AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili ve Adayları Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven'in 23 Nisan mesajları

Gözden kaçırmayın

Menteş, “40 bin hemşehrimiz mitingimize katılarak bizlere destek oldular”Menteş, “40 bin hemşehrimiz mitingimize katılarak bizlere destek oldular”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili, TBMM Anayasa Komisyonu Başkan Vekili ve AK Parti Adayı Ali Özkaya, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Çocuklarımıza Güzel bir Ülke Bırakmak İçin Çalışıyoruz

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 23 Nisan 1920 yılında açılmasının, Türkiye’nin İstiklal Harbi’nde büyük zaferi elde etmesinde büyük rolü olduğuna dikkat çeken Milletvekili Özkaya, “Türkiye Büyük Millet Meclisi dünyada eşi olmayan bir kahramanlık ile 1920’de kurulmuş ve Kurtuluş Savaşı’nın komuta merkezi olarak görev yapmıştır. Türkiye Büyük Millet Meclisi, tarihinde aldığı ilham ve inancından aldığı güç ile büyük bir zafer elde ederek, Türkiye Cumhuriyeti’ni inşa eden millet iradesinin temsil makamı olmuştur. Ülkemizin her bir ferdinin bu ülkenin ne zorluklar altında inşaa edildiğini öğrenerek, küllerinden yeniden doğan aziz milletimiz tarafından kurulan Cumhuriyeti ve vatanımızı ilelebet yaşatmak için çalışmak en büyük ödevidir” dedi. Milletvekili Özkaya, 23 Nisan’ın 1921 yılından itibaren kutlandığını ve sonsuza dek kutlanacağını ifade ederek, bu günün çocuklar armağan edilmesinin de ayrı bir güzellik olduğuna çekti. “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ismi ile kutladığımız bu gün yarınlarımız ve geleceğimiz çocuklarımız için bir bayram gibi kutlanmakta, çocuklarımıza ne kadar önem verildiğini ayrıca göstermektedir. Bizler Zaferin şehri Afyonkarahisar’ın Milletvekili olarak, çocuklarımız ve geleceğimiz için üzerimize düşenin fazlasını yapacağız. Çocuklarımıza güzel bir gelecek, her alanda gelişmiş bir Türkiye emanet etmek için Cumhurbaşkanımız liderliğinde çalışmaya, koşmaya devam edeceğiz” dedi. Mesajında son olarak “1. Meclisin kahraman üyelerini, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aziz şehitlerimiz, kahraman gazilerimizi saygı ile yad ediyorum. Çocuklarımızın ve aziz milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, milletimize esenlikler diliyorum”

 

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven’in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle yapmış olduğu basın açıklamasıdır.

            “Dünyanın en değerli varlıkları çocuklarımız; insanın topraktan başladığı hayat yolculuğunın en güzel, en kıymetli yıllarıdır. Bugünün çocukları yarının dünyasıdır. Bu nedenle bugünün çocuklarının yarınlarını en iyi şekilde inşa etmekte bizlerin görevidir. Aziz Türk Milleti hem kendi medeniyetinin gereği hem de dinimiz gereği asırlardır çocuğa büyük önem vermiş ve geleceği bu şekilde şekillendirmiştir.Nitekim Peygamber Efendimiz “Çocuğunun senin üzerinde hakkı var!” diyerek çocuğun hakkını topluma karşı değil anne babasına karşı dahi savunmuştur. Bu doğrultuda kahraman ecdadımız da egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğunu kanıtladığı ve dünyaya haykırdığı gün olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı günü çocuklara bayram olarak hediye etmiştir. Bizlerde bugünün dünyasında günümüzün getirdiği her yeniliği milli değerlerimizle harmanlayarak çocuklarımızın geleceğine şekil vermeye devam ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor çocuklarımız için daha güzel bir dünya oluşturmak için var gücümüzle çalışacağımızı birkez daha belirtmek istiyorum.