AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay mahalle buluşmaları kapsamında Afyonkarahisar merkez Mecidiye’de vatandaşlarla bir araya geldi.

Gözden kaçırmayın

Hacıkavaslar'dan Sezer Küçükkurt'a tam destek!..Hacıkavaslar'dan Sezer Küçükkurt'a tam destek!..

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay mahalle buluşmaları kapsamında Afyonkarahisar merkez Mecidiye’de vatandaşlarla bir araya geldi.

28. Dönem AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Adayları Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in de katıldığı programda bir konuşma yapan Uluçay “Emekli maaşlarını arttıracaklarını söyleyenler Ankara belediyesinde ödeme yapamıyor” dedi.
 
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay ve 28. Dönem AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Adayları Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ile birlikte "Afyonkarahisar İçin Hemen Şimdi" diyerek mahalle buluşmalarını sürdürüyor. AK Parti teşkilatları dün akşam Mecidiye’de yüzlerce vatandaşın katıldığı mahalle buluşması gerçekleştirdi.
 
Yoğun bir katılım sağlandı
 
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay ve 28. Dönem AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Adayları Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, Ferda Ertürk, Ethem Karahan "Afyonkarahisar İçin Hemen Şimdi" diyerek mahalle buluşmalarına başladı. Mahalle buluşmalarına ayrıca Merkez İlçe Başkanı Coşkun Karadeniz ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek de katıldı. Cuma pazarının olduğu alanda vatandaşlarla bir araya gelen Uluçay ve milletvekili adayları, sorunlar ve talepler üzerine fikir alışverişinde bulunarak sohbet etti.
 
“Ülkemizi hainlere böldürmeyeceğiz”
 
Burada bir konuşma yapan AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay “Biraz önce milletvekilimiz açık ve net ifade ettiler. Gerçekten bu 14 Mayıs'ta yapılacak olan seçimler ülkemizin ve milletimizin artık ya tamam ya devam meselesidir. Biz her zaman AK Parti olarak ülkemizin, bayrağımızın, milletimizin ve devletimizin birliği ve beraberliği olarak çalışıyoruz. Yine Cumhur İttifakı olarak da ülkemizi inşallah bu hainlere böldürmeyeceğiz, parçalattırmayacağız ve bayrağımızı inşallah indirtmeyeceğiz. Gerçekten sizlerin desteğiyle, sizlerin coşkularıyla inşallah Afyonkarahisar'a ve tüm ülkemize hizmet edecek kıymetli birinden kıymetli milletvekili adaylarımız var. Onlar sizlere uzun uzun anlatacaklar. Müjdelerinden bahsedecekler. Ve Afyonkarahisar'ı nasıl daha yukarıya taşırız, nasıl daha büyük hizmetler üretiriz onları anlatacaklar. O onların müjdeleri, onların vazifeleri. Bizler de inşallah şunu çok iyi biliyoruz ki Sayın Cumhurbaşkanımız ve milletvekillerimiz, bakanlarımız her zaman verdiği sözleri fazlasıyla tutmuşlardır” dedi.
 
“Emekli maaşlarını arttıracaklarını söyleyenler Ankara belediyesinde ödeme yapamıyor”
 
Millet İttifakı'nın hem kendileri hem cumhurbaşkanı adayı İstanbul'da verdiği müjdelerin hiçbirisini tutmadığını hatırlatan Uluçay şöyle konuştu; İstanbul'da zam üstüne zam yaptılar. Yine Ankara'da emekli maaşlarını artıracağız diyenler belediyede çalışanlara ödeme yapamadılar. Değerli hemşehrilerim, yaparsa Recep Tayyip Erdoğan yapar. Yaparsa Cumhur İttifakı yapar. Siz onların uyduruk vaatlere inanmayın. Ne gerekiyorsa biz hep birlikte yaparız. 14 Mayıs'ta sandıklarda inşallah hep beraber kapı kapı dolaşarak kırgın kalpler varsa onların kalplerine dokunacağız. Şunu unutmayın değerli hemşehrilerim, ülke bir tane. Türkiye bir tane ve Allah'ın izniyle Türk bayrağımız bir tane. İnşallah bu birlik beraberliğimizi bozmayacağız.
 
