AK Parti Afyonkarahisar İl teşkilatı Türkiye Yüzyılı buluşmaları kapsamında Atlıspor kulübünde Afyonkarahisar'daki muhtarlarla bir araya geldi. 

Gözden kaçırmayın

Erkmen’de AK Parti Seçim ofisi açıldıErkmen’de AK Parti Seçim ofisi açıldı

AK Parti Afyonkarahisar İl teşkilatı Türkiye Yüzyılı buluşmaları kapsamında Atlıspor kulübünde Afyonkarahisar'daki muhtarlarla bir araya geldi. 

 

AK Parti Afyonkarahisar İl teşkilatı Türkiye Yüzyılı buluşmaları kapsamında Atlıspor kulübünde Afyonkarahisar'daki muhtarlarla bir araya geldi. Programa AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay,  Ak Parti milletvekilleri ve milletvekili adayları Veysel Eroğlu, İbrahim Yurdunuseven, Ali Özkaya, Hasan Arslan, Ferda Ertürk, Hakkı Öztürk ve Ethem Karahan ile birlikte Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban ve çok sayıda Muhtar katıldı. 

 

“Bir ihtiyaç olduğunda mutlaka arayın” 

 

Programda ilk konuşmayı AK Parti Milletvekili Ali Özkaya yaptı. Özkaya, “Bilhassa Sayın Cumhurbaşkanımızın muhtar kardeşlerimize verdiği özel önem nedeniyle olağanüstü bir temsil noktasına ulaşmıştır. Birçok zaman il genel meclisi arkadaşlarımız bazen belediye başkanlarımız bile bize sitem ediyorlar? Ya lütfen bize de muhtarlara verdiğiniz haklardan ve imkanlardan istifade ettirin diye. Birçok ilçe başkanımız biz Sayın Cumhurbaşkanımızla birlikte bir defa cumhurbaşkanlığı köşküne gidip orada bir sofranın etrafında yemek yemedik. Muhtar arkadaşlarımız Afyon'dan en az yüz yüz elli muhtarımız gitti. Gittiğimiz her yerde muhtarlarımız diyordu ki sigorta, sosyal güvenlik. Sosyal güvenliği Sayın Cumhurbaşkanımız verdi. Sonra maaş, maaşını verdi. Ödeneğini verdi. Cumhurbaşkanımız her zaman ne diyor? Muhtar hem merkezi hükümetin köydeki ve mahalledeki temsilcisi hem de hem de yerel yönetimin köydeki ve mahalledeki temsilcisi. Dolayısıyla çift makamın üst üste geldiği bir kişi. Şimdi muhtar kardeşlerimizle biz de sürekli irtibat halindeyiz. O nedenle benim sizden özellikle bütün muhtarlardan istirhamım lütfen bizimle ilgili bir ihtiyaç talep olduğunda arayın. Ulaşamadığınız zaman mutlak surette isminizi yazarak mesaj atın, konuyu mesajla WhatsApp'tan iletin. Allah'ın izniyle size en geç o gün, en kısa zamanda dönülür ve mutlaka o talebinizin yerine gelmesi için gayret sarf edilir” dedi.  

 

“Ülkeyi eyaletlere bölmeyi vaat ediyorlar, bundan öte beka meselesi var mı?” 

 

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay da “Tüm vatandaşlarımıza dokunan tüm vatandaşlarımızla iç içe olan, onların dertleriyle dertlenen, onların derdi için kendi hayatınızdan fedakarlıklar eden bireylersiniz. Sayın Cumhurbaşkanımız gerçekten 21 yılda muhtarlarımıza her geçen gün daha fazla önem veriyor ve inşallah vermeye devam ediyor. Sizler gerçekten şu an verilen değerden daha fazla değere layıksınız. İnşallah AK Parti ve Cumhurbaşkanımız Sizlere her zaman her zamankinden daha fazla değer vermeye devam edecek. Bizler AK Parti ve Sayın Cumhurbaşkanımızın yol arkadaşları olarak gerçekten muhtarlarımızdan her zaman çok ciddi destekler alıyoruz. Sizlerin gayretleri, bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Ancak 14 Mayıs seçimleri gerçekten varlık yokluk mücadelesi ve ülkemizin beka meselesi. Biz bunu dediğimizde onlar diyorlar ki ya beka meselesi nedir? Hiç böyle beka meselesi olur mu? Ülkeyi eyaletlere bölmeyi vaat ediyorlar, bundan öte beka meselesi mi var” diye konuştu.  

 

Uygur: 14 Mayıs zafer bayramımız kutlu olsun 

 

Afyonkarahisar Muhtarlar Derneği Başkanı Suat Uygur da kısa bir konuşma yaparak “14 Mayıs zafer bayramımız şimdiden kutlu olsun” dedi.  

