Vatan Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı, 28 Mayıs'ta Cumhurbaşkanı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan'a destek vereceklerini belirten bir açıklama yaptı.

Gözden kaçırmayın

Burcu Köksal Ak Parti'ye Miting Üzerinden YüklendiBurcu Köksal Ak Parti'ye Miting Üzerinden Yüklendi

Vatan Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı, 28 Mayıs'ta Cumhurbaşkanı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan'a destek vereceklerini belirten bir açıklama yaptı.

İŞTE O AÇIKLAMA:

"Bilindiği gibi 28 Mayıs günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi 2. Tur oylaması Türkiye de ve bütün dünyada “tarihsel önemde bir seçim” olarak değerlendirilmektedir. Türkiye’mizin geleceği bakımından durum gerçekten de öyledir. Bu değerlendirmeden yola çıkarak Vatan Partimizin en yetkili organı olan Merkez Karar Kurulumuz 17 Mayıs günü aşağıda açıklayacağımız tarihsel kararı almıştır. Partimizin bu kararını Afyonkarahisarımızın değerli basın emekçilerinin, hemşerilerimizin ve bütün milletimizin dikkatine sunuyoruz.

Saygılarımızla,

Hüseyin Karanlık (Vatan Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı ve MV. Adayı)

Ziya Öztürk (MV. Adayı) Bilal Kılıç (MV. Adayı) İlyas Altuntaş (MV. Adayı) Devrim Uçar (MV. Adayı) Alim Tosun (MV. Adayı)

Vatan Partisi Merkez Karar Kurulu Kararı Cumhurbaşkanlığı İkinci Tur Seçiminde Oylar Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Vatan Partisi Merkez Karar Kurulu, 17 Mayıs 2023 günü İstanbul’da Haliç Kongre Merkezi’nde toplandı ve 28 Mayıs 2023 günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı İkinci Tur Seçimine ilişkin şu kararı aldı.

Değerli Türk Milleti, Değerli Seçmenler, 28 Mayıs 2023 günü yapılacak ikinci tur seçiminde, Cumhurbaşkanımızı iki adayın kaldığı koşullarda seçmek durumundayız. Vatan Partisi, Cumhurbaşkanı İkinci Tur seçimindeki siyasetini, her zaman olduğu gibi emperyalizme karşı bağımsızlık ve Üretim Devrimi mevzisinden belirliyor. Bugün Türkiye, ekonomide, güvenlikte ve kültürel alanda Batılı emperyalistlerin dayatmalarına karşı direnme ve özellikle ABD-İsrail eksenli tehditlere karşı hem içerde hem sınır ötesinde silahlı mücadele sürecindedir.

Cumhurbaşkanı adaylarından Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, ABD’nin ve İsrail’in Türkiye’yi hedef alan projesinde alet rolünü üstlenmiştir. Bu kapsamda PKK ve FETÖ terör örgütleriyle açıkça işbirliği yapmaktadır. Küresel merkezlerden yönetilen, bölücü ve yobaz örgütleri CHP listelerinden Meclise taşımıştır.

Kılıçdaroğlu, millî devleti ve Türk Ordusunu tasfiye, küresel finans merkezlerine kölelik, kültürel çürüme, 15- 16 Temmuz’un intikamını alma ve kaos programının adayıdır.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ise, düşman ile dost arasındaki denge siyasetine ve ekonomide Batı denetimindeki yalpalamalarına karşın, emperyalist planların hedefindedir; bu bağlamda Türkiye cephesindedir.

Varolan iki seçenek karşısında tarafsız kalmak, emperyalist plana hizmet eder. “Güçlü Devlet Üreten Millet” hedefine ilerleme stratejisinin 28 Mayıs 2023 durağındayız. İki seçenekli seçim koşulunda, halkımızı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermeye çağırıyoruz. Vatan Partisi, 29 Mayıs 2023 sonrasındaki zorlu süreçte, Tayyip Erdoğan yönetiminin bağımsızlık, vatan bütünlüğü, üretim ekonomisi, çağdaşlaşma ve millî devrimci kültür siyasetleri izlemesi ve yükselen Asya Uygarlığının öncü konumlarına ilerlemesi için, Üreticilerin Milli Hükümeti hedefiyle yapıcı bir muhalefet yürütecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.