İYİ Parti Genel Genel Başkanı Meral Akşener ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mahsur Yavaş, Afyonkarahisar’da düzenlenen millet buluşmasında vatandaşlara seslendi.

Gözden kaçırmayın

İLÇE VE BELDELERDE TAYTAK’A YOĞUN İLGİİLÇE VE BELDELERDE TAYTAK’A YOĞUN İLGİ

İYİ Parti Genel Genel Başkanı Meral Akşener ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mahsur Yavaş, Afyonkarahisar’da düzenlenen millet buluşmasında vatandaşlara seslendi.

Meral Akşener; “Ben PKK'lıysam derhal beni tutuklayın şerefsizler. PKK ile barışmaya çalışan hain oğlu haindir” dedi.

ASKERİ HAVALANINDA KARŞILANDI

İYİ Parti Genel Genel Başkanı Meral Akşener ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mahsur Yavaş’ı taşıyan uçak, Afyonkarahisar Havaalanına indi.

Akşener ve Yavaş’ı İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, Milletvekili Adayları Hakan Şeref Olgun, Mustafa Enis Arabacı, Okşan Ulusoy Efe, Gönül Ar Güngör, İbrahim Acar, Sebahat Demircigediği ve Millet İttifakı partilerini İl Başkanları ve Milletvekili Adayları ile coşkulu bir partili grubu karşıladı.

AÇIN BARİYERLERİ İYİLER GELİYOR

Zafer Meydanında gerçekleştirilen mitingde konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, güvenlik nedeniyle konulan bariyerlerin açılması talimatını verdi.

Akşener; “Ben halkıma güveniyorum. Açın bariyerleri açın. Bu halka güvenilmeyecek de kime güvenilecek. Açı bariyerleri” diye seslendi.

Açılan bariyerlerle birlikte Akşener’e daha yakın olmak için koşan Afyonkarahisarlılar, Akşener’e alkışlarla teşekkür etti.

MİLLİ İRADEYE DARBE DEMEK AHLAKSIZLIKTIR

Konuşmasında AK Parti hükümetine yüklenen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, AKP’nin millet iradesinden kaçtığını belirterek, "Ben PKK'lıysam derhal beni tutuklayın şerefsizler. Bu doğruysa bana nasıl tahammül ediyorsunuz” dedi.

Cumhur İttifakı liderlerinin ve bazı bakanların üslubuna dikkat çeken Akşener, "Millet iradesine 'darbe' demek kadar ahlaksız bir söz olamaz. Hırsızlığa, haksızlığa doymadınız, onun için de milletin iradesinden kaçıyorsunuz" dedi.

"PKK'LIYSAM BENİ TUTUKLAYIN ŞEREFSİZLER"

Akşener, sözlerine "Ben PKK'lıysam derhal beni tutuklayın şerefsizler. Bu doğruysa bana nasıl tahammül ediyorsunuz? PKK kanlı bir terör örgütüdür. PKK ile mücadele etmek herkesin boynunu borcudur. PKK ile barışmaya çalışan hain oğlu haindir" diye sürdürdü.

Ankara'da öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'ten bu mitingde de bahseden Akşener, soruşturmada sonuna kadar gidileceğini ve suçluların hesap vereceğini belirterek, "2 hafta daha bekleyin" dedi.

'Beşli çete' meselesine de değinen Akşener, "Beşli çeteleri beşli çete yapanlara da bakacağız. 1 liraya bitecek ihaleyi 11 liraya yapan kim ona da bakacağız. Hırsızlık tek başına yapılmadı ki bu ülkede" diye konuştu.

Akşener’in sözleri sık sık Başbakan Akşener diye kesildi.

KALDIRDIĞINIZ TC TABELALARINI YERİNE ÇAKTIK

Millet ittifakının Cumhurbaşkanı adayı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise AKP iktidarına yönelik “Kaldırdığınız TC tabelalarını yerine çaktık" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve ABB Başkanı Mansur Yavaş, Afyonkarahisar’da seçmenle buluştu. Kürsüye önce çıkan Mansur Yavaş, Ankara’daki faaliyetlerini anlattı ve “20 yıldır bir başka alternatif göstermediler insanlara, Ankara da böyleydi” diye konuştu.

“Kaldırdığınız TC tabelalarını yerine çaktık" diyen Yavaş, şunları kaydetti;
"Belediyemiz tasarruf etti. Canlı yayınlamaya devam edeceğimiz ihalelerin bedellerini eserlerin üzerine asıyoruz. Bize topal ördek muamelesi yaptılar. 20 yıldır bir başka alternatif göstermediler insanlara. Ankara da böyleydi. Pandemide neler yaptığımızı herkes gördü. Adana'da bedava ekmek dağıttırmadılar. Onlar yardım dağıtana kadar insanlar ölüyor, burada particilik mi olur? 'Biz gidersek yönetemezler' diyorlar, Ankara değişmeseydi rant devam edecekti. Ankara halkı için yapacağımız çılgın proje, halktan aldığımız parayı yine halka harcamak. Bizim PKK ile işimiz olmaz. Talepleri bellidir. Onun yanında HÜDA Par'ın da talepleri bellidir. Aynı görüşleri savunan HÜDA PAR'ı kendi listelerine aldılar. Gaffar Okkan'ın katilleri bunlar. Böyle söylediğim için beni şikayet etmişler. Şeref madalyası gibi taşırım omzumda."

Akşener ve Yavaş Afyonkarahisar mitinginin ardından hava yolu ile Sivas’a hareket etti.