CHP Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, gençliğin önemine işaret etti.

Gözden kaçırmayın

‘İYİ parti adaylarına bir şans verin’‘İYİ parti adaylarına bir şans verin’

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, gençliğin önemine işaret etti.

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, gençliğin önemine işaret ederek, “Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ülkemizi gençlere emanet etmiştir” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında, 19 Mayıs 1919’un bir milletin kurtuluşa olan inanışını, bağımsızlığa tutkunluğunu simgeleyen çok önemli bir tarih olduğunun önemle altını çizdi.

Milletvekili Köksal mesajında şu ifadeleri kullandı: “Milletlerin tarihlerinde belirli kilometre taşları vardır ki bunlar toplumsal dönüşümün de habercisi olmuşlardır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün İzmir’in işgalinden sonra çıktığı Samsun, Milli Mücadele’nin başladığı, istiklal meşalesinin yandığı kilometre taşı olmuştur. 19 Mayıs 1919’da başlayan Kurtuluş Savaşımız, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulmasını sağlamış, böylelikle egemenlik kayıtsız şartsız millete geçmiştir. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ülkemizi gençlere emanet etmiştir. Kimse olmadığında 'Ben varım' diyebilme cesaretini gösteren Mustafa Kemal Atatürk, İstanbul Hükümeti'nin de baskısına boyun eğmemiştir. Atatürk, milli bağımsızlık kazanıldıktan sonra Samsun'a çıktığı günü gençlere armağan etmiştir. Bunda çok önemli bir mesaj vardır. Bu mesaj, ülkeye gençlerin sahip çıkmasıdır. Ben, Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi'nin milletvekili olarak diyorum ki: Biz Atatürk'ün Samsun'a çıktığı yaştayız, hepimiz Atatürk gibi genç ve coşku doluyuz.  Kalbi Cumhuriyet ve Atatürk sevdası ile dolu olan her vatandaşımızın yaşına bakılmaksızın genç olarak sayıldığını biliyor; bu heyecanı taşıyan herkesin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.”