Gözden kaçırmayın

Hacıkavaslar'dan Sezer Küçükkurt'a tam destek!..Hacıkavaslar'dan Sezer Küçükkurt'a tam destek!..

Saadet Partisi Afyonkarahisar İl Teşkilatı şehir merkezi, ilçe, belde, köy ve mahallelerde seçim çalışmalarına devam ediyor. 

Saadet Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı seçimlere 2 gün kala, Merkez İlçe, Kadın Kolları, Gençlik Kolları yönetimi ve yönetim kurulu üyeleri ile saha çalışmalarına devam ediyor. Seçim öncesinde olduğu gibi seçim sürecinde ve şu an seçimlere 2 gün kalmasına rağmen tüm teşkilatı ile gece gündüz demeden çalıştıklarını ve 14 Mayıs’ta milletin iktidarına ‘Saadeti’ getireceklerine dikkat çeken Saadet Partisi İl Başkanı Beytullah Karataş; “Bu ittifakın amacı nedir? Millet İttifakı’nın temelde 2 hedefi var. Birincisi devlet ve milleti barıştırmak, ikincisi milleti milletle barıştırmak. Maalesef özellikle son 6 - 7 yıldır millete ait olan devlet önce parti devletine, sonra aile şirketine, sonra tek adam rejimine evrilmiştir” dedi. 

OYLAR CHP’YE SAADET MECLİSE 

20 yılda bu devleti ayakta tutan sütunların zedelendiğini ifade ederek Saadet Partililerin neden CHP’ye oy vermesi gerektiğini anlatan Karataş; “Kurumlarımızı çökerttiler, kuralları hiçe saydılar. Devleti zayıflattılar. Bu devleti de ayakta tutan sütunlar vardı. O sütunların hepsini kestiler. Ak Parti’ye alan oluşturmak adına, Sayın Erdoğan’a alan oluşturmak adına yaptılar bunu. Maalesef yasamayı yargıyı yürütmeyi bir kişiye bağladılar. Hiçbir bakanlıkta, hiçbir kurumda inisiyatif kalmadı. Bunun neticesinde devletimiz zayıfladı, halkımız yoksullaştırıldı. Bugün insanımız açlığa fakirliğe yoksulluğa mahkûm bırakıldı. Gençlerimiz işsiz. Ahlaken çöktük, manen çöktük. Bugün Türkiye’de tam kapasite çalışan sadece cezaevleri kaldı. İşte bu sistemin değiştirilmesi için öncelikli olarak elbette ki ortak bir irade ortaya konulması gerekiyordu. Bundan dolayı ortak bir Cumhurbaşkanı Adayı belirledik. İnşallah 13. Cumhurbaşkanımız Millet İttifakı’nın adayı olan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu olacaktır. Tüm Saadet Partili kardeşlerimiz de büyük bir özgüvenle ve büyük bir cesaretle sandığa gidecekler, önce Kemal Bey’e sonra milletvekili adaylarımız için CHP’ye oylarını vereceklerdir. Çünkü biz sözümüze sadığız” diye konuştu. 

MİLLİ GÖRÜŞ 26 YIL SONRA MECLİS’TE OLACAK 

Kemal Kılıçdaroğlu’na ve CHP’ye oy verecek her Saadet Partili’nin aslında Saadet Partisi’ni, Milli Görüş’ü 26 yıl sonra ilk defa iktidara getirecek oyu verdiğini ifade eden Karataş; “Biz 74 yılında birlik olup Kıbrıs’ı fethettik, yavru vatanı kurtardık. İnşallah 14 Mayıs’ta anavatanı kurtaracağız. Bunun için 2 günümüz kaldı, 2 gün sonra 5 yıl seçim yok. Teşkilatlarımız büyük bir kenetlenme örneği göstererek sahada varını yoğunu ortaya koydu. İlimizden Milletvekili Adayı gösterilen Fatih Aydın beyi şehrimizi ve partimizi temsilen 14 Mayıs akşamında diğer milletvekili adaylarımız ile birlikte inşallah meclise göndereceğiz. Bununla beraber Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı, Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu’nu da Cumhurbaşkanı Yardımcısı yapacağız” ifadelerini kullandı. 

HÜKÜMETLER ARTIK SEÇİMDEN ÖNCE KURULUYOR 

Sistemin değiştiğine dikkat çeken Karataş, eskiden hükümetlerin seçimlerden sonra kurulduğunu, şimdiki sistemde ise hükümetlerin seçimden önce kurulduğuna değinerek; “73 yılında biz Erbakan Hocamızı seçtik, meclise gönderdik. Ecevit’e oy verdik, birlikte hükümet kurduk. Bugün bu sistem tersine döndü. Artık doğrudan biz yürütmenin başını geliyoruz. Bundan dolayı sizler Kılıçdaroğlu’na oy verdiğiniz zaman Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanımız olurken Temel Karamollaoğlu, Meral Akşener, Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan ve Gültekin Uysal Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacak” dedi.