CHP Afyonkarahisar Milletvekili ve 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. Burcu Köksal, halkın iktidarında mülakatın kalkacağını ve herkesin bileğinin hakkıyla işe gireceğini söyleyerek, “İktidarımızda vatandaşlarımız işe girmek için torpil aramak zorunda kalmayacaklar” dedi.

Gözden kaçırmayın

Erkmen’de AK Parti Seçim ofisi açıldıErkmen’de AK Parti Seçim ofisi açıldı

CHP Afyonkarahisar Milletvekili ve 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. Burcu Köksal, halkın iktidarında mülakatın kalkacağını ve herkesin bileğinin hakkıyla işe gireceğini söyleyerek, “İktidarımızda vatandaşlarımız işe girmek için torpil aramak zorunda kalmayacaklar” dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili ve 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. Burcu Köksal, beraberinde CHP İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve partililerle birlikte Afyonkarahisar merkezde esnaf, vatandaş ve kahvehaneleri ziyaret ederek 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28. dönem milletvekili genel seçimi için destek istedi.

TÜRKİYE’DEKİ EN BÜYÜK SORUN İŞSİZLİK, HALKIN İKTİDARINDA MÜLAKAT KALKACAK

Türkiye’deki en büyük sorunun işsizlik olduğunu kaydeden Milletvekili Burcu Köksal, “Ülkemizdeki en büyük sıkıntı işsizlik. Genç arkadaşlarımızla görüşüyoruz. İş bulamadıklarını söylüyorlar. Yüksek puanlar alıp istediği üniversiteyi bitirdiği halde mülakatlarda elenen gençlerimiz var. Mesela bir genç kardeşim ağlayarak anlattı. Hiç unutamadığım bir olay 90 puan aldım diyor. Üstelik de bir siyasi parti için çalıştığını söyledi. Sizin tweetlerinizin altına da bir takım şeyler yazdırdılar bize dedi. KPSS’den 90 puan alması rağmen ataması gerçekleşmemiş mülakatta elenmiş. Şu anda tek umudum sizsiniz.Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı olduğunda sizler iktidar olduğunuzda ben biliyorum ki benim hakkım yenmeyecek dedi. Benim gibi bütün mülakatlarda elenen arkadaşlarımız hakkını alacak. Herkes bileğinin hakkıyla işe girecek diyor. Maalesef sahada en çok karşılaştığımız sorunlardan birisi atama bekleyen öğretmenler, mühendisler, veteriner hekimler, hemşireler. Acil tıp teknisyenleri, paramedikler, sağlıkçılar bir sürü meslek grubu mülakatlarda iktidar kanadından bir torpil bulamadıkları için eleniyorlar. Aslında çok yüksek puan almışlar yazılıda KPSS'de ama işte Ankara'da bir torpilleri olmadığı için bir şekilde o işe girememişler, atamaları yapılmamış. Bizim iktidarımızda kesinlikle mülakat kalkacak. Liyakat gelecek herkes KPSS'de veya o alandaki yapılan sınavda ne alıyorsa, puan olarak başarı sırasına göre bileğinin hakkıyla işe girecek. Kimse siyasi bir referans bulmak zorunda kalmayacak artık.” dedi.

SATILAN TÜM FABRİKALAR YENİDEN MİLLETİN OLACAK

Milletvekili Köksal daha sonra beraberinde CHP Milletvekili Adayı Fatih Aydın, CHP İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Saadet Partisi İl Başkanı Beytullah Karataş, CHP İscehisar İlçe Başkanı Bayram Atılgan, Saadet Partisi, Demokrat Parti İscehisar İlçe Başkanları, Saadet Partisi Kadın Kolları ve partililerle birlikte İscehisar İlçesi’nde pazar yeri ve esnafı ziyaret ederek Millet İttifakı iktidarında yapılacakları anlattı. Halkın iktidarında vatandaşların refah seviyesinin artacağını söyleyen Köksal, “Şeker Fabrikaları’nın satılmaması için çok mücadele ettik. 2018'de o mücadelenin içinde olan bir Milletvekiliydim. O Şeker Fabrikasını geri almak bize nasip olacak. Kesinlikle alacağız. Satılan tüm Şeker Fabrikaları yeniden devletin olacak. O fabrikalar yeniden milletin olacak. Pancar üreticilerimiz rahatlıkla pancarlarını üretip emeğinin karşılığını alacaklar. Yem konusunda bugün yem fiyatları çok pahalı. Yem fiyatlarına gelen zam yüzünden insanlar hayvanlarını kesime gönderdi.  Süt inekleri bile kesildi.  Şimdi küspe fiyatı da yüksek. Yani bizim Afyonkarahisar'da Şeker Fabrikası sadece şeker üretmiyordu, küspe açısından da önemliydi. Oradan hayvancılıkla uğraşan, hayvancılıkla geçimini sağlayan hemşerilerimiz küspelerini alabiliyordu. Özelleştirmeyle beraber küspe fiyatı da yükseldi. Biz yeniden Şeker Fabrikasını geri aldığımızda hayvancılıkla uğraşan üretici de küspeyi ucuza alacak. Zaten yem konusunda da destekler sağlayacağız. Yerli üretimi teşvik edeceğiz. Yem fiyatlarını da aşağıya çekeceğiz. Bunu yapacağız. Çiftçilerimiz çok sıkıntılı. Çiftçilerimiz mazot fiyatlarından yana çok sıkıntı yaşıyorlar. Çiftçilerimiz bundan 2 yıl önce 7 lira 8 liraya mazot aldıklarını ama şimdi borçla mazot alabildiklerini söylüyorlar. Gübre fiyatlarının yükselmesi yüzünden bazı çiftçilerimiz tarlalarına yeteri kadar gübre atamıyor. Bu da verimde düşmeye sebep oluyor. Bunlar çiftçilerimizin en çok yaşadığı sıkıntılar. Tarımsal sulamada kullanılan elektrik fiyatlarının yüksekliğide ayrı bir sorun. Halkın iktidarında tüm sorunlar çözülecek.” ifadelerini kullandı.