AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili ve milletvekili adayları vatandaşların sorun ve taleplerine daha hızlı ulaşım sağlayabilmek, ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonunu aktarabilmek adına Afyonkarahisar’ın Sahipata mahallesinde mahalle buluşması yaptı. Burada konuşan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay “ben sizlerin emrinizdeyim” dedi.  

Gözden kaçırmayın

Hacıkavaslar'dan Sezer Küçükkurt'a tam destek!..Hacıkavaslar'dan Sezer Küçükkurt'a tam destek!..

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili ve milletvekili adayları vatandaşların sorun ve taleplerine daha hızlı ulaşım sağlayabilmek, ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonunu aktarabilmek adına Afyonkarahisar’ın Sahipata mahallesinde mahalle buluşması yaptı. Burada konuşan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay “ben sizlerin emrinizdeyim” dedi.  

AK Parti Afyonkarahisar İl Teşkilatı merkez Sahipata Mahallesi'nde mahalle buluşması gerçekleştirdi.  Yoğun bir katılımın olduğu mahalle buluşmasına AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, milletvekilleri ve milletvekili adayı Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven, Hasan Arslan, Ferda Ertürk ve Ethem Karahan, Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı. 

“Ben sizlerin emrindeyim” 

Burada ilk konuşmayı AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay yaptı. Uluçay, “Rabb'im inşallah hep birlikte bu meydanda 14 Mayıs zaferini hep birlikte kutlamayı nasip etsin inşallah. Çok kıymetli hemşehrilerim. Ben il başkanı olarak her zaman sizlerin emrinizdeyim. Sizlerin talimatları, sizlerin talepleri olduğu zaman her zaman emrinizdeyiz. Bu başarılar, teşkilatlarla, milletvekillerimizle, belediye başkanımızla, belediye meclis üyelerimizce il genel meclis üyelerimizle yapılıyor. Ama en önemlisi sizlerin bize sandıklarda sahip çıkmasıyla oluyor. Ben il başkanı olarak, 14 Mayıs seçimlerinde sandıklara sahip çıkmanızı önemle rica ediyorum. 14 Mayıs'ta sandıklarımıza sahip çıkacak mıyız? Evet! Kapı kapı dolaşarak, bir bir oyları toplayacak mıyız? Evet Sayın Cumhurbaşkanımızı tekrar cumhurbaşkanı makamını hep birlikte en güçlü oylarıyla hep birlikte oturtacak mıyız? Evet. İnşallah biz de üzerimize düşen her türlü vazifeyi yapmak için buradan sizlere söz veriyoruz. Rabbim sizleri başımızdan eksik etmesin. Sizlerin desteğini hiçbir zaman arkamızdan eksik etmesin inşallah” dedi.  

“Akşener’in Erzurum’da yaptığı mitingden kalabalıksınız” 

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek de “Millet İttifakı denen 6 bilinmezin bir araya gelip de birlikte oldukları bir bayan parti genel başkanının Erzurum'da yapmış olduğu mitingden daha kalabalıksınız. Hepinizden Allah razı olsun. Biz miting yapmıyoruz. Sadece mahalle toplantısı yapıyoruz. Gelsinler mitingleri, mahalle toplantısı nedir? Buradan ders alsınlar. Afyonkarahisar bugüne kadar bizi hiç mahcup etmedi. 14 Mayıs'ta da mahcup etmeyeceğine ben kalpten inanıyorum. Sizlere güveniyorum. Sandıkları öyle patlatırcasına siz destek vereceksiniz ki onlar bir daha halkın huzuruna seçim sandıklarına, seçim sahasına çıkamayacak şekilde sandığa gömüleceklerini düşünüyorum. 14 Mayıs seçimleri hak ile batılın, doğru ile yanlışın, bir seçimin ayrıldığı bir seçim olacak. Biz Hak’tan yanayız. Allah'ın emrettiği şekilde olanlardan yanayız. Terörle iş birliği yapan, teröre destek veren, masanın altında gizlice terör örgütüne hesap vererek anlaşma sağlayan insanlarla bizim hiçbir zaman işimiz olmaz. Göreve geldiğimiz andan itibaren sizlere hizmet etmeye gayret sarf ediyorum. Bugüne kadar hizmette hak ettiğini alamamış olan kenar mahallelerimizden başlamak üzere merkeze doğru hizmet etmeye gayret sarf ediyoruz. Mahalle muhtarlarımız burada. Ne talep etmişlerse hiçbirini bugüne kadar geri çevirmedik. 58 mahallemiz var. 58 mahallemizde de 

hem izimiz var, hem hizmetimiz var. Sizler daha fazlasına layıksınız. Daha iyilerine layıksınız. Allah ömür verir, Sayın Cumhurbaşkanımız başımızda devam ettiği sürece sizlere hizmet etmek bizim boynumuzun borcu. Biz sizin hizmetkarınızız. Hizmet etmekle mükellefiz. Değerli kardeşlerim 14 Mayıs’ta geleceğimizi oynayacağız. Çoluğumuzun, çocuğumuzun, ülkemizin bekası için oy kullanacağız. Doğrudan yana karar vereceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın başını önüne eğdirmeyin.  

Kapalı spor salonumuz bitti. Önümüzdeki günlerde açılışını gerçekleştireceğiz. 14 Mayıs birliğimiz, beraberliğimiz, kardeşliğimiz daim olsun diyorum. Ülkenin bekası için doğrudan Cenabıhak bizi ayırmasın diyorum. Hepinizi Allah'a emanet ediyorum” dedi.  

“20 yıllık kazanımlarımızı bir çırpıda yıkacaklar” 

AK Parti Afyonkarahisar milletvekili adayı Ethem Karahan da “Geçtiğimiz hafta Salı günü dünya liderimizin yanındaydık. Cumhurbaşkanımızın yanındaydık. Bu kardeşiniz gibi Türkiye genelinde 18-30 yaş arasında genç milletvekili adaylarını Cumhurbaşkanımız Ankara'ya davet etti. Cumhurbaşkanımızla beraberdik. Talimatlarını dinledik, öğütlerini dinledik ve Sayın Cumhurbaşkanım bize dedi ki ‘Ethem kardeşim Afyonkarahisar'a git, kapı kapı mahalle, mahalle mahalle, ilçe ilçeden 

Tüm Afyonkarahisarlı hemşehrilerimize selamlarımızı ilet.’ Cumhurbaşkanlığımızın selamlarını iletiyorum sizlere. Tabii tabii bugün içimiz buruk çünkü şehitlerimiz var. Tel Abyad'ta Şırnak'ta şehitlerimiz var. Rabbimden şehitlerimize rahmet diliyorum. Rabbim makamlarını ali eylesin inşallah. 

Tabii bugün önümüzde bir seçim var. Bu seçim sadece beş yıllığına ülkemizi idare edecek bir cumhurbaşkanını ve parlamento seçimi değil. Bu seçim Türkiye yüzyılının inşasında ilk adımları atacak iradeyi seçeceğimiz bir seçim. Bu seçimde ya 20 yıldır milletine verdiği bütün sözleri tutan 

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı yeniden cumhurbaşkanı seçtireceğiz, ya da ya da Allah korusun Allah fırsat vermesin, 20 yıllık bütün kazanımlarınızı bir çırpıda yıkacak bir zillet ittifakını seçeceğiz. 20 senedir ülkesine ve milletine verdiği bütün sözlerini tutan hizmet siyaseti yapan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a güçlü bir şekilde destek verecek miyiz? Allah sizlerden razı olsun” diye konuştu.  

“IMF’den borç almadan memur maaşlarını ödeyemiyorlardı” 

Son 20 bir yılda Afyonkarahisar'a yapılan yatırımlar 68 milyar lira olduğunu kaydeden Karahan, “Türkiye Cumhuriyeti Devletinde Cumhurbaşkanımızdan önce İMF'yle borç almadan maaşını ödeyemeyenler, hiçbir yatırım yapamayan vatandaşının hiçbir sorununa çare getiremeyen bir ülkeydi.  

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde biz öncelikle borçlarımızı ödedik ve ayağımızdaki prangalardan kurtulduk. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bugün vatandaşların bütün meselesine, bütün sıkıntılarına teker teker çözüm getiren bir ülke haline geldi. İşte gençlerimiz var, Cumhurbaşkanımızın gençlere vaadi, evlenecek olan gençlerimiz 150 bin lira kredi, iki yıl ödemesiz, 48 ay vade, yüzde sıfır faiz ile. Gençlerimize evlilik desteği” ifadelerine yer verdi.   

“Maçın ilk yarısı bitmeden stadı terk edip gittiler” 

“Bir ittifak daha var karşımızda” diyen Karahan şöyle konuştu; Altı mı, yedi mi, sekiz mi ve dokuz mu, on iki mi, on üç mü kaç olduğu belli değil. Bugün Cumhuriyet Halk Partisi'nin bir milletvekili adayı  farklı bir ilden Afyonkarahisar'a üst aklı tarafından milletvekili adayı olarak tayin edilmiş birisi. Bugün bakıyoruz ilk defa Afyonspor'umuzun maçına gelmiş. Yanında on iki kişilik bir heyet protokol kurallarını da bilmeden protokole hepsi birlikte sıralanmış. Ama galiba konuya çok uzak olacaklar ki maçın ilk yarısı bitmeden stadı terk edip gittiler. İşte bunların Afyon sevdası, işte bunların Afyonspor sevdası. İşte bunların Afyonlu sevdası bu kadar göstermelik.  

Şehitlere başsağlığı diledi 

AK Parti Afyonkarahisar milletvekili adayı Ferda Ertürk de sözlerine Suriye'de ve Şırnak'ta  şehit olan asker ve polislerimize rahmet dileyerek başladı. Ertürk “geride kalanlardan sabır niyaz ediyorum. Rabbim bir daha bu acıları bizlere yaşatmasın diye temenni ediyorum.” Dedi.  

“Demirtaş’ı serbest bırakma sözü verenlere sandığa gömeceğiz” 

Ertürk “Türkiye, yüzyılın seçimine 14 Mayıs genel seçimine 14 gün gibi kısa bir süremiz kaldı. Türkiye yüzyılına adım adım ilerlediğimiz bugünlerde bu önemli seçim için hazır mıyız? Bugün sabah kahvaltı programında yine aynı coşkuyla bir araya geldiğimiz hanımefendiler ve şu anda bizleri bir yalnız bırakmayan beyefendiler, Türkiye yüz yılı seçiminde doğru adam, doğru zamanda Recep Tayyip Erdoğan'la yola devam diyor muyuz? Ben inanıyorum ki Sahipatalılar, HDP ve diğerlerine sandıklardan tokat gibi cevabı verecek. Emirdağ belediye Başkanımız Serkan Koyuncu Belçika'da hemşehrilerimize destek olmak için görev yaptığı sırada HDP'liler ve PKK'lılar tarafından bir saldırıya uğramış. Kendisini aradım. Elhamdülillah bir sorun yok. Ama onlara bu cesareti Türkiye'den verenlere ortak ederek onlara özendirip Selahattin Demirtaş'ı serbest bırakma sözü verdirenlere Afyonkarahisar'da sandığa gömecek miyiz! Bizim kadınlarımız için, gençlerimiz için, Türk milleti için en hassas noktamız olan en güçlü noktamız olan aile birliğimizi, ‘LGBT Türk ve aile yapısını bozmaz’ diyerek, parçalamak isteyenlerin en güzel cevabı Afyonkarahisar'dan vererek ‘bizim LGBT kırmızı çizgimizdir. 

Bunu asla taviz vermeyeceğiz’ diyecek miyiz kardeşlerim?” diye konuştu.   

“İstanbul Türk ve Müslüman yurdudur” 

Ertürk “Benim başörtüme bez parçası diyenlere, seccademizi ayaklar altında kirletip, okyanus ötesine mesaj gönderenlere cevabını sandıkta vermeye hazır mıyız? Ayasofya'dan bugün dünyaya beş vakit ezan sesleriyle ‘İstanbul Türk ve Müslüman yurdudur’ diye meydan okutan dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan'a destek vermeye hazır mıyız? Ben buradan görüyorum ki Allah'ın izniyle 14 Mayıs akşamında Zafer Meydanı'nda zaferimizi kutlamak için hazır, Afyonkarahisar hazır. Allah'ın izniyle zaferimizi kutlamak üzere, zafer meydanında 14 Mayıs'ta buluşmak üzere hepinizi Allah'a emanet ediyorum” ifadelerine yer verdi.  

“Şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” 

AK Parti Afyonkarahisar milletvekili İbrahim Yurdunuseven de sözlerine şehitlerimize rahmet dileyerek başladı. Yurdunuseven “Öncelikle bugün biliyorsunuz şehitlerimiz var. Onları rahmetle anıyoruz. Biz 1071’den beri bu vatan için binlerce şehit verdik. Patatese değişecek miyiz vatandaşlarım? Evet yaralılarımız var. Bunlara da acil şifalar diliyoruz burada. İnşallah şifalar diliyoruz” dedi. 

“9 bacaklı masa” 

Yurdunuseven “Çok değerli hemşehrilerim şimdi 14 Mayıs'ta Türkiye'nin en önemli üçüncü seçimini gerçekleştireceğiz. Nedir bu seçim; Birincisi 14 Mayıs 1950. Hatırlayın rahmetli Menderes ne dedi? Yeter artık söz milletin dedi. Ne yaptılar? Tanrı uludur’dan Allahu ekber’e geçtik. İkinci büyük seçimimizi 3 Kasım 2002 de yaptık. Sayın Cumhurbaşkanımız 3 Kasım 2002 de ‘Yeter artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ dedi. Üçüncü büyük seçimimize, önümüzde 14 Mayıs 2023. Buna da ne diyoruz; Artık yeter, söz de, kanun da milletindir. Evet. Değerli hemşerilerim, 14 Mayıs'ta biliyorsunuz iki tane ittifak yarışıyor. Biri cumhur ittifakı diğeri de 9 bacaklı ittifak. Yedi masada iki de yancılar var. Belediye başkanı şu anda o yancılar. Belediyeleri de Allah'a emanet. Dokuz bacaklı masa. Bunlar ne yapıyorlar? Bakın bir tanesi ne demiş bundan önce ‘Benim ömrüm CHP zihniyeti ile mücadele etmekle geçti’ 

Ne yapıyor şimdi? CHP'de yancılık yapıyor. Bir tanesini cumhurbaşkanımız bakan yaptı. Başbakan yardımcısı yaptı, yetki verdi. Ne yapıyor şimdi? Bir tanesi var ki rahmetli Erbakan hocamızın ve onun bir izinden gidiyordu sözde ama ne yaptı? Bizim mahallemizde, bizim bahçemizde, bizim sahamızda, bizim bira ile kutlama yaptılar. HDP ne yapıyor? PKK'yla birlikte geziyorlar. Mecliste bir defa bile PKK terör örgütüdür dedirtemedik. Buradan bağırıyoruz. PKK bir terör örgütüdür. Bütün terör örgütleriyle mücadelemiz devam edecek” şeklinde konuştu.  

“TCG Anadolu, TOGG, İstanbul Finans Merkezi…” 

Yurdunuseven sözlerini “Bakın son bir ayda İstanbul Finans Merkezini kurduk. TCG denizle buluştu, TOGG Afyonkarahisar'da geldi. Yerli doğal gazı sistemimize verdik mi? Arama çalışmalarımızın üçüncü yılı itibariyle tüm konutlarımızın 35 yıllık doğal gazını oradan karşılayacağız. Enerjiyi verdik. Bu ne demek? Artık biz enerjide kendi kendine yeten bir ülkeyiz” diyerek noktaladı.   

“300 milyar dolar karşılığında ne vereceksin?” 

AK Parti AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya da “Afyonkarahisar'ın güzel insanları 

Şuradaki kalabalığınız, şuradaki coşkunuz İYİ Parti'nin, CHP'nin Konya ve Erzurum mitinglerinden çok daha fazla ve çok daha coşkulu. Bu gösteriyor ki Afyonkarahisar her zaman AK Parti'nin, vatanseverlerin, yiğitlerin, kahramanların yanında. CHP demek tehlike demek, boş teneke, çok gürültü demek. Hep gürültü yaparlar. Her şeye itiraz ederler. Hayatta hiç mutlu olmazlar.  

Cumhurbaşkanımız uzay ajansı kuruyor. Onun iptali için uğraşıyorlar. Teknofest'i kuruyor, Atatürk Havaalanı'na dünyanın bütün SİHA'larını her türlü teknolojik gelişmesini getiriyor, adam çıkmış, burayı Amerika'ya, CIA'in Amerikan ajanlarının şirketine peşkeş çekeceğim diyor. Yazıklar olsun sana ya. Sen bu millete ait değil misin! Şimdi çıkmış. 300 milyar dolar para getireceğim. Nereden getirecek? Temiz ve helal para. Uyuşturucu baronlarının temiz parası. Hey Allah'ım ya Rabbim. 300 milyar para tam 3 bin tır dolusu ediyor. 3 bin tır dolusu. 300 milyarı veren bir akıl. Bu memleketi, bu milleti satın alacak demek değil midir? Bunun karşılığında ne vereceksin? Bakın bir yıllık Türkiye'ye giren yatırım 15 milyar dolar. Bunun 20 katını bir anda getirecek olan Kılıçdaroğlu sen kim bu parayı getirmek kim!” dedi.  

“Ankara Belediyesi'deki çalışanlarına para veremiyorlar, emekliye nasıl verecekler” 

“Diyor ki ben emekliye 15 bin lira para vereceğim” diye konuşan Özkaya sözlerine şöyle devam etti;  Aynı gün belediye başkanı gereği Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin şirket çalışanları 2300 kişi. Para yok, iflas. Size bayram ikramiyesi ödeyemiyoruz diyorlar. Bayramdan sonra mayısta ödeyeceğiz diyor. 2300 kişiye 15 bin lirayı veremeyen bir zihniyet 16 milyon emekliye para verecek öyle mi. Buna saçmalığa, bu akıl dışılığa bu inanacağımızı zannediyorlar. İstanbul'da süt vereceğiz. Yol ücretsiz olacak. Şu olacak şu olacak. Sonuç sıfır. Efendim depremde herkese bedavaya ev vereceğim diyor. Ya arkadaş İzmir'de 17 bina çöktü. Bir tek daire verebildin mi? Hayır. Sen daha bunları yapmadan Recep Tayyip Erdoğan gitti. Orada 100 bin konut ihalesini yaptı. 53 bin konutun temelini attı. 500 tane konutu da iki ayda teslim etti. Sen bunun hayalini bile kuramazsın. Sen kim bu işleri yapmak kim? Senin ne haddini bu işleri yapmak.