Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, merkezi Ankara’da bulunan Afyonkarahisar Kültür ve Turizm Derneğinin, Cumhurbaşkanlığının 11 Mayıs 2023 tarihli yazısı ile kamu yararına çalışan dernekler statüsüne alındığını müjdeledi.

2022 yılında Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak’ı mecliste ziyaret eden Afyonkarahisar Kültür ve Turizm Derneğinin Genel Başkanı Mehmet Ali Özerkan ve yönetimi, derneklerinin kamu yararına çalışan dernekler statüsüne alınması ile ilgili talepte bulunmuşlardı. Başkan Özerkan, derneklerinin kamu yararına çalışan dernekler statüsüne alınmasının dernek açısından çok yararlı olacağını belirterek, Milletvekili Taytak’a konuyu iletmişlerdi.

MİLLETVEKİLİ TAYTAK SÜRECİ HEMEN BAŞLATTI

Milletvekili Taytak hemen süreci başlatarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu ziyaret etti. Bakan Süleyman Soylu, Taytak’ın talebi üzerine hemen talimat vererek süreci başlattı. Ardından Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda denetleme süreci başladı. 31 Mart 2023 cuma günü ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Afyonkarahisar Kültür ve Turizm Derneğinin kamu yararına çalışan dernekler sayılma talebi yazısını imzaladı. Cumhurbaşkanlığına gönderilen yazı 11 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile resmi gazetede yayınlandı.

CUMHURBAŞKANI İMZASI İLE RESMİ GAZETE DE YAYINLANDI

Milletvekili Taytak, “Merkezi Ankara’da bulunan Afyonkarahisar Kültür ve Turizm Derneğimiz önemli çalışmalara imza atmaktadır. Ankara’da ikamet eden Afyonkarahisarlı vatandaşlarımızın, öğrencilerimizin her zaman yanında olmuşlardır. 2022 yılında dernek Genel Başkanımız Mehmet Ali Özerkan ve yönetimi, derneklerinin kamu yararına çalışan dernekler statüsüne alınmasıyla ilgili bir talepte bulunmuşlardı. Yapmış olduğumuz girişimler sonucunda 11 Mayıs 2023 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyin imzası ile resmi gazetede yayınlanmıştır. Derneğimize ve Afyonkarahisar’a hayırlı olsun. Ben buradan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendiye ve İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya teşekkür ediyorum” dedi.