AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven'in Kadir Gecesi mesajları.

Gözden kaçırmayın

Köksal: Afyonkarahisar'ımız için kurduğum hayallerin gerçekleşmesine çok az kaldıKöksal: Afyonkarahisar'ımız için kurduğum hayallerin gerçekleşmesine çok az kaldı

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkan Vekili Ali Özkaya,  Kadir Gecesi münasbetiyle bir mesaj yayınladı.  

“Kardeşliğimize Katkı Sunmasını Diliyorum”

Kadir Gecesi’nin bin aydan hayırlı olduğunu ifade eden Milletvekili Özkaya, “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olan Mübarek Ramazan ayını uğurlamanın burukluğu ile bin aydan hayırlı Kadir Gecesine kavuşmanın mutluluğu ve heyecanını hep birlikte milletçe yaşıyoruz. Bu mübarek gecenin feyzinden hepimizin azami derecede istifa etmesi dileğiyle, bu geceyi ibadet geçirmeliyiz. Bu geceyi bir fırsat bilerek, dostluklarımızı, kardeşliklerimizi güçlendirmeli, mübarek Ramazan bayramına girerken küskünlerimize son vermeye bir vesile olarak değerlendirmeliyiz. Bu gecede Rabbimizden af dilemeli, onun rahmetine, mağfiretine ve merhametine muhtaç olduğumuzu bilmeliyiz. O’na sığınarak tüm insanlığın kurtuluşu, zulümlerin son bulması, İslam aleminde huzur ve barışın tesis edilmesi için bol bol dua etmeliyiz. Bu duygular ile Aziz hemşerilerimizin ve İslam Aleminin Mübarek Kadir Gecesini en kalbi duygularım ile tebrik ediyor, bu gecenin hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

         AK Parti İnsan Hakları Başkan Yardımcısı, Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven’in Kadir Gecesi mesajı;

 

"Başı mağfiret, ortası rahmet olan mübarek Ramazan ayının sonunda Ümmet-i Muhammed için kurtuluşa vesile olan Kadir Gecesi tüm insanlık ve İslam alemi için hayırlara vesile olsun inşallah.

         Yaşattığı manevi iklim ile insanlık için büyük bir nimet olan Ramazan ayı; insanları feraha, birlik ve beraberliğe daha fazla yaklaştırmaktadır. Bilhassa sosyal bağların kopmaya yüz tuttuğu, insanların ruhsal huzursuzluklarla buluştuğu çağımız için böyle maneviyatı yüksek gün ve geceler bir ilaç vazifesi görmektedir. Rabbim yeryüzüne sayısız nimetin yağdığı böyle geceleri hakkıyla anlamayı ve yaşamayı cümle Ümmet-i Muhammed’e nasip eylesin. Bu mübarek gün ve gecelerin ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyor bizlerden dualarını esirgemeyen değerli hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Aziz Milletimizin ve tüm İslam aleminin Kadir Gecesi mübarek olsun.”