 

“Eskiden koskoca şehirde 3 iş makinesi vardı, mazotunu da kendiniz koyardınız” 

 

Afyonkarahisar İl Genel Meclisi Başkanımız Burhanettin Çoban “Muhtarlarımız en ücra köşede, merkezde devletimizin kamu otoritesinin bir temsilcisi. Dolayısıyla seçimle gelen ya da atamayla gelen her görevlinin de muhtarlar muhatapları. Onlar bir şey istiyorsa bir talepte bulunuyorsa şahsın ailesinin kendi oturduğu sokağın değil kamu için, köyse köy, mahalleyse mahalle, beldeyse belde için bu görevi istiyor. Bu hizmeti istiyor. Bizim vazifemiz devlet imkanları çerçevesinde muhtarlarımızla beraber olmak, onlara yardımcı olmaktır. Biz de elhamdülillah 18 ilçemizden seçilmiş 36 adet AK Partili il genel meclis üyemizle her zaman muhtarlarımızla iyi niyetli ilişkiler çerçevesinde görüşüyoruz. Onların taleplerini alıyoruz. Bütçe imkanları doğrultusunda araç gereç imkanları doğrultusunda bunlara cevap vermeye gayret ediyoruz. Dikkat ederseniz özellikle 2019’dan sonra genelde iş makineleri yapılan faaliyetlerde bu dönemde çok büyük bir artış olmuştur. Ben il başkanlığı dönemimden de biliyorum. Daha öncesinde de biliyorum. Bir köy muhtarı, eski adıyla köy hizmetlerinden, yeni adıyla özel idareden bir iş makinası ister. Zaten koskoca ilde toplam üç tane, beş tane iş makinesi vardır. Altına not düşerler. Mazot karşılığı, mazotu kendinden olmak üzere. Allah'a hamdolsun şu anda il özel idaremizde sayısız greyder. Sayısız eskavatör ve en az dört tane dozer, işte sayısız yükleyici kamyon var. Değerli muhtar arkadaşlarım. Sizler de ilçelerinizdeki hizmetlerdeki artışı görüyorsunuz. Şu an il özel idaresinin Makina İkmal Müdürlüğü emrindeki araç, gereç, iş makinasının yüzde sekseni 2019’dan sonra alınmış. İşte bu sayede hizmetlerimizdeki artışı sizler de, ilçelerinizde, köylerinizde, beldelerinizde bu şekilde hissediyorsunuz” dedi.  

 

“Sizler bizlerin yürüyen ayağı gören gözü, tutan eli durumundasınız” 

 

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek de “2019 yılında göreve geldik. Sizler de bizler de göreve geldiğimizde ülkemizde de dünyada ciddi bir kriz, ekonomik kriz vardı. 2021 rahatlarız dedik. Pandemiyle karşılaştık. Onu atlattık 2023 de dünyayı kasıp kavuran ciddi bir ekonomik kriz var.  

Onu Sayın Cumhurbaşkanımız sayesinde çok fazla hissetmeden atlatmaya çalışırken Cenabıhak 

Bu senenin başında yani 6 Şubat'ta ülkemizi dünyada eşi benzeri görülmemiş bir depremle imtihan etti. Ben depremde vefat eden 50 binin üzerindeki insanımıza Cenabıhak'tan rahmet diliyorum. Yaralılara acil şifalar, geride kalanlara da bu deprem psikolojisinden çabuk kurtulmalarını Cenabıhak'tan diliyorum. Bizler Göreve geldiğimiz andan itibaren her cumayı bir mahallemizde kılmak suretiyle muhtarlarımızla bir araya geldik. Birim müdürlerimizle mahalle sorunlarını mahallinde dinleyip, mahallinde çözüme kavuşturduk. Sizler bizlerin yani gerek belediyenin gerekse partinin yürüyen ayağı gören gözü tutan eli mesabesindesiniz. Bizim göremediğimizi mahallinde birebir 

sizler yaşıyorsunuz. Sizler görüyorsunuz. Bize ulaştırıyorsunuz. Bizler de mümkün mertebe kısa sürede problemleri çözmeyi gayret sarf ediyoruz. İlk turu bitirdik. Elli sekiz mahallemizi ikinci turda 

Bitmek üzere iki mahallemiz kaldı. Bundan sonra üçüncü tura devam edeceğiz. Faydasını çok gördük. Hiçbir mahallemizin elhamdülillah büyük sorunu kalmadığına ben inanıyorum” dedi.  

