söyledi.

Türkiye’deki sayısının her geçen artan mülteci sorununa değinen Olgun; “Kendi ülkende yabancı olma! Çocuklarının geleceğini yabancılara verme! Çocuğunun işini, aşını yabancılara verme!” dedi.

Mülteci sayısının hiçbir ülkede olmadığı kadar her geçen gün arttığını belirten Milletvekili Olgun; “Türkiye’de hangi ilde ne kadar mülteci var? Bunlar nerede ne yapıyor? Kimin eli kimin cebinde belli değil. Bu gidişat iyi bir gidişat değil. İktidar ısrarla bu mültecileri göre göndermeyeceklerini söylüyor. Bu vatana ihanettir. Kendi insanına iş ve aş bulamayan bir iktidar milyonlarca mülteciyi beslemesiyle övünüyor ve beslemeye de devam edeceğiz diyor. Yazıktır günahtır. Tüm halkımıza sesleniyorum. Bu seçim sonrası kendi vatanında yabancı olma” diye konuştu.

TEK SÖYLEDİKLERİ ‘SEN TERÖRİSTSİN’

1999 yılında bebek katili terörist elebaşı Abdullah Öcalan’ın yakalanarak Türkiye’ye getirilmesinin ardından PKK terör örgütünün bitme noktasına geldiğini, AK Parti iktidarında da yeniden palazlandığına dikkat çeken İYİ Parti Milletvekili Hakan Şeref Olgun, ülkemiz üzerinde koltuk sevdası yüzünden çok büyük oyunların oynandığına dikkat çekti.

AK Parti iktidarının seçim sürecinde tek söyledikleri cümlenin ‘Sen teröristsin’ olduğunu beliren Milletvekili Olgun; “Terörist başı Öcalan’ın yakalanmasının ardından PKK çöktü. Dikkat edin! AK Parti iktidara gelince kadar bir şehit gelmezken, bunların iktidara gelmesiyle yeniden Şehitlerimiz gelmeye başladı. Bunların döneminde de en çok Şehit sayısına ulaşıldı. Şehitler tepesi boş kalmayacak diye kendi çocuklarına çürük raporu alanlar, fakir vatandaşımızın çocuklarını Şehit vermekten geri kalmadılar. Kendi çocukları askerliğin a’sını bilmezken, çaresizlikten, ailesine bakabilme adına uzman çavuşluk mesleğini seçen köylü çocuklarımız Şehit olmaya devam etti. Teröristlerle 21 yıldır temas halinde olan kendileri, terörist olan bizim öyle mi? Yazıklar olsun size, yazıklar olsun sizin yalanlarınıza” diye konuştu.

ÜLKENİN BATTIĞINI SÖYLEMİYORLAR!

AK Parti’nin seçim süresince ekonominin kötü gidişatından söz etmediğine ve ettirmemeye büyük gayret gösterdiğini ifade eden İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hakan Şeref Olgun, kırsalda yaşayanlar ile kentlerde yaşayanların ekonomik sıkıntılarının farklı olmasına dikkat çekti.

Olgun; “Köylerimizden sürekli göç veriliyor. Köylerimizde iş olmadığı için kentlerimize göç ediyorlar. Kırsal kesimdeki insanlarımız kira vermiyor, kendi ekmeğini kendi yapıyor. İki tavuğundan aldığı yumurta ile karnını doyurup şükrediyor ve bunların söylediği yalanlara inanıyor. Ekonomik sıkıntıyı en çok kentteki insanlarımız çekiyor. Ev kirası, elektriği, suyu, doğalgazı derken işine giderken bile yol parasını cebinden veriyor. Dolayısıyla kentteki insanımız ekonomik sıkıntısını en üst düzeyde yaşıyor. AK Parti iktidarı kırsal kesim insanı ile kentteki insanımızı karşı karşıya getiriyor. Ülkenin battığını söylemiyorlar ama uçuyoruz, kaçıyoruz, biz dünya lideriyiz yalanlarını ısrarla sürdürüyorlar” şeklinde konuştu.

KÖYLERDE ÖĞRETMEN YERİNE İMAM VERDİLER

Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçimlerinin ülkenin rejim değişikliği yönünde riskli bir seçim olduğunu belirten Olgun, AK Parti iktidarında bile isteye ısrarlı bir şekilde köylerdeki okulların kapatıldığını söyledi.

Köylerde Türk Bayrağı’nın dalgalandığı okulların kapatıldığını, köy çocuklarının imamlara teslim edildiğini belirten İYİ Parti Milletvekili Hakan Şeref Olgun; “Geçtiğimiz gün İstanbul’un göbeğinde bir camimizde din görevlisi olduğu, imam olduğu bilinen bir imam çıkmış ‘8 Mayıs akşamı silahlarınızı hazırlayın, benim iki silahım ağzına kadar dolu’ diyor. Bunları dini ve din görevlilerini acımasızca kullanmaktan çekinmiyorlar. Şehirde bunu yapan bir imamın köy yerinde neler yapabileceğini varın siz düşünün. Köylülere rehber olan herkesin gidip her konuda danışabildiği öğretmenlerin yerini artık imamlar aldı. İmamların yaptıklarını da görüyoruz. Bu iktidar bile isteye köylerdeki Türk Bayrağını indirdi, bile isteye öğretmenleri köylerden uzaklaştırdı bile isteye köyleri imamlara teslim ettiler. Samimi ve gerçek anlamda görevlerini yapan imamlarımız ile bir sıkıntımız yok. Bizim sıkıntımız AK Partinin kılıcını sallayan, kendisine imam diyen sözde imamlarla” dedi.

İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hakan Şeref Olgun, vatandaşlara çağrıda bulunarak “Bize bir şey olmaz demeyin, bu gidişata dur demek için vatanını seven herkesi sandıkta oy kullanmaya davet ediyorum” diye seslendi.