“Ülkemizi hainlere böldürmeyeceğiz”
 
Uluçay’ın ardından söz alan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili adayı İbrahim Yurdunuseven, “Neler yapacağımızı sizlerle paylaşmak istiyorum. Geçmiş döneme şöyle bir bakalım kardeşlerim. Sayın Cumhurbaşkanımız üç Kasım iki bin ikide artık hiçbir şey olmayacak diyerek yola çıktı. On sekiz yıl önce okullarımıza, çocuklarımızın kitaplarını koyduk mu? Evet. Hastanelerde daha önceden ilaç kuyruklarına girerken sabahın üçünde, beşinde kuyruklara girerken cenazeleri rehin alıyorlardı. Bunların hepsini sildik mi? Elhamdülillah beş yıldızlı otelleri aratmayan otel niteliğinde hastaneler yaptık. Köprüler yaptık, alt geçitler yaptık, barajlar yaptık, göletler yaptık. İsanbullu’yu denizin altından götürdük, karşı tarafı geçirdik. Daha bir sürü hizmetimiz var. Ya Allah rızası için, CHP zihniyeti sizin bizle AK Parti'yle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a ne alıp veremediğiniz var ya? Allah rızası için bir kere deyin ki ya gerçekten güzel iş yaptı bu adam! Gerçekten güzel hizmetler yaptı.

İstanbul'da finans merkezini açtık. Bunun önemi ise artık finansı inşallah İstanbul üzerinden organize edeceğiz. Bunun yanı sıra TCG Anadolu'yu üzerinde Kızıl Elmasıyla beraber denize saldık mı? Saldık. Altay tankımızı revize ederek yeniden silahlı kuvvetlerimize teslim ettik. Akkuyu Nükleer Santrali'ni ilk enerjisini verdik. Bu da çok önemli. Niye? Çünkü artık enerjide bizim dışarıya bağımlılığımızı tamamen ortadan kaldıracak bir sistem. İnşallah bir tanesi de Sinop'ta yapacağız. Değerli hemşehrilerim. Fransa'da yaklaşık yetmiş küsur tane, Almanya'da elli küsur tane nükleer enerji var. Avrupa işine gelmeyince diyor ki sonu Çernobil gibi olur, patlarsa böyle olur, bilmem ne. Ya siz de de seksen tane, doksan tane, elli tane nükleer santral var. Onları niye söylemiyorsunuz? Onları niye dile getirmiyorsunuz? Niye? Çünkü Türkiye güçlensin istemiyorlar. Türkiye başa geçsin, dünyanın sözü dinlenen lider olsun istemiyorlar. Ama elhamdülillah başımızda bir lider var. Recep Tayyip Erdoğan. Dünyanın şu anda sözünü dinlediği tek lider” dedi.
 
“Bizde damat değil, devlet lazım devlet”
 
AK Parti Afyonkarahisar milletvekili adayı Ali Özkaya da Kılıçdaroğlu'nun yanında kimin olduğu sorusunu yönelterek şunları söyledi; Kim var? Ahmet Davutoğlu. Kim Ahmet Davutoğlu? Üniversitede hocayken Sayın Cumhurbaşkanımızı getirip danışman, başdanışman, Dışişleri Bakanı, Başbakan, Genel Başkan yaptığı kişi. Ne diyordu? Benim hayatım CHP zihniyetiyle mücadeleyle geçti. Şimdi ne yapıyor? Sürüne sürüne CHP'nin kapısına gidiyor. Yanında diğer bir kişi, Ali Babacan. Babası Çıkrıkçılar yokuşunda satış yapıyor. İyi yetişmiş tamam akıllı bir insansın. Seni oradan aldı getirdi. 12 sene bu milletin, bu devletin ekonomisini yönettirdi. Sen ne yaptın? 1967 yılında Ankara İlahiyat Fakültesinde ilk başörtüsü zulmüne uğrayan halası Hatice Babacan’a zulüm yapmış CHP zihniyetinin kapısına koşa koşa gittin. Babacan sana yakışır mı bu? Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan. İkisi de Afyon'un damadı. Öyle mi? Biz damadı severiz. Ancak damattan çok devleti severiz. Bizi damat değil devlet lazım devlet. Şimdi sen PKK'yı, HDP’yi, Kandil'i, Pensilvanya'yı, bütün teröristlerinin desteklediği, başa getirmeye çalıştığı Kılıçdaroğlu'nun yanına gidersin damat olarak hiç kusura bakma. Böyle damatlarla bizim işimiz yok. Bize devlet lazım, bize millet lazım.
 
“Erbakan çıkıp görse kalp krizi geçirir yine gider”
 
Özkaya “Temelsiz Temel Bey, ben 17, 18 yaşında bayrakları asarak rahmetli Erbakan hocanın yanında siyasete başladım. AK Parti 1987, otuz altı yıl önce rahmetli Erbakan hocamız kabrinden bu Temel’i görse kalp krizi geçirir yine gider ya. Ondan sonra der ki hey Amerika'nın uşakları, hadi oradan derdi. Senin ne işin var CHP'nin kapısında? CHP'nin bayrağını, milli görüşün genel merkezini asmaktan utanmıyor musun? Böyle bir rezaleti yaşatmaktan utanmıyor musun? Çok yazık. Buradan bu Saadet Partisi'ndeki mütedeyyin inançlı kardeşlerimize çağrıda bulunuyorum. Bu zulme ortak olmayın. Ömür boyu pişman olacağınız bu zulme ortak olmayın” dedi.
 
