14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak olan 28. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde partilerin Afyonkarahisar milletvekili adayları belli oldu...

Gözden kaçırmayın

Başkan Kuş ve Başkan adayı Şahin’den afyonhaber’e ziyaretBaşkan Kuş ve Başkan adayı Şahin’den afyonhaber’e ziyaret


14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak olan 28. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde partilerin Afyonkarahisar milletvekili adayları belli oldu...

İşte siyasi partilerin Afyonkarahisar Milletvekili adayları:

 İşte YSK'nın yayınladığı geçici listeye göre Afyonkarahisar'da seçime katılan tüm siyasi partiler ve adayları...

 

YSK'NIN YAYINLADIĞI LİSTEYE GÖRE:

 

AFYONKARAHİSAR İLİ SEÇİM ÇEVRESİ        
MİLLETVEKİLİ SEÇİMLERİ GEÇİCİ ADAY LİSTESİ    
    
MİLLET PARTİSİ        
S. NO        ADI        SOYADI            ÖĞRENİM        MESLEĞİ
1        HİMMET        KASAL            YÜKSEK        İKTİSATÇI
2        İSMAİL        GÜN            YÜKSEK        EĞİTİMCİ
3        HALİL        ÇETİNKAYA            YÜKSEK        EĞİTİMCİ
4        AHMET        EDİBALİ            ORTA        MEMUR
5        SEDAT        YILDIRIM            YÜKSEK        MALİ MÜẞAVİR
6        ÖMER        SARIGÜL            ORTA        İMAM HATİP

 

 HAK VE ÖZGÜRLÜKLER PARTİSİ
S. NO        ADI        SOYADI        ÖĞRENİM        MESLEĞİ
1        ÇETİN        ÖZTOPÇU        ORTA        İẞÇİ
2        BATUHAN        SEYMEN        İLK        İẞÇİ
3        DİLBER        DEMİR TAẞ        ORTA        SERBEST/ÖZEL
4        ZERİN        EREN        ORTA        EV KADINI
5        GAMZE        ÖZDEMİR        ORTA        İẞÇİ
6        ORHAN        KURUMAZ        ORTA        İẞÇİ

 

TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
S. NO        ADI        SOYADI        ÖĞRENİM        MESLEĞİ
1        UMUT        KILIÇ        YÜKSEK        AVUKAT

2        MUSTAFA        BEKTEẞ        İLK        EMEKLİ
3        BALI        GÖLÇÜK        ORTA        İẞÇİ
4        ESRA        KALMUOĞLU        ORTA        ÖĞRENCİ
5        HÜSEYİN        ERYÜZ        ORTA        ESNAF
6        RIZA        EMİR        İLK        EMEKLİ

 

 TÜRKİYE KOMÜNİST HAREKETİ
S. NO        ADI        SOYADI        ÖĞRENİM        MESLEĞİ
1        KEMAL        GÜRBÜZ        ORTA        İẞÇİ
2        MÜNEVVER        ÖZCAN        İLK        EV KADINI
3        TOLGA        SAKAR        YÜKSEK        MÜHENDİS
4        FATİH KADİR        BİRSİN        YÜKSEK        İŞÇİ

5        SELMA        DOĞAN        İLK        EV KADINI
6        ELİF        DOĞAN        YÜKSEK        ÖĞRETMEN

 

SOL PARTİ
S. NO        ADI        SOYADI        ÖĞRENİM        MESLEĞİ
1        AKIN CİHAN        ÖZTÜRK        YÜKSEK        İẞÇİ
2        ANIL        ATAẞ        YÜKSEK        İẞÇİ
3        AYKUT TAYYAR        ALTINOK        YÜKSEK        AVUKAT
4        ENDER        PERVANE        YÜKSEK        EMEKLİ ÖĞRETMEN
5        BAHATTİN        SENEM        YÜKSEK        MÜHENDİS
6        OĞUZ        MUTLU        YÜKSEK        İŞÇİ

 

