AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay ve 28. Dönem AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Adayları ‘Afyonkarahisar İçin Hemen Şimdi' diyerek mahalle buluşmalarına Ataköy de devam etti.

Gözden kaçırmayın

Uluçay; Basının ve STK’lerın her zaman yanlarındayızUluçay; Basının ve STK’lerın her zaman yanlarındayız

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay ve 28. Dönem AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Adayları ‘Afyonkarahisar İçin Hemen Şimdi' diyerek mahalle buluşmalarına Ataköy de devam etti.

Ataköy muhtarlık binası önünde gerçekleştiren AK Parti teşkilatlarına genç yaşlı, kadın çocuk mahalle sakinleri yoğun ilgi gösterdi.

AK Parti Afyonkarahisar teşkilatları sahada çalışmalarına son sürat devam ediyor. Halkın yoğun ilgi ve teveccühü ile karşılaşmalarına rağmen kapı kapı dolaşan ve her gördükleri vatandaştan destek isteyen AK Parti teşkilatları 14 Mayıs seçimlerini şansa bırakmıyor. Merkez ilçe Ataköy de mahalle mitingi yapan AK Parti teşkilatları mahalle sakinlerinin ilgisiyle karşılaştı.

Mitinge yoğun katılım

Mitinge AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz, Tarım ve Orman eski bakan yardımcısı Akif Özkaldı, Aile Sosyal Politikalar eski Bakan Yardımcısı Ahmet Koca, milletvekili adayları Hasan Arslan, Ferda Ertürk, Ethem Karahan, il başkan yardımcısı Tahsin Aydın ve çok sayışa partili katıldı.

“İnşallah çok büyük hizmetler edeceğiz”

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay yaptığı konuşmada “Bugün sabahtan beri gerçekten birbirinden değerli birbirinden kıymetli yatırımlarımızın temel atmalarını ve yer teminlerini gerçekleştirdik. Ama Afyonkarahisar için en önemlisi, en güzeli de teleferik ve Afray projeleriydi. Yine manda üretim tesisi de gerçekten çok değerli ancak Afyonkarahisar Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Zeybek'in vaatleri arasında yer alan iki proje gerçekten bizi duygulandırdı ve Afyonkarahisar'a verdiği sözleri her zaman yerine getirdiği gibi Ataköy'e verdiği önem de daha çok ortaya çıkmış oldu. Biliyorsunuz Sayın Cumhurbaşkanımız ve onun yol arkadaşları Cumhur İttifakı olarak her zaman sizlere hizmet etmek durumundayız. Her zaman sizlere hizmet etmeye hazırız. Ve inşallah 14 Mayıs'tan sonra da Türkiye yüzyılı vizyonuyla inşallah çok büyük hizmetler edeceğiz” dedi.

“Ben bu meydanda o heyecanı görüyorum”

Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz de konuşmasında “Ataköy'ün bizde yeri bir başka bir farklı. Kurulduğumuz günden bu tarafa verdiğiniz desteklerden dolayı çok çok teşekkür ediyoruz. Yine Allah'ın izniyle bu dönem Cumhur İttifakı'na en büyük desteği vererek rekor kıracak mıyız Ataköy'de? Sandıkları patlatacak mıyız? Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a en güçlü mahalle olarak adımızı yazdıracak mıyız? Maşallah ben de bu meydanda o heyecanı görüyorum. Ataköy yine her zaman kendine yakışanı yapacak Cumhur İttifakı'mıza, Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanımıza en büyük desteği vereceğine eminim” ifadelerine yer verdi.

“Allah'tan korkun”

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek de “Millet İttifakı denilen ittifaka bakıyoruz. Söylemleri şu; Güçlendirilmiş parlamenter sistemi tekrar getirelim. Allah'tan korkun. Bu memleket ne çektiyse koalisyonlardan çekti. Siz daha masada seçimi almamışken bir araya gelemiyorsunuz. Birbirinizle anlaşamıyorsunuz. Kiminiz masadan kalkıyor. Ağa babaları geri dön dediği zaman geri dönmek zorunda kalıyor. PKK'ya bakıyorsunuz, HDP bakıyorsunuz, masanın altında yaptığınız anlaşmaların tamamında biz varız. On beş Temmuz'da Abdullah Öcalan da serbest bırakılacak, cezaevleri boşalacak PKK'lı teröristler de dışarıya salınacak diyor. Bunu içinize sindirebiliyor musunuz? Bu millet size elbette geçit vermeyecek” dedi.

“Son kozlarını oynamaya çalışıyorlar”

Aile Sosyal Politikalar eski Bakan Yardımcısı Ahmet Koca da “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'la birlikte doğradan da doğru zamanla yürümeye devam edeceğiz inşallah. 2002 yılından beri hem Ataköy'ümüzde hem Afyonkarahisarımızda hem de Türkiye'mizde büyük başarılara imza attınız. Attığınız bu imzada sizin canınız var, kanınız var, alın teriniz var. Sizlerle beraber daha nice yıllara devam etmeye bizler ant içtik. Vallahi de, billahi de bu doğru adamla, güzel adamla ülkemizi, Afyonkarahisar'ımızı daha ileriye, daha güzele, daha yüksek yerlere götürmeye devam edeceğiz inşallah. Bakmayın siz onların dediklerine. 22 yıldır seçim kazanamayanlar, son kozlarını oynamaya çalışıyorlar. Yalan söylüyorlar. İftira atıyorlar. Hilelere başvuruyorlar. Desiselere başvuruyorlar. Ama ben biliyorum ki hiçbir hileleri hiçbir yalanları, hiçbir desiseleri, hiçbir iftiraları şimdiye kadar tutmadı, bundan sonra da tutmayacaktır inşallah. Çünkü biz hesabı değiliz. Biz hasbiyiz. Biz kinle, nefretle, halkımızla beraber olmadık. Sevgiyle, muhabbetle, barışla her zaman, barışla beraber olduk.

Biz kimlere karşıyız? Bu milletin, bu devletin, bu vatanın diline, ayaklarının üzerine dinamik koyanlarla mücadele ediyoruz. Vatana kastedenlerle mücadele ediyoruz. Örfümüzle, adetimizle oynayanlarla mücadele ediyoruz. Ama biliyoruz ki bu milletin mayası temizdir. Mayası temiz olanlarla beraber yürümeye devam edeceğiz inşallah. Değerli dostlar siz onlara bakmayın” şeklinde konuştu.

“Ya huzuru, ya da huzursuzluğu tercih edeceğiz”

Tarım ve Orman eski Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı da konuşmasında “Ben burada birkaç

maddeyle bu seçimin eski Türkiye'yle, yeni Türkiye seçimi olacağı yönünde bir şeyler söylemek istiyorum. Benim üniversite öğrenciliğim İstanbul'da geçti. Yurtta kalırken sabahleyin kalkar kalkmaz ilk merak ettiğimiz şey neydi biliyor musunuz? Musluğu açtığımızda su mu gelecek yoksa hava mı gelecek? İnanın haftada birkaç gün, bir gün, gün aşırı iki gün su geldiği zaman belli saatlerde o da sürekli değil. Biz mutlu olurduk. Şimdi ben gençlere çocuklara soruyorum. Hiç siz susuzluk gördünüz mü? Allah'a şükür her anda, her zamanda bugün büyük şehirlerimizde olsun, küçük şehirlerimizde olsun, köylerimizde bile artık en ufak bir susuzluk problemi yok elhamdülillah. Birincisi bu. İkincisi,

huzuru veya huzursuzluğu seçeceğiz. Sayın başkanım da söyledi. Eskiden ikili, üçlü, dörtlü koalisyonlar. Çok kısa süreli hükümetler istikrarsızlıklar siyasi istikrarsızlık, ekonomik istikrarsızlık demektir. Şimdi her ne kadar eleştirilse de Cumhurbaşkanı yönetim sisteminde bir defa koalisyon diye bir şey yok. Kararlar çok hızlı bir şekilde alınabiliyor. Ve siz halkımızın ihtiyaçlarına çok kısa sürede hemen cevap verilebiliyor” ifadelerine yer verdi.

“Van'da ‘Dişe diş kana kan seninleyiz Öcalan’ diye slogan atıyorlar”

AK Parti Milletvekili adayı Ethem Karahan da “Bizler bu seçimde Türkiye yüzyılını inşa edecek bir cumhurbaşkanını bir lideri ve onun yol arkadaşlarını seçeceğiz inşallah. Bakıyoruz şimdi iki tane taraf var. Bir tanesi sonuna kadar yerli ve milli. Diğerleri de gayri milli gayri milli. Neden gayri milli diyoruz? Bu milletin ne kadar milli ve manevi değeri varsa ayaklar altına alıp çiğnemekten imtina etmiyorlar. Bundan da utanmıyorlar. Utanmadan geliyorlar Afyonkarahisar'da Anıtpark meydanında. Bir grubu burada. Aynı gün bir diğer grubu da Van'da ‘Dişe diş kana kan seninleyiz Öcalan’ diye slogan atıyorlar. Yahu Ataköy'den soruyoruz. Bu millet PKK'ya bu Ataköy teröre geçit verir mi! Vermeyecek Allah'ın izniyle. 14 Mayıs'a kadar bizler kapı kapı çalışacağız. Sonuna kadar yerli ve milli olan cumhurbaşkanımızı ve cumhur ittifakını bu ülkenin yönetimine baş edeceğiz tekrardan” dedi.

“Ülkeyi yedi parçaya bölecekler”

AK Parti Milletvekili adayı Ferda Ertürk de “Yerel yönetimlerde özerklik şartını uygulayacağız diyorlar. Nedir özerklik şartı? İstiyorlar ki bu ülkeyi bölelim yedi parçaya. Güneydoğu'da kuralım Kürdistan'ı falan filan. Soralım yine Ataköy'den. Ataköy bunlara geçit verecek mi? Ataköy PKK'yla kol kola girene 14 Mayıs'ta hesabını soracak. Cumhurbaşkanımıza bakıyoruz kazanımlarımıza TCG Anadolu'muz, yerli otomobilimiz TOGG. İki gün önce milli muharip uçağımız Kaan. Bakıyoruz Hürjet'imiz, bakıyoruz Altay tankımız, karadayız, denizdeyiz, havadayız. Bütün dünyaya cumhurbaşkanımızın önderliğinde bir mesaj veriyoruz. Türkiye sizin o eski bildiğiniz Türkiye değil. Türkiye Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde dünyanın en büyük ülkesi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. İlerlemeye devam edecek inşallah” şeklinde konuştu.

“PKK’sı, HDP’si millet ittifakını destekliyor”

AK Parti Afyonkarahisar milletvekili adayı Hasan Arslan da “Terör ateşinin evimize, ailemize, komşumuza düşmesini ister miyiz değerli dostlar? İşte PKK'sı, HDP'si, Millet İttifakı'nı destekliyorsa aslında doğru yolun Cumhur İttifakı'nda olduğu otomatik olarak gösteriyor. Diğer şeyleri konuşmaya bile gerek yok değerli dostlar. Biz yaparsak sonuna kadar yani Cumhur İttifakı olarak Türkiye'nin geleceğini yazabiliriz, şekillendirebiliriz. Türkiye'nin aleyhtarı olan Türkiye'nin düşmanı olan güçlerin desteklediği ittifaka kesinlikle destek olmamamız gerekiyor. Ataköy'de buna izin vermeyecektir diye düşünüyorum. Doğru mu değerli dostlar” dedi.

“Afyon'da konuştuklarını Van'da konuşamıyorlar”

Son konuşmayı ise milletvekili İbrahim Yurdunuseven yaptı. Yurdunuseven “Afyon'da konuştuklarını Van'da konuşamıyorlar. Niye? Çünkü biliyorlar ki burada söyledikleri Van'da ters tepecek. Van'da söyledikleri burada ters tepecek. Bakın oradaki belediye başkanı çıktı. Hanımı bir işaret yaptı. Ben burada yapmayacağım o işareti iki diye göstereceğim ama V işareti aslında parmaklarla yapılan V işareti İngilizcede Victoria demek. Yani zafer demek. Diyor ki PKK terör örgütleri, bütün YPG'si, FETÖ'sü zafer için çalışıyoruz diyor. Ataköy, hiç buna izin verir mi? Hayır. Buradan haykırıyoruz biz de. İster Van'a kadar gitsin, isterse Hakkari'ye kadar gitsin, ne teröristi ne FETÖ'sü, ne PKK'sı. Hiçbiri bunu başaramayacaktır. Değerli hemşehrilerim, yine bir masanın ortaklarından bir tanesi kalkıyor. Ben diyor ömrüm CHP zihniyetiyle mücadeleyle geçti diyor. Madem mücadelede geçti, niye yancılık yapıyorsun masada? Ne işin var orada senin. Yine masanın altındaki gizli ortağı da anlatmayacağım artık” dedi.