CHP Afyonkarahisar Milletvekili ve 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. Burcu Köksal, AKP’nin 21 yıldır her seçim dönemi türlü, türlü vaatler verip yerine getirmediğini söyleyerek, “Halkın iktidarında yandaş müteahhitlere verilen Dolar-Euro garantili ödemeleri iptal edeceğiz. Sırf AKP'li olduğu için çalışmadan hiçbir mücadele göstermeden 10 ayrı yerden maaş alan yandaşların maaşları da keseceğiz. Herkes bileğinin hakkıyla çalışıp maaş alacak” dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili ve 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. Burcu Köksal, beraberinde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, CHP Milletvekili Adayları Ali Arıkan, Anıl Halis Akar, CHP İl Başkanı Yusuf Onur Seçme, Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan, Demokrat Parti İl Başkanı Hikmet Bülbül, DEVA Partisi İl Başkanı Kadir Daylık, CHP Sandıklı İlçe Başkanı Raşit Güneş, CHP Sandıklı Kadın Kolları Başkanı Fatma Doğru, CHP Dazkırı İlçe Başkanı Önder Şenyurt, CHP Dinar İlçe Başkanı Mehmet Altıntaş, Sandıklı, Dinar, Dazkırı Saadet Partisi İlçe ve Kadın Kolları Başkanları ve partililerle birlikte Sandıklı, Dinar,  Dazkırı ilçeleri ile Tatarlı, Hayardarlı beldelerini ve Dinar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi, Sivil Toplum Kuruluşları, esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28. dönem milletvekili genel seçimi için destek istedi.

HALKIN İKTİDARINDA DOLAR-EURO GARANTİLİ ÖDEMELERİ İPTAL EDECEĞİZ

Gittiği her bölgede vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan ve miting havasında seçim çalışmalarına devam eden Milletvekili Burcu Köksal, "Millet İttifakı" iktidarında yapılacakları vatandaşlara detaylarıyla anlatarak, "Vatandaşlarımıza bir dokunuyoruz, bin ah işitiyoruz. İşçisinden, çiftçisine, emeklisinden, öğrencisine, iş insanına kadar toplumumuzun neredeyse tamamı ülkemizde uzun bir süredir yaşanan ekonomik buhran nedeniyle asgari geçimini sağlayamaz hale geldi. Bu ekonomik buhran neden yaşanıyor. Çünkü Saray hükümeti kendi yandaşları besliyor. Bugün dolar, Euro garantili ödemeler bu milletin sırtında bir yüktür. Kamburdur. Her sene Meclise bütçe geliyor. O bütçeden aslan payını 5 tane müteahhit alıyor. Bunlar ne payı alıyorlar; verilen garanti ödemeleri yani diyor ki; köprüden geçişin örneğin 1 milyon araç geçecek diyor. 100 bin araç geçmiş kalan 900 bin aracın parası garanti verildiği için bütçeden ödeniyor. Yüksek Hızlı Trene 500 bin yolcu binecek diyor, 200 bin yolcu binmiş binmeyen 300 bin yolcunun parasını biz bütçeden ödüyoruz. Bu para hepimizin parası. Yine uçak mesela, Kütahya Zafer Havalimanı %98 zarar eden bir kurum. Müteahhide verilen garanti ödemesi her sene bütçeden tıkır tıkır veriliyor. Yani o uçağa binmeyen yolcunun parasını biz cebimizden ödüyoruz. 5 tane müteahhit bu garanti ödemelerle adeta köşeyi dönüyor, servetine servet katıyor. Vatandaşta hakkını alamıyor. Biz iktidarımızda bu Dolar-Euro garantili ödemeleri iptal edeceğiz. Ayrıca sırf AKP'li olduğu için çalışmadan dinmeden hiçbir mücadele göstermeden oturduğu yerden yönetim kurulu üyeliği, huzur hakkı diye 3 yerden, 5 yerden, 10 yerden maaş alan insanlar var. Halkın iktidarında bu insanların almış oldukları maaşları da keseceğiz. Herkes bileğinin hakkıyla çalışıp maaş alacak. Bir tarafta benim genç kardeşim kapı, kapı iş ararken yüksek puanlarına rağmen ataması yapılmazken öbür tarafta AKP'li olduğu için AKP'ye çalıştığı için oturduğu yerde üç yerden beş yerden para kazanıyorsa burada bir adaletsizlik var. Biz bu adaletsizliği sona erdireceğiz. İşte kaynak bunlardan gelecek zaten temiz yatırım yapılacak bu ülkede temiz para kullanılacak. Bu ülkede uyuşturucu baronları ile çetelerle iş yapan bir iktidar olmayacağız. Bilakis o çeteleri uyuşturucu baronlarını temizleyeceğiz biz." şeklinde konuştu.

YÜKSEK HIZLI TREN DEDİLER; 2013 TEMEL ATMA, 2015’TE BİTECEK, 2018’DE BİTECEK, 2020’DE BİTECEK, 2022’DE BİTECEK ŞİMDİ YENİ TARİH VERDİLER 2025’TE BİTECEK

Milletvekili Burcu Köksal beraberindeki kalabalık heyetle birlikte Dazkırı İlçesi'nde faaliyet gösteren Gamma Tekstil, Deniz Tekstil, Bulsan Boya, Uspar İplik, Estuz ve Freş Merve Mantarı ziyaret ederek çalışanlarla sohbet etti.

Halkın iktidarında toplumun tüm kesimlerinin refah düzeyinin artacağının önemle altını çizen Milletvekili Köksal, “Yüksek Hızlı Tren dediler, ne oldu? 2013'te temeli atıldı; 2015'te bitecek, 2018'de bitecek, 2020'de bitecek, 2022'de bitecek dendi. Şimdi yine 2025 diye tarih veriyorlar. 10 yıldır bir Yüksek Hızlı Treni tamamlayamadılar. Afyonkarahisar için dediler ki; Askeri Havaalanı’nı sivil uçuşları açacağız. Ne oldu açılmadı. Şimdi geçenlerde AFRAY temeli attılar. Ertesi gün gittim temelin yerinde yerler esiyor. Temel ortada yok. Seyyar bir temel atılmış 3-5 bin lira bir maliyetle ama yüz binlerce liralık bir organizasyon yapılmış. İnsanlar oraya toplanmış ertesi gün sabah gittim AFRAY temeline bakmaya yok. Nerede bu temel? Sonra Afyonkarahisar'da açtıkları bir tane fabrika söyleyin. SEKA satıldı. Atıl durumda gidin bakın Çay İlçesi’ne ekonomisi çöktü. SEKA kapandıktan sonra, İlçe ve beldeleri, köyleri göç vermeye başladı. Çocuklar işsizlikten başka yerlerde ekmek aramaya gitti. Başka şehirlere göç etti. Bu ilçelerin ekonomileri büyük zarar gördü. Şeker Fabrikası için 2018'de kapı kapı müşteri aradı AKP Milletvekilleri. Biz devlette kalsın Afyonkarahisar halkının olsun burası dedikçe onlar gitti kapı, kapı müşteri aradılar o fabrika satıldı. Şuanda Afyon ekonomisi bu işten zarar gördü. Pancar üreticisi de hayvanına küspe yediren hayvancılıkla uğraşan hemşerimizde, nakliyecisi de işçisi de herkes nereden bakarsanız zarar gördü. Şimdi bizim yaptıklarımızı satan bir iktidar var. Yeni yaptığı bir şey gösterin yok. 21 yıldır her seçim dönemi vaat verip gidiyorlar, vaat verip gidiyorlar." ifadelerini kullandı.