 MEMLEKET PARTİSİ
S. NO        ADI        SOYADI        ÖĞRENİM        MESLEĞİ
1        FAİK        EŞME        ORTA        GAYRİMENKUL DANIẞMANI
2        HAZIM        ABİ        YÜKSEK        HARİTA MÜHENDİSİ
3    ATA MERT    BAŞKIRAN    ORTA    ÖĞRENCİ
4    FATMA    BULUT    ORTA    ÖĞRENCİ
5    MEHMET ALİ    BULUT    ORTA    ÖĞRENCİ
6    ORÇUN    ÇELİK    YÜKSEK    ÖĞRETMEN

 

 BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ
S. NO        ADI        SOYADI        ÖĞRENİM        MESLEĞİ
1        CEMİL        ÇOKER        ORTA        İẞADAMI
2        SÜLEYMAN        ÇAĞLAR        ORTA        ESNAF
3        VEYSEL        AVẞAR        YÜKSEK        ÖĞRETMEN
4        TAMER        KAYIŞOĞLU        İLK        İŞADAMI
5        AHMET ZİYA        ÇOTUR        ORTA        İŞADAMI
6        VEYSEL        AVCI        ORTA        İẞADAMI

 

 ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
S. NO        ADI        SOYADI        ÖĞRENİM        MESLEĞİ
1        ALİ        ÖZKAYA        YÜKSEK        AVUKAT
2        İBRAHİM        YURDUNUSEVEN        YÜKSEK        AVUKAT
3        HASAN        ARSLAN        YÜKSEK        UZMAN DOKTOR
4        FERDA        ERTÜRK        YÜKSEK        AVUKAT
5        HAKKI        ÖZTÜRK        YÜKSEK        UZMAN TIP DOKTOR
6        ETHEM        KARAHAN        YÜKSEK        YÖNETİCİ-SİGORTA

 

YENİDEN REFAH PARTİSİ
S. NO        ADI        SOYADI        ÖĞRENİM        MESLEĞİ
1        NEVZAT        ŞARLAK        YÜKSEK        EMEKLİ
2        ẞÜKRÜ        SARIDERE        YÜKSEK        AVUKAT
3        TUNCAY        YAZKAN        YÜKSEK        EMEKLİ
4        LÜTFİYE        POLAT        YÜKSEK        ESNAF
5        YASİN        KOCATAŞ        ORTA        ESNAF
6        ABDULLAH        ALADAŞ        YÜKSEK        VETERİNER

 

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
S. NO        ADI        SOYADI        ÖĞRENİM        MESLEĞİ
1        MEHMET        TAYTAK        YÜKSEK        EĞİTİMCİ
2        YÜCEL        GENÇ        ORTA        İŞ İNSANI
3        MEHMET EMRE        DEMİRAL        YÜKSEK        AVUKAT
4        MEHMET HAKAN        ÇOLPAN        YÜKSEK        ÖĞRETİM ÜYESİ
5        İSMAİL        AYDOĞUŞ        YÜKSEK        AVUKAT
6        MUSTAFA        GÜLLÜ        İLK        İŞ İNSANI

 

YEŞİLLER VE SOL GELECEK PARTİSİ
S. NO        ADI        SOYADI        ÖĞRENİM        MESLEĞİ
1        HELİN ELİF        GEYİK        YÜKSEK        BİYOLOG
2        ÇAĞDAŞ SİNAN        DAĞ        YÜKSEK        MÜHENDİS
3        TÜLAY        KILINÇ        YÜKSEK        İŞÇİ
4        MEHMET        ÇALASIN        İLK        İŞÇİ
5        AYẞENUR DİLAN        KARADEMİR        ORTA        İŞÇİ
6        BATUHAN        ÇITAKBAẞ        ORTA        İŞÇİ

 

TÜRKİYE İŞÇİ PARTİSİ        
S. NO        ADI        SOYADI            ÖĞRENİM        MESLEĞİ
1        PINAR        SİSLİTUNA            YÜKSEK        AVUKAT
2        LALE PELİN        BEYAZIT            YÜKSEK        EMEKLİ
3        ARDA        DUVARCI            ORTA        ÖĞRENCİ
4        SEVİL        ALTIN            YÜKSEK        İẞLETME
5        CAFER        ÖZTