Afyon siyasetinin centilmen adayı Mustafa Enis Arabacı

Gözden kaçırmayın

Köksal'ın Suriyeli videosu sosyal medyayı salladı!..Köksal'ın Suriyeli videosu sosyal medyayı salladı!..

 

Türk siyasetinde olduğu kadar yerel siyasette de kin ve nefret dilinin kullanılmasına baştan beri karşı çıkan Mustafa Enis Arabacı, yapıcı ve sakin tavırları barış ve kardeşlik söylemleri ile dikkat çekiyor.

İYİ Parti Milletvekili adayı Mustafa Enis Arabacı yapıcı ve sakin kişiliğini sadece sözde bırakmayarak seçim çalışmalarında karşılaştığı rakip partilerin vekillerinin yanına giderek onlarında elini sıkıp başarı diliyor. Daha önce AK parti seçim bürosuna giderek kolay gelsin başarılar diliyorum diyen Arabacı Şuhut’ta MHP Milletvekili adayı Yücel Genç ve CHP adayı Burcu Köksal ile karşılaştığında da aynı centilmenliği yaparak ellerini sıkıp başarı diledi.

Arabacı, “Savaşa değil seçime gidiyoruz. Biz siyaset yapan insanlar topluma örnek olmamız gereken insanlarız.  Yıllardır aynı şehirde yaşadığımız, düğünde, bayramda, cenazede, sokakta seçimden sonrada karşılaşacağımız insanlara neden sadece farklı bir partiden aday oldu diye kin ve nefretle bakalım. Hepimiz Afyonkarahisar’ın evlatlarıyız. Hepimiz bu şehre ve bu şehrin insanlarına hizmet etmek için aday olduk. O halde neden onlara karşı sırf siyaset olsun diye kin ve nefret dili kullanalım. Onlar bizim düşmanımız değil sadece rakibimiz. Kolaylıklar diliyorum başarılar diliyorum” dedi.