Gelecek Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Niyazi Ertaş, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hastanesi'ndeki 'Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Servisi'nin kapatılmasıyla ilgili haberleri duyduğunu açıkladı.

Gözden kaçırmayın

AK PARTİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ AÇIKLANDIAK PARTİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ AÇIKLANDI

Gelecek Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Niyazi Ertaş, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hastanesi'ndeki 'Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Servisi'nin kapatılmasıyla ilgili haberleri duyduğunu açıkladı.

Ertaş, bu servisin kapatılmasıyla birlikte yüzlerce ailenin mağdur olacağını ifade etti. Son günlerde basında yer alan bir haberde, bir anne çocuğunun lösemi hastası olduğunu ve Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Servisinin kapatılmasının önlenmesini istediğini belirtti.

Gelecek Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı olarak bizler, Afyonkarahisar'da gerçekleştirilen bir dizi satış ve taşıma işlemiyle ilgili olarak endişelerimizi dile getirmek istiyoruz. Afyonkarahisar Şeker Fabrikası, Alkaloid Fabrikası ve Seka Kağıt Fabrikası gibi önemli kurumlar satıldı ve doktorlar Dinar'a taşındı. Şimdi de Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Servisinin nereye taşınacağına dair bir planınız var mı?

Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Servisi, çocukların hayatını kurtaran ve ailelerin umut kaynağı olan bir birimdir. Bu servisin kapatılmasıyla birlikte, çocuklarımızın tedavi olmaları için uzun ve zorlu yolculuklara maruz kalmaları gerekecektir. Ayrıca, bu durum ailelerin ekonomik ve duygusal olarak da büyük bir yük altına girmelerine sebep olacaktır.

Sağlık hizmetlerinin etkin ve verimli bir şekilde sunulması, toplumun sağlığı için büyük önem taşımaktadır. Halkın sağlığını korumak ve desteklemek görevimizdir. Bu nedenle, Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Servisinin kapatılmasının geri alınması ve çocuklarımızın yakınlarıyla birlikte rahatça tedavi görebileceği bir ortamın sağlanması için gerekli adımların atılmasını talep ediyoruz.

Afyonkarahisar halkının sağlık hizmetlerine erişimi ve kalitesi konusunda endişelerimizi dile getirmeye devam edeceğiz. Çocukların sağlığı ve yaşamları her şeyden önemlidir. Bu nedenle, bu hassas konuda duyarlılık gösterilmesini ve gerekli önlemlerin alınmasını bekliyoruz.