CHP Afyonkarahisar Milletvekili ve 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. Burcu Köksal, 2021 yılında ilk kazmanın vurulacağı söylenen AFRAY projesinde dün atılan göstermelik sözde temelin kayıplara karıştığını söyledi.

Gözden kaçırmayın

İLÇE VE BELDELERDE TAYTAK’A YOĞUN İLGİİLÇE VE BELDELERDE TAYTAK’A YOĞUN İLGİ

CHP Afyonkarahisar Milletvekili ve 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. Burcu Köksal, 2021 yılında ilk kazmanın vurulacağı söylenen AFRAY projesinde dün atılan göstermelik sözde temelin kayıplara karıştığını söyledi.

CHP Afyonkarahisar Milletvekili ve 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. Burcu Köksal, AKP'nin, göstermelik temel atma törenlerine bir yenisini daha eklediğini ifade etti.

AKP'liler tarafından geçtiğimiz haftalarda deprem bölgesi olan Hatay’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yapılacak devlet hastanesinin göstermelik temel atma töreninin gerçekleştirildiğini hatırlatan Milletvekili Köksal, aynı komedinin dün de Afyonkarahisar'da yaşandığını dile getirdi.

AFRAY’DA GÖSTERMELİK TEMEL ATILDI

Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Mehmet Karakaş, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Nurullah Okumuş ve AKP Milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ile İbrahim Yurdunuseven'in katıldığı sözde temel atma töreninde 2021 yılında ilk kazmanın vurulacağı söylenen AFRAY projesi için göstermelik temel atıldı.

DÜN TEMELİ ATILDI, BUGÜN YELLER ESİYOR

Temel atıldığı iddia edilen bölgeye giderek burada açıklamada bulunan Milletvekili Burcu Köksal, "Kıymetli hemşerilerim, çığır açacak proje AFRAY diye tanıtılan ve dün temeli atılan AFRAY projesinin temelinin atıldığı yerdeyiz. Daha dün sözde temel atmışlardı. Bugün atılan temelin yerinde adeta yeller esiyor. Peki, bu temel nasıl atıldı? Seyyar temel aynı Hatay Defne’de olduğu gibi yaklaşık 5 bin liralık maliyetle ama binlerce liralık bir para harcanıp, bir organizasyon yapıp insanlar buraya yığılarak AFRAY projesinin temelini atıyoruz diye buraya seyyar bir temel atıldı. Ve gelen tepkiler üzerine bu temel daha 24 saat bile geçmeden kaldırıldı." şeklinde konuştu.

AFRAY’IN TEMELİNDE SU BİRİKİNTİLERİ VE ÇAMUR VAR

Köksal, açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı: "Şimdi aynı şekilde devlet hastanesi yapacağız diye söz vermişlerdi. Teleferik temeli atacağız dediler. Muhtemelen oraların temelleri de böyle seyyar bir şekilde atılacak sonra kaldırılacak. Peki, burada amaç ne? Yapamadıklarını, yerine getiremediklerini gördükleri için acaba oy alabilir miyiz diye böyle seçim öncesi tamda seçime bir hafta kala seyyar temeller atarak vatandaşları, hemşehrilerimi kandırmaya çalışıyorlar. Yaptıkları şey bu çöküyorlar, gidişatlarını gördüler acaba belki giderayak biraz daha oy toplayabilir miyiz. Kaybettiğimiz oyları geri alabilir miyiz diye böyle yalanlarla, algı operasyonlarıyla hemşerilerimizi, vatandaşlarımızı kandırmaya çalışıyorlar. Buradan bütün hemşehrilerime sesleniyorum. Bu yalanlara kanmayın. 2019’dan beri yapacağız dedikleri AFRAY’ın işte temelinde gördüğünüz gibi su birikintileri ve çamur var. Diğer devlet hastanesi ve teleferik projesi de aynı durumda olacak muhtemelen aynı Hatay Defne Devlet Hastanesi'nde olduğu gibi. Bunlar Türkiye’nin her yerinde seçim öncesi giderayak vatandaşı kandırmak için seyyar temel atmaya çalışıyorlar. Bu yalanlara kanmayın 14 Mayıs’ta Kemal Kılıçdaroğlu’na ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne sandıklarda sahip çıkın."