İYİ Parti Milletvekili Adayı Hakan Şeref Olgun: Emekçimizin gerçek bir bayramı olmasını istiyorum

Gözden kaçırmayın

Menteş, “40 bin hemşehrimiz mitingimize katılarak bizlere destek oldular”Menteş, “40 bin hemşehrimiz mitingimize katılarak bizlere destek oldular”

İYİ Parti Milletvekili Adayı Hakan Şeref Olgun:Emekçimizin gerçek bir bayramı olmasını istiyorum

-1 Mayıs sözde değil özde bir bayram olsun

AFYONKARAHİSAR – İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Avukat Hakan Şeref Olgun, çalışan emekçinin, işçi emeğin kutsallığına dikkat çekerek, ülkemizde tüm çalışanların sendikalı olmaları gerektiğini söyledi.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Avukat Hakan Şeref Olgun, Türkiye’de çalışan 100 işçiden ancak 14’nün sendikalı olduğunu söyledi.

İlk kez 1856'da Avustralya'nın Melbourne kentinde taş duvar ustaları ve inşaat işçileri yoğun çalışma saatlerinin günlük 8 saate düşürülmesi talebinde bulunarak, iş bırakmasıyla başlayan hak arama mücadelesinin bir bayram olarak yıllardır kullandığını belirten İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Avukat Hakan Şeref Olgun, mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Hayatta en kutsal özne emektir. Ülkemizde emek veren, alın teri döken tüm emekçilerimizi saygıyla selamlıyorum. Bu günü işçimizin, emekçimizin gerçek bir bayram olarak kutlamasını istiyorum. 1 Mayıs sözde değil özde bir bayram olsun. Ülkemizin büyümesi ve gelişmesinde büyük emekleri olan işçilerimizin gelecek korkusu yaşamadan, çocuklarına ekmek aş götürebilir miyim kaygısı yaşamadan, emeklerinin karşılığını hak ettiği değerde alabilme kaygısı yaşamadan, başları dik bir şekilde bir hayat sürmeleri için çalışacağım. Bu bir şeref sözüdür, Hakan Şeref Olgun sözüdür.

Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizde ve tüm dünyada işçi ve emekçilerin birlik ve dayanışma günü olarak kutlanan 1 Mayıs’ın, hakkaniyet içinde bir çalışma ortamına vesile olmasını temenni ediyorum.

Ülke ekonomisinde sadece emeğini değil yüreğini de ortaya koyan tüm işçilerin ve emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutluyorum.”