“14 Mayıs bizim zaferim olacak”
 
AK Parti Afyonkarahisar Merkez ilçe başkanı Ziya Coşkun Karadeniz “AK Parti bir dava hareketidir değerli dostlar. Dolayısıyla bu meydanları dolduran ancak bu davaya inanan insanların bir araya gelmesiyle oluyor. Daha önceki mitinglerimizde Sayın Vekilimiz Ali Özkaya'nın söylediği gibi Millet İttifakı'nın çoğu yaptığı mitingden daha kalabalık elhamdülillah. Bu coşkulu anıyı yaşattığımız için ben her birinize ayrı ayrı çok çok teşekkür ediyorum. Allah'ın izniyle bu birlikteliğimiz 14 Mayıs'ta da sandıklara yansıyacak ve sandıklardan da zaferle ayrılacağız. Bu heyecan, bu coşku karşısında kim durabilir ki? Allah'ın izniyle İl Başkanımızın da söylediği gibi 14 Mayıs bizim zaferimiz olacak. Dolayısıyla hep birlikte meydanlarda beraberce zaferimizi kutlayacağız. Yeni hizmetlerle Türkiye'mizi güzelleştirmeye, Afyon'umuzda yine değerler katmaya hep beraber birlikte devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
 
 
“14 Mayıs akşamı inşallah bu altılı masa Türk siyasi tarihinden silinip gidecekler”
 
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek de konuşmasında “Burada bazı partilerin yapmış olduğu mitinglerden daha kalabalık bir topluluk var. Hepinizden Allah razı olsun. Tabii 14 Mayıs sıradan bir seçim değil. Bugüne kadar Türkiye Cumhuriyeti'nin belki de girmiş olduğu en zorlu seçimlerin başında geliyor. Hakla batılın, iyi ile kötünün, doğruyla yalanın karşılaştığı, karşılaştırıldığı bir seçim. Bir tarafta az önceki konuşmacıların da ifade ettiği gibi ne idüğü belirsiz altılı masanın hatta yedili, sekizli, dokuzlunun bir araya geldiği bir birliktelik. Diğer tarafta da ülkesini, bayrağını, vatanını, milletini askerini seven insanların bir araya gelmiş olduğu bir grup. Biz vatanını sevenden yanayız. Bayrağını sevenden yanayız. Ülkesini sevenden yanayız. Milletini sevenden yanayız. Onların yanında durmaya da devam edeceğiz. Terör örgütleriyle aleni olmasa bile aleni açıkça söylemekten çekinmelerine rağmen masanın altında terör örgütlerinin olduğu 2400 sayfalık mutabakat mertlerinin yüzde sekseninin Kandil tarafından organize edildiği bir birlikteliğin bu millete vereceği hiçbir şey yok. Tamam Tayyip Bey'e karşısınız. Tayyip Bey ne yaptı size duble yolları yapmakla kötü mü etti? Eskiden hastaneler koğuş sistemindeydi. Bir odada on kişi, on kişi de refakatçi, yirmi kişi kokudan girilmezdi. Beş yıldızlı oteller seviyesinde hastaneler yapıldı. Sağlık karnen yoksa hiçbir yerde muayene olma şansım yoktu. Şimdi cebinde kimlikle istediğin yerde hatta üniversite hastanelerinde bile çok rahatlıkla muayene olabiliyorsun. Doktor seçme hakkın var. Bunu yapmakla kötü mü etti? İHA'ları, SİHA'ları uçak gemisini yapmakla bu memlekete kötülük mü etti bu insan. Allah rızası için Allah'tan hiç mi korkunuz yok? Çıkıp da yapılan işleri, iyi işleri bir kere tebrik edin ya. Hasetlerinden çatlayacaklar. Sakallı bir parti başkanı var. AK Parti'nin bugüne kadar yani 21 yılda yapmış olduğu yatırımların yüzde doksan sekizi israftır diyor. Yuh be göz gözüne dizine dursun. Yolları bizden daha fazla onlar kullanıyor. Hastaneyi bizden daha fazla onlar kullanıyor. 14 Mayıs akşamı inşallah bu altılı masa Türk siyasi tarihinden silinip gidecekler” dedi.
 
“Onlar PKK’ya vatan vadediyor, biz bedava roket!”
 
AK Parti Afyonkarahisar milletvekili adayı Ethem Karahan da “Türkiye yüzyılını Afyonkarahisarlı Mecidiyeli hemşerilerimizin desteğiyle başlatacağız inşallah. İki tane taraf var. Bir tanesi PKK'ya vatan vaat ediyor. Biz de PKK'ya ücretsiz roket vaat ediyoruz. Bir tanesi var FETÖ'ye umut vaat ediyor. Biz de FETÖ'ye 15 Temmuz'daki gibi mücadele vaat ediyoruz. Bir tanesi var. Kazan kaldırıyorlar, özerklik istiyorlar. Biz ne diyoruz? Tek vatan, tek bayrak, tek devlet, tek millet diyoruz. Tutturmuşlar Türkiye'yi Recep Tayyip Erdoğan'dan kurtarmamız lazım. Yahu Recep Tayyip Erdoğan 21 yıldır sizlere hizmet etmekten, ülkesine, milletine hizmet etmekten başka ne yaptı? Bunu diyenlere Afyonkarahisar halkı sandıkta cevabını verecek” dedi.
 
“Gençlere yönelik hizmetleri anlattı”
 
Karahan “İktidara geldiğimizde Recep Tayyip Erdoğan bu ülkeye başbakan olduğunda seçilme yaşı otuzdu. Önce biz bunu yirmi beşe indirdik. Ve 2018 de 18 indirdik. 2018 seçimlerinde 18-30 yaş arası 73 tane kardeşimiz milletvekili adayıydı. Şimdi bugün Afyonkarahisar'da da 29 yaşında Ethem kardeşimiz milletvekili adayı olarak sizlere hizmet etmek yolunda namzet oldu. İnşallah tabii bu bir tanesi. Hemen diğerini söyleyelim. Üniversite öğrencilerimiz öğrenimini tamamladıktan sonra iki yıl boyunca genel sağlık sigortasından genel sağlık sigortası priminden muaf tutuldu. Bunu kim yaptı? Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yaptı. Yine gençlerimize, yine çocuklarımıza birinci sınıftan başlayıp 12. sınıfa kadar kitapları kim ücretsiz yaptı? Recep Tayyip Erdoğan yaptı. Yine KOSGEB bünyesinde, KOSGEB bünyesinde yirmi yıldır gençlerimizi ve kadınlarımıza dört milyar lira hibe sağladık. Yine gençlerimize, gençlik projelerimize 3,9 milyar lira hibe sağladık. Baktığımız zaman cumhurbaşkanımız her zaman gençlerin yanında oldu. Gençlerin destekçisi olduğu ve gençler de her zaman cumhurbaşkanımızın sonuna kadar arkasında sonuna kadar yanında oldu. İnşallah 14 Mayıs'ta da gümbür gümbür sandıkları patlatıp en güçlü desteği gençler verecek cumhurbaşkanımıza” dedi.
 
“Afyonkarahisar’dan feyiz alacak girdiğimiz her seçimden zaferle çıktık”
 
AK Parti Afyonkarahisar milletvekili adayı Ferda Ertürk konuşmasına işçi bayramını kutlayarak başladı. Ertürk “Kıymetli kardeşlerim sözlerime başlamadan önce bugün 1 Mayıs İşçi Bayramımızdı. Emeğiyle, alın teriyle hem kendi ekmeğini kazanan, hem de ülke ekonomisine katkı sunan tüm kardeşlerimizin bayramını kutluyorum. Bu bayramı sizlere Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın hediye ettiğini hatırlatarak diyorum ki işçinin alın terinin emeğinin kıymetini bilen yine AK Parti oldu. İnşallah Temmuz ayından itibaren yine işçi kardeşlerimizin alnının teri kurumadan emeğinin karşılığını vermeye devam edeceğiz. Hepinize hayırlı uğurlu olsun inşallah. Çok kıymetli kardeşlerim. Benden önceki tüm konuşmacılarımızın belirtmiş olduğu gibi 14 Mayıs seçimlerine Türkiye yüzyılının seçimlerine sayılı günlerimiz kaldı. 13 gün gibi kısa bir süre sonra tüm Afyonkarahisar'dan tüm Türkiye'den dünyaya dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan'la, doğru adamla, doğru zamanla beraber yol yürüyeceğiz. Dünya lideri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Tayyip Erdoğan Türkiye yüzyılının seçimlerine ayın 18’inde Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulduğu topraklardan Afyonkarahisar'dan, AK Parti'nin yola çıktığı topraklardan ilimizden başlayarak dünyaya şu mesajı verdi; Nasıl ki Kurtuluş Savaşımızı zaferle müjdelediysek nasıl 2003 yılından bu yana yola çıktığımız Afyonkarahisar'dan feyiz alarak girdiğimiz her seçimden zaferle çıktıysak inşallah 14 Mayıs akşamında da Afyonkarahisar'dan yola çıktığımız için zaferimizi tüm dünyaya ilan edeceğiz” dedi.
 
Konuşmaların ardından program sona erdi.