Mustafa Enis Arabacı Meclise

Seçim çalışmalarını baba ocağı Şuhut’un köylerinde sürdüren Mustafa Enis Arabacı’ya hemşehrileri sahip çıktı. Bir oy Meral’e bir oy Kemal’e Mustafa Enis Arabacı Meclise” diye slogan ürettiler.

 

İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili adayı Mustafa Enis Arabacı seçim çalışlarını memleketi Şuhut’un köylerinde sürdürdü. Gittiği her yerde büyük bir coşku ve ilgiyle karşılaşan Mustafa Enis Arabacı’ya bir seçmenin “Cumhurbaşkanlığında Erdoğan’a vereceğim ama milletvekilliğinde oyum sana” demesi dikkat çekti. Milliyetçi ve merkez sağın oylarına talip olduğunu söyleyen Arabacı İYİ Parti dışındaki partilerden de oy alacağını söyledi. Arabacı, “Ben Şuhut evladıyım. Ben sizin ve Şuhut’un adayı olarak karşınıza geldim. Bu güne kadar Veysel Eroğlu ülkeye olduğu kadar Afyonkarahisar ve Şuhut’a önemli hizmetler yaptı. Şimdi hizmet sırası bende. Sizlere hizmet etmek için milletvekili adayı oldum” dedi.

 

Size söz 2 ayda bir geleceğim

Mustafa Enis Arabacı gittiği her köyde yakın ilgi gördü. Seçildikten sonra vekilleri bir daha göremiyoruz, seçimden seçime gelenlerden bıktık diyenlere, “Ben Şuhut’un tarlasında patates ektim, su suladım. Bizimde besihanemiz vardı havyan altı nasıl alınır, saman sanıl atılır hepsini bilirim. Babam Şuhut’ta, evim, işim, ailem hepsi Afyonkarahisar’da ben başkaları gibi gidip gelmeyenlerden olma şansım hiç yok. Ben bir yere gitmeyeceğim. Size söz bugün olduğu gibi seçildikten sonrada düzenli olarak sizlerle bir araya gelip sorunlarınızı, hayvancılık ve tarımla ilgili önerilerinizi alıp mecliste gündeme getireceğim” diye konuştu.

 

Ben de patates suladım

Milletvekili adayı Mustafa Enis Arabacı Şuhut köylerine yaptığı ziyaret Aydın köyünden başladı.

Köy girişinde seçim otobüsünden inan Arabacı yolda karşılaştığı vatandaşlarla selamlaştıktan sonra köy kahvesine girdi. Kahvede bulunan kişilerle görüştükten sonra tohumluk patates kesen kadınların yanına doğru giden Arabacı’ya, “Gel bakalım Mustafa sen unuttun mu patates kestiğin günleri” diyerek yanlarına oturttular. Mustafa Enis Arabacı minderin üzerine oturup eline aldığı bıçağı, “Hiç unutur muyum. Çok güzel günlerdi ama bir şeyi hiç sevmiyordum. Samanların üzerine çıkıp onları sıkıştırmak için küçüğüm diye beni çıkartıyorlardı onu hiç sevmiyordum” demesi kadınların ve çevredekilerin gülüşmesine neden oldu.

 

Arabacı Meclise

Filizlenmiş tohumluk patatesleri kesen Mustafa Enis Arabacı ile kadınlar arasındaki sohbete köyün erkekleri de katıldı. Arabacı müsaade isteyip yanlarından ayrılırken kadınlardan birisi, “Doktor sen hiç merak etme. Şuhutlu olarak biz senin yanındayız. Bir oy Meral’e, bir oy Kemal’e Mustafa Enis Arabacı Meclise” dedi. Seçim otobüsüne binmek üzere olan Arabacı yeniden kadınların yanına gelerek, “Çok teşekkür ediyorum. Biliyorum sizlerin benim yanımda olduğunuz. Sizlerin desteğine layık olmaya çalışacağım. Ama bu slogan ne güzel oldu böyle. Bunu bizde kullanacağız haberiniz olsun” diye karşılık verdi. Mustafa Enis Arabac,ı Aydın köyünden sonra Kavaklı, Tekke, Başören, Anayurt, Atlıhisar, Balçıkhisar, Mahmut köyü, Güneytepe, Kayabelen, İcikli, Bademli, Çobankaya köylerini ziyaret ettikten sonra gece yarısı Afyonkarahisar’a döndü.