 

“Apo'nun heykelini dikmeye çalışanlara inat 14 Mayıs zaferimiz olacak” 

 

AK Parti milletvekili adayı Doktor Hakkı Öztürk de “AK Parti hükümetleriyle birlikte yaklaşık 21 yıldır burada teşkilatlarımız, sahada sizler canla, başla bu milletimize hizmet ederken bizler de başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere Başbakanlık, sosyal aile ve sosyal politikalar bakanlığı, sosyal güvenlik kurumu gibi kamu kuruluşlarda ve bakanlıklarda genel müdür müsteşar yardımcısı gibi birçok vazifede bulunduk. Hamdolsun ülkemizde başta sağlık olmak üzere bütün alanlarda devletimizin sosyal politika anlayışını, sosyal devlet anlayışını geliştirmek üzere uygulanan politikalarda siz teşkilat mensuplarımızla ve muhtarlarımızla birlikte bizim de bu hizmetleri geliştirme, büyütme yolunda katkılarımız oldu. Değerli muhtarlarımız, değerli 14 Mayıs malum seçim. Sayın vekillerim, vekilimiz, il başkanımız bahsetti. Bu seçimler ülkemiz için gerçekten çok büyük bir anlam taşıyor. Yaklaşık 21 yıl Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde bu ülkenin büyümesi, gelişmesi, birliği, dirliği, beraberliği bölünmez bütünlüğü milli ve manevi değerleri için bin bir türlü engellere rağmen bu ülkede önemli mesafeler katedildi. Apo'nun heykelini dikmeye çalışanlara inat olarak on dört Mayıs seçimlerinde bir de sizlerin desteğiyle Sayın Cumhurbaşkanımızın tekrar cumhurbaşkanı seçilmesi ve Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın tensip ve takdirleriyle Afyonkarahisar ilinden aday olan altı milletvekilimize de tam destek vererek meclise göndereceğinize inancımız tamdır” dedi.  

 

Ertürk muhtarlarla olan anısını anlattı 

 

AK Parti milletvekili adayı Ferda Ertürk de bir konuşma yaptı. Ertürk “Muhtarlarımızla bilfiil 

yol arkadaşlığı yaptık, çalışma arkadaşlığı yaptık. Ve orada ben şunu gözlemledim ki muhtarlarımız bizim mahallelerimizin, köylerimizin, yani devletimizin en ücra köşelerinin gören gözü 

duyan kulağı, yürüyen ayağı. Ve sizler bizlerin yerine memleketimizde nerede bir sorun varsa köyünüzün, mahallenizin hatta ailelerin özel sorunlarına kadar çözmek noktasında azami gayret gösteriyorsunuz. Ve bizlerin elini, işini kolaylaştırıyorsunuz. O anlamda hepinize ayrı ayrı tebrik ve teşekkür ediyorum. Size şöyle kısaca bir anımı anlatmak istiyorum. Kozluca Muhtarımız burada mı Hüseyin Muhtarım? Hayırlı akşamlar hoş geldin muhtarım. İlk Kadın Kolu başkanı seçildiğim yıllarda Kozluca Muhtarlığımıza ziyarete gittim. Köy kadınlarımızla bir araya geldik. Sonra muhtarımızın yanına vardık arkadaşlarımla. Ben de yeni seçilmenin, yeni bir göreve gelmenin heyecanıyla dedim ki 

Muhtarım sana Cumhurbaşkanımızın selamıyla geldim. Muhtarım dedi ki öyle mi? Öyle muhtarım dedim. Gel buyur içeriye alayım seni dedi. Beni muhtarlık odasında arkada bir odaya götürdü. Bir baktım ki duvarda dev bir Recep Tayyip Erdoğan posteri. Ve muhtarım bana dedi ki biz cumhurbaşkanımızla zaten devamlı görüşüyoruz. Ben orada dersimi aldım. Dedim ki cumhurbaşkanımızdan, muhtarlarımız zaten torpilli. Ve haddimi biliyorum” şeklinde konuştu.   

 

Millet ittifakının PKK ortaklığını anlattı 

 

AK Parti milletvekili adayı Doktor Hasan Arslan da konuşmasında İP Genel Başkanı Meral Akşener’in PKK ve HDP’yi reddettiği bir videonun sesini dinletti. Sonra da Kılıçdaroğlu’nun “PKK bir terör örgütü değildir. YPG'yi terör örgütü olarak görmeyiz” sözlerini hatırlattı ve aynı masada bulunduklarını söyledi. Arslan “Bir kısmını dinlediniz. Meral Akşener, Pervin Buldan ve Kemal Kılıçdaroğlu. Maalesef değerli dostlar bizim Türkiye olarak kırk yılda kırk bin şehidimiz var. Her köye, her kasabaya, her ilçeye, her ile kırk yılda kırk bin şehit haberi geldi değerli dostlar. Ama buna rağmen Millet İttifakı PKK'yla, HDP'yle, YPG'yle iş birliği yapıyor. Bu ne kadar kabul edilebilir, ne kadar vicdani, ne kadar milli değerli dostlar. Ben çok fazla detaya girmek istemiyorum değerli dostlar. Hepinizin 

her şeyi gördüğünü biliyorum” dedi.  

 

“14 Mayıs’ta bu hadsizlere haddini bildirecek olan sizlersiniz” 

 

AK Parti Afyonkarahisar milletvekili ve milletvekili adayı İbrahim Yurdunuseven de “Muhtarın kelime köküne bakarsanız hatırı sayılır kişi demektir. Hatırı sayılır kişi. Yani mahallede en hatırlı, en sözü dinlenen kişi muhtar demektir. Dolayısıyla sizler seçilmiş, hatırı sayılı kişiler olarak bu yemeğimize hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Çok değerli muhtarlarım, benden önceki konuşmacılar Ali Bey, işte diğer konuşmacılar sizin sosyal haklarınızdan, size verdiğimiz haklardan bahsetti. Ben fazla o konulara girmeden şöyle kısaca birkaç bir şey söyleyeceğim. Bakın dikkat ettiniz mi Ekonomist gibi Le Figaro gibi yabancı dergiler son birkaç gündür bir şey yayınlamaya başladı aşağı. Erdoğan gitsin. Erdoğan artık günü bitti. Doldu, zamanı bitti. Artık Erdoğan gitsin diyorlar. Peki bu hakları var mı? Yok 

Kesinlikle yok. Biz, biz Fransa'nın, Almanya'nın, efendim İngiltere'nin seçimlerine karışıyor muyuz? Karışmıyoruz. Hiç soruyor muyuz? Ya Merkel, kalsın. Öbürü gitsin, şu gelsin. Efendim bilmem kim gitsin. Ne Fransa'sına, ne Amerika'sına, bilmem İngiltere'sine karışmıyoruz. Bunlar ne hakla, nereden bu yetkiyi alarak, bizim cumhurbaşkanımıza gitsin diyebiliyorlar. Bu hadsizliği kabul etmiyoruz. Böyle bir hadsizlik olamaz. Dolayısıyla sayın muhtarlarım ya 14 Mayıs günü bu hadsizlere haddini bildirecek olan sizlersiniz” dedi.  

 

“Muhtarlar haftada bir su istedi, biz her gün verdik” 

 

AK Parti Milletvekili Veysel Eroğlu da bir konuşma yaptı. Eroğlu, “Ben tabii sizlere Baş muhtar olarak hitap ediyorum. Allah'a şükürler olsun. Şöyle ki bu baş muhtarlık nereden çıktı? Onu anlatayım önce. Efendim öncelikle şunu ifade ediyorum. Evet. Bu bayrağımızı ilelebet dalgalandıracağız. Sağ olun. Şimdi efendim ben İSKİ Genel Müdürünce Cumhurbaşkanımız İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı 

Tabii o zaman İstanbul'da susuzluk had safhada. Kelbela gibi. Kerbela. Sayın Cumhurbaşkanımız muhtarları çok sever. Bir gün bana dedi ki ya Veysel Hoca bütün muhtarları toplayacaksın. Taleplerini alacaksın. Ya Cumhurbaşkanı dedim, onların ne isteyeceği belli. Su diyecekler dedi, sen dedi onları gene topla. O zaman takriben 850 muhtar vardı. Tabii sekiz yüz elli kişiyi bir yere koyacak, salon da yok. Muhtarları bir gün topladım. Cumhurbaşkanımıza muhtarlar ne istiyor diye soruyor bana. Sayın Başkan dedim, muhtarların hepsi şunu istiyor. Ya İstanbul'da haftada bir gün su ver ama suyun ne zaman geleceği belli olsun. Gece yarısı suyu beklemekten sinirleriniz bozuluyor. Saati belli olsun. Haftada bir defa. Ben de dedim ki sevgili muhtarlarım sizlere haftada su vermek yakışmaz. Sekiz ay içinde sürekli suyu akıtacağız Allah'ın izniyle. Ama dedim benden başka bir şey istemeyeceğinize söz verin dedim. Muhtarların hepsi ayağa kalktı. Su getir başka bir şey istemeyeceğiz söz diye. Tamam mı? Neyse biz Allah'ın lütfuyla heyecanla çalıştık. Neticede suyu verdik. Muhtarlar İSKİ'ye damlamaya başladı. Ne o? Suyun akmıyor mu muhtarım? Dediler ya suyu akıyor. Hatta o kadar akıyor ki borular patlıyor. Ben de dedim ki siz elbette sizler ne isterseniz yapmak bizim boynumuzun borcudur” dedi.