Saadet Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı Geleneksel İftar Buluşması gerçekleştirdi.

İl Başkanlığının ev sahipliğinde gerçekleştirilen iftara Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Adayları Burcu Köksal, Fatih Aydın, Abidin Yağcı, Ali Arıkan, İbrahim Kadıoğlu ve Ali Halis Akar, Millet İttifakı İl Başkanları ve Yöneticileri, Saadet Partisi İl, İlçe, Kadın ve Gençlik Teşkilatları, MİLKO Kuruluşlarının İl Başkanları ve Yönetimleri ve ilimizde ikamet eden depremzede aileler katıldı.

BİR ARAYA GELDİK VE BİR UMUT OLUŞTURDUK

Programın ev sahibi olarak açılış konuşmasını yapan Saadet Partisi il başkanı Beytullah Karataş; ‘’Ramazan ayının içerisinde bulunmamız, acıların yerini Ramazan’ın hem manevî havasının hem de kardeşlik ortamının almasına yol açmıştır. Bizler Millet İttifakı paydaşları olarak Ülkemizi dert edinen ortak paydalarımızın kıymetini bilen, ortak gelecek inşa etmek isteyenler olarak bir araya geldik ve bir umut oluşturduk’’ diyerek programa katılım sağlayan herkese teşekkür etti.

BİRLİKTE MÜCADELE ETMENİN HEYECANI İÇERİSİNDEYİM

Milletvekili Adayı Fatih Aydın ise; Ramazan ayının hem rahmeti hem bereketi hem de yeşerteceği kardeşlik ruhu ile özellikle deprem bölgesindeki kardeşlerimizin acılarını dindirmeye vesile olacağını dile getirdi. Fatih Aydın konuşmasına şöyle devam etti: Öncelikle bu programımızın hayırlara vesile olmasını diliyor, bu güzel organizasyon için ev sahibimiz Saadet Partisi Afyon İl Başkanımız Beytullah Karataş Beye teşekkür ediyorum. Sizlerle birlikte yol, niyet ve hedef ortaklığı yapacak olmanın, Afyon halkını kararlılıkla temsil ve Afyonun hakkını eksiksiz teslim için birlikte mücadele etmenin heyecanı içerisindeyim. Kurtuluş Savışımızın zafer şehri Afyon’dan milletvekili adayı, Afyonluların milletvekili olacak olmanın onurunu yaşıyor, zorluğunu da biliyorum. Çünkü, bu topraklar; sömürgen emperyalistlerin, aç gözlü kapitalistlerin haddinin bildirildiği topraklar. Çünkü, bu topraklar; işgal heveslilerine dair “Geldikleri gibi giderler” özgüveninin hayat bulduğu, gerçek olduğu topraklar… Çünkü, bu topraklar; Anadolu’nun bağımsızlık ruhunu taşıyan, özgürlük iradesini yansıtan insanların yaşadığı topraklar… BU

SALON TÜRKİYE’YE 15 MAYIS SABAHI BAHARI GETİRECEK

Bundan tam 100 yıl önce İşgali bitiren taarruzun, Kurtuluşu müjdeleyen zaferin mekanı oldu Afyon. İşte Kocatepe.. Afyonun yiğit evlatlarıyla birlikte Maraşlı ökkeşin, Trabzonlu idrisin, Urfalı ahmetin, Kayserili Rıfatın da yattığı yer. Mesele vatan olduğunda geleceğimiz olduğunda her rengin, her ırkın, her şehrin birleştiği ruhun sembolüdür Afyon. Bugün de kurtuluştan 100 yıl sonra yeni bir kurtuluşun, yeni bir ufkun, yeni bir umudun, yeniden büyük Türkiye oluşun öncüsü olacak Afyon ve Afyonlular. Bu salon, Türkiye’ye 15 Mayıs sabahı baharı getirecek iradenin heybetidir. Bu salonu kuşatan inanmışlık, motivasyon ve kararlılık Türkiye’nin özetidir. Çok net görünüyor ki; Afyonkarahisar, 14 Mayıs’ta seçiminin anlamını kavramış ve gereğini yapacaktır. Afyon’lular, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin iktidarını bitirecek, Adaletin ve Kalkınmanın kendisini iktidara getirecektir. Afyon’lular “bütün kurumlarımızı çökerten ve her şeyi bir kişinin insafına terk eden tek adamlık düzeneğini kuranların devrine son verecektir. Milletin saadeti için Gerçek “Cumhuriyet“i seçecektir. Görünen odur ki; Türkiye’nin 14 Mayıs’ta yapacağı tercihe, vereceği karara Afyon çok güçlü destek verecektir. Vermek zorundayız. Çünkü her zamankinden çok daha fazla insanımızın, afyonumuzun ülkemizin yeni bir sese, yeni bir nefese, yeni bir iklime ve yeni bir iktidara ihtiyacı vardır.

BİR AVUÇ AZINLIĞA PEŞKEŞ ÇEKEN SİSTEMİ DEĞİŞTİRECEĞİZ

Bu cennet vatanı yaşanmaz hale getirmeye son vermek zorundayız. Bu kadar büyük ve geniş potansiyelimizi israf eden ve sadece bir avuç azınlığa peşkeş çeken sistemi değiştirmek zorundayız. İşte Afyonumuz. Ülkemizin en değerli, en önemli, potansiyeli en büyük şehirlerimizden birisidir. - İşte konumu. Türkiyenin en stratejik kavşak noktasında, Jeopolitik konumu çok önemli. Türkiyeyi birleştiren bir noktaya sahip. Ege, akdeniz, Marmara iç Anadolu hatta karadeniz… bütün bölgeleri buluşturan nokta.. - Yeraltı yer üstü zenginlikleri ile imkânları çok geniş. - Mermerin Başkenti. - Haşhaşın şehri. Üretim Miktarı: 2019 Türkiye sıralaması 1 İhracaatta 2020 Türkiye sıralaması 5 - Sucuğu, Pastırması, Kaymağı, lokumu markalaşmış - Kapılcalar, ılıcalar… Ülkemizin termal cenneti.. - İşte Tarımsal Üretim Vişne Üretimi (2020) Üretim Miktarı: 45 bin 249 Ton Türkiye Sıralaması 1 Patates Üretimi (2020) Üretim Miktarı: 551 bin 453 ton Türkiye Sıralaması: 3 Kiraz Üretimi (2020) Üretim Miktarı: 41 bin 329 Ton Türkiye Sıralaması: 5 Domates -Örtü Altı Üretimi- (2020) Üretim Miktarı: 66 bin 88 Ton Domates Üretimi Türkiye Sıralaması: 5 Teknolojik Jeotermal Sera Üretimi Türkiye Sıralaması 1 Toplam Sera Alanı: 2.000 Dekar Salatalık Üretimi (Kornişon) (2020) Üretim Miktarı: 54 bin 498 ton Türkiye Sıralaması 2 Tahıl Üretimi (2019) Yıllık Üretim: 3 milyon 622 bin ton Türkiye Sıralaması 10 Buğday Üretimi (2020) Yıllık Üretim: 468 bin 991 ton Türkiye Sıralaması 15 Şeker Pancarı Üretimi (2020) Yıllık Üretim: 967 bin 568 ton Türkiye Sıralaması 7 - İşte hayvancılık Yumurta İhracatı (2020) 2018 tarihlerinde Türkiye sıralaması 1’di. 2020: Türkiye Sıralaması 6 Tavuk Sayısı (2020) Yumurta Tavuğu Sayısı: 16 milyon 282 bin (Türkiye sıralaması 1) Et Tavuğu Sayısı: 537 bin Türkiye sıralaması 32) Toplam Tavuk Sayısı: 16 milyon 819 bin 139 - İşte Hayvancılık Küçükbaş Hayvan Sayısı(2020) Hayvan Sayısı: 1 milyon 235 bin (Türkiye Sıralaması 14) Üretilen Süt/Yıl: 32 bin 251 ton (Türkiye Sıralaması 24) Büyükbaş Hayvan Sayısı(2020) Hayvan Sayısı: 435 bin 81 ton (Türkiye Sıralaması 9) Manda Sayısı: 7100 Üretilen Süt/Yıl: 516 bin 634 ton (Türkiye Sıralaması: 8) Saymakla bitiremeyeceğimiz bu kadar nimet var. Üretim var. Ülkeye katkısı var. Pekiiii gel gelelim Afyonun aldığına. Net ifade ediyorum ki Afyon bu kadar potansiyeline ve üretkenliğine rağmen hakkını alamayan bir şehirdir.

AFYONKARAHİSAR SAHİPSİZ BIRAKILMIŞTIR

Kavşak noktası dedik. Ancak afyon geçilen şehir oldu. Kalınması gereken, konaklanması, gezilmesi, yatırım yapılması gereken şehir olamadı. İşte nüfusu. Zamanında Türkiye’nin en büyük 18. Şehri olan Afyon bugün 31. Şehir konumuna geldi. Afyonlu genç burada karnını doyuramadığı için göç etmek mecburiyetinde kaldı. Afyonlu hak ettiği değeri alamadı. Bakınız bunun için sadece bir örnek vereceğim. Afyon nüfus bakımından Türkiye’nin 31. Şehri dedik. Peki milli gelirden aldığı payda kaçıncı sırada. Maalesef 48. Sıradadır. Bu kadar potansiyel, bu kadar üretim bu kadar ülke gelirine katkı ancak afyon halkına düşen yoksulluk. Afyonun 17 şehirlik hakkını kim yedi? Afyonun kaymağını kim yiyor. İşte biz bunun hesabını soracağız. - Afyonun bütün ilçeleri geri kaldı. Yaşanabilir ilçeler sıralamasında devletin belirlemiş olduğu 6 kademede bir tane Afyon ilçesi yok. - Afyon eğitimde ülkenin çok gerisinde. Üniversiteye yerleşim sıralamasında 52. Sırada. Eğitim başarısında 50. Sıralarda - Üniversitenin bölümleri afyonu yakından ilgilendiren bölümler boş kalmış. Aşçılık, mermer işletmeciliği, turizm, seracılık, pazarlama.. bölümleri boş - Besicimiz dertli. Hayvanına yedirdiğini kazanamıyor. Yem dışarıdan. - Çiftçimiz dertli. Tohum dışarıdan, gübre dışarıdan, ilaç dışarıdan, yakın pahalı, elektirik pahalı.. girdi maliyetleri çok yüksek.. - Halk yoksul. Marketlere yanaşamıyor. Et 300-350 lira et yiyemiyor. Soğan, patates cep yakıyor.. Sorunlar saymakla bitmez.

ÇARESİZ DEĞİLİZ, MİLLET İTTİFAKI VAR

Ama çaresiz değiliz! İşte millet ittifakı var. Ülkemizi dert edinen ortak paydalarımızın kıymetini bilen, ortak gelecek inşa etmek isteyenler bir araya geldi ve bir umut oluşturdu. 14 mayısta bu iktidar değişecek. İnşallah Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı olacak. Millet ittifakı liderleri yardımcısı olacaktır. Ortak listeyle girdiğimiz CHP hem afyon un hem türkiyenin birinci partisi olacaktır. En fazla vekili afyonda millet ittifakı çıkaracaktır. Sonrasında biz diyeceğiz ki: Afyon Geçilmez! Afyona sahip çıkacağız. Zaten afyonun sesi olan ve en büyük avantaja sahip olduğumuz Burcu Köksal hanımefendinin vekilliği Afyon için bir şans. Bizler de seçildikten sonra afyonun hak ettiğini alması için bütün gücümüzle çalışacağız. Afyon merkez şehir olacak. Lojistik merkezi kurulacak. Her bir değerine, ürününe özel politika geliştirilecek. Milli gelirden hak ettiği payını alacak. Burada doğan gencimiz karnını burada doyuracak. Halkımız insanca yaşayacak. Daha önce yaptık, yine yapacağız. İşte chp-msp hükümetini kurduğumuzda afyona beş eser kazandırdık. Gerçek yatırım. Şeker fabrikası, kağıt fabrikası, et kombinası, Bolvadin alkoloid fabrikası, ağır makine fabrikası. Bugünde chp ile birlikte afyona en büyük yatırımları yapacağız.

MİLLET İTTİFAKI ÖNCE HİZMET DİYENLERİN İTTİFAKIDIR

Bunu yapabilecek tek adres Millet İttifakıdır. Millet ittifakı önce menfaat diyenlerin değil, önce hizmet diyenlerin ittifakıdır.. Millet ittifakı önce dolar, önce Euro diyenlerin değil, önce alın teri diyenlerin ittifakıdır. Millet ittifakı önce koltuk, önce makam diyenlerin değil; önce ilkeler, prensipler ve hukuk diyenlerin ittifakıdır. Millet ittifakı arsızlığın, şımarıklığın, hoyratlığın, kibrin değil, önce ihale, önce yolsuzluk, önce hırsızlık, önce rüşvet diyenlerin değil; önce ahlak ve maneviyat, önce adalet diyenlerin ittifakıdır. Millet ittifakı 3 kuruşluk dünya menfaati uğruna ayakkabı yalanlayanların değil, aziz milletimize hizmet etmek için dirsek çürütenlerin mürekkep yalayanların ittifakıdır. Bu inançla çalışacak ve inşallah bu seçimlerde hep birlikte başaracağız.

Program Cumhuriyet Halk Partisi’nin diğer Milletvekili Adayları Burcu Köksal, Abidin Yağcı, Ali Arıkan, İbrahim Kadıoğlu ve Anıl Halis Akar’da selamlama konuşması ve toplu fotoğraf çekimi ile nihayete erdi.