Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Afyonkarahisar'da miting gerçekleştirdi. Kılıçdaroğlu öncesi kürsüye çıkan Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu vatandaşlara seslendi.

Gözden kaçırmayın

YAĞCI; ESNAFIMIZLA BİRLİKTE KARAR ALACAĞIZYAĞCI; ESNAFIMIZLA BİRLİKTE KARAR ALACAĞIZ

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Afyonkarahisar'da miting gerçekleştirdi. Kılıçdaroğlu öncesi kürsüye çıkan Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu vatandaşlara seslendi.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı  Kemal Kılıçdaroğlu, Afyonkarahisar Mitingine katıldı.

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan önce vatandaşlara Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayları Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal seslendi.

KARAMOLLAOĞLU: “BİZ BUNA RIZA GÖSTERMİYORUZ”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Sadece işsizler sıkıntı çekmiyor. Esnaf da emekli de memur da büyük bir sıkıntı içinde. Sadece ekonomik değil, sosyal yönden de sorunlarımız var. Özellikle iktidarda bulunan arkadaşlar kardeşliği pekiştirecek ifadeler kullanacaklarına bizi düşmanlaştıracak ifadeleri kullanmaktan çekinmiyor. Biz buna rıza göstermiyoruz.” dedi.

“DOĞRU ZAMANDA DOĞRU ADAMA İHTİYAÇ VAR AMA BUGÜNKÜ ADAMA DEĞİL”

Karamollaoğlu, “Doğru zaman, doğru adam diyorlar. Çok da doğru söylüyorlar. Doğru zamanda doğru adama ihtiyaç var ama bugünkü adama değil. Bu sistemin kurucusu, bu sistemin manisi olan arkadaşlar tek adam rejimini zorla dayattılar. Bugün bu dayatmanın bedelini ödüyoruz. Bundan kurtulmak mecburiyetindeyiz.” diye konuştu.

“AFYON İLAÇ SANAYİNİN TEMELİNİ OLUŞTURUR”

1974 yılında Bülent Ecevit ve Necmettin Erbakan tarafından kurulan CHP MSP koalisyonunu hatırlatarak, “Ecevit ve Erbakan koalisyonlarında muazzam adımlar atıldı. En önemli atılan adımlardan bir tanesi 2 sene önce afyon ekimi yasaklanmıştı. İlk atılan adımlardan bir tanesi afyon ekimini serbest bırakmak. Afyonkeş yetiştirmek için değil. Afyon ilaç sanayinin temelini oluşturur. Alkoloid fabrikası da bunun için Afyon'da kurma kararı atıldı. Temel atma töreninde buradaydım o gün. Bugün de atılması gereken bir çok temel var.” dedi.

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, “Biz Türkiye'nin yaşanabilir bir ülke olmasını hayal ediliyoruz. Her görüşten arkadaşımız 'ne kadar güzel bir memlekette yaşıyoruz' diyebildi. Bunun gerçekleşmesi için en önemli adım adaletin tesisidir. Adalete güven olmadan bir ülkede, huzur, barış olmaz. Bizim inancımızda eğer bir yanlış yaparsa ilk dava açılması gereken insan bizzat cumhurbaşkanının kendisidir.” ifadeleriyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yargı karşısında kendisini dokunulmaz hale getirildiğini aktardı.

“ORGANİZA SUÇ ŞEBEKESİ HALİNE GELMİŞ BİR İKTİDARLA MÜCADELE EDİYORUZ”

Kürsüye ilk olarak çıkan Gültekin Uysal, “Biz 85 milyonun geleceğini teminat altına almak istiyoruz. Biz bir büyük ülkeyiz. Bu coğrafyada kendi insanımıza 'giderlerse gitsinler' diyemeyiz. Kendi insanımızı yoksulluğa mahkum edemeyiz. 20 yıldır Türk milleti bu doymak bilmez iktidardakilere yetki verdi. Yetki yetmedi, güç istediler... Onu da verdi! Güç yetmedi, mutlak güç istediler, onu da verdi. O da yetmedi dilimizden dökülenler kanun haline gelsin istediler. Şaibeli bir referandumla da olsa milletimiz buna da yetki verdi. Milletimizin 20 yıllık bu iktidara bu kadar yetkisi vermesine rağmen hala mazaret.” ifadelerini kullandı.

Gültekin Uysal, “Bizim derdimiz sadece bir iktidar değişikliği değildir. Bu coğrafyada anaların, evlatlarının yerine mezar taşlarına sarılmasın istiyoruz. Bu coğrafyada doğan insanlarımız güven içerisinde geleceğini arasın istiyoruz. Bunlar mevsimlik milliyetçi, her kalıba girerler. Türkiye'de 20 yıldır bir parti olma hüviyetinden çıkmış adeta yukarıdan aşağı, aşağıdan yukarı organize bir suç şebekesi haline gelmiş bir siyasi iktidarla mücadele ediyoruz.” diye konuştu.