İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Hakan Şeref Olgun, düzenlenen teşekkür yemeğinde partililerle bir araya geldi.

Gözden kaçırmayın

Erkmen’de Yücel Şahin rüzgarı esiyorErkmen’de Yücel Şahin rüzgarı esiyor

İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Hakan Şeref Olgun, düzenlenen teşekkür yemeğinde partililerle bir araya geldi.

Organizasyonda konuşan İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, seçim sürecindeki alçak provokasyonlara değinerek “21 yıldır da bu ülkeyi tek başına yönetenler maalesef ki milletimizi ortadan ikiye bölmeyi başardılar.” dedi.

İYİ Parti İl Başkanı Mısırlıoğlu, iktidarın siyasi üslubunu sert sözlerle eleştirerek şu ifadeleri kullandı: “Seçimden bir hafta önce partimizin afişlerini ve sloganını sabote ederek çamur, çukur, çöp politikası ile uğraştık. Bu hainlerin asmış oldukları o sahte afişleri toplayacağız diye sabahlara kadar seferberlik halinde çalıştık. Allah’tan korkup kuldan utanmayanların iftiralarını cevaplamakla geçirdiğimiz bir seçim süreci oldu. Karşımızdaki düşmanın kim olduğu belli değildi. Gölgeleri vardı ama kendileri ortaya çıkmadılar. Yürekli değil onlar. Karşımıza çıkacak kadar ne cesaretleri var ne de yürekleri var. Kalleşlik damarlarına kadar işlemişti onların. Çünkü onlar bu ülkede hiçbir şeyi alınlarının teriyle hak ederek kazanmadılar. Hırsızlıkla kazandılar. Bu ülkeyi, bu milleti sömürdüler sömürdüler doymadılar. Onun için İYİ Parti’nin üzerine sağdan soldan oynanan oyunları İYİ Partililer, adaylarımız, partililerimiz, dava arkadaşlarımız sahada 7 düvele karşı mücadele verdi. Çalışmadı diyen Allah’tan korksun. Ne adaylarımız bir dakika durdu ne teşkilatlarımız uyudu. Hepimiz sahadaydık. Her yerde biz vardık, hiçbir yerde onlar yoktu. Ama ne oldu, yine yalan, dolan, iftira, karalama kampanyası ile girdikleri yarışta alçaklıkla kazandılar.”

“Hüdapar’ı Meclise Soktular”

Mısırlıoğlu, terör bağlantılı Hüdapar’ın meclise girmesini sağlayan AKP ve MHP’yi hedef alarak şöyle konuştu: “Bizim sürdürdüğümüz ahlaklı, seviyeli bir seçim mücadelesiydi. Biz çok güzel projeleri olan bir partiydik. Ama bu projeler konuşulmadı, konuşulmasını istemediler. Hüdapar gibi vatan ve millet düşmanı devlet düşmanı bir partiyi şimdi TBMM’ye soktular. Bize terörle beraber diyenlere işte bunu anlatacağız bundan sonra. Hüdapar’ı meclise çok vatansever parti AKP ve MHP soktu. Yazıklar olsun size yazıklar olsun!”

Afyon’da 50 Bin Oy Kaybeden Tek Parti AKP

Partisinin seçim sürecinde gece gündüz çalıştığını ancak iktidar partisinin hiç sahalarda olmadığını söyleyen Mısırlıoğlu, 28 Mayıs için mücadeleye devam edeceklerini söyledi. Mısırlıoğlu, şöyle devam etti: “AKP; Aldatma ve Kandırma Partisi başka bir deyişle Arap ve Kürt Partisi 50 bin oy kaybetti. Afyon’da 50 bin oy kaybeden tek parti AKP’dir. Gecenin 1’inde vatandaşa seslenen parti İYİ Parti’ydi. Kimse yoktu sahada. 28 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı adayımızı kazandırmak için yine mücadelemize devam edeceğiz.”

İkinci Turda Herkesi Sandığa Davet Etti

Başkan Mısırlıoğlu, seçimin ilk turunda oy kullanmayanların da ikinci turda oy kullanabileceklerini hatırlatarak oy kullanmayan 8 milyon kişiyi sandığa davet etti. Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı seçilmesi halinde İYİ Parti’nin de kabinede yer alabileceğinin altını çizen Mısırlıoğlu; “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde parlamento çoğunluğu yeterli olmuyor. Sizin adayınız kazanırsa hükümeti kendi kuruyor. Bakanları dışarıdan atıyor. Sizin Genel Başkanınız da Cumhurbaşkanı Yardımcısı oluyor. Bizim içimizden, partimizin kurucularından, Genel Başkan Yardımcılarından değerli büyüklerimiz de kabinede bakan oluyor. 28 Mayıs’ta muhalefete oy veren herkes Kocatepe’de, Kurtuluş Savaşı’nda ecdadımızın mücadelesi gibi, yeniden sandıklara koşacağız. Adayımızı Cumhurbaşkanı olarak Allah’ın izniyle çıkaracağız. Sandığa gitmeyen 8 milyon kişiyi de sandığa davet ediyoruz.” dedi.

Olgun’a Başarılar Diledi

Afyonkarahisar Milletvekili olarak mecliste İYİ Parti sıralarında siyaset yapacak olan Olgun’a başarılar dileyen Mısırlıoğlu, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Sizlerin helal oylarıyla alın teri döktüğümüz, bire bir çalıştığımız gece gündüz soğuk sıcak demeden aç susuz çalışarak seçtiğimiz namusumuz gibi bize helal olan bir milletvekilimiz var. Sizlerle beraber mücadele edip iki buçuk yıldır emek sarf eden ve bu işin ne kadar zor olduğunuz, sizlerin emeğinin ne kadar kıymetli olduğunu bilen bir milletvekilimiz var. Allah ondan razı olsun. Başarılar diliyoruz. Bizi inşallah Ankara’da en iyi şekilde temsil edecek. Allah’ın izniyle Hakan Şeref Olgun; inatçı, mücadeleci, kararlı bir milletvekili olacak.  Kendisine başarılar diliyorum.”  

Olgun’dan Teşekkür

İl Başkanı Mısırlıoğlu’nun ardından söz alan İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Hakan Şeref Olgun, kendisine destek olan herkese teşekkür ederek ilimizi TBMM’de en güzel şekilde temsil edeceğinin sözünü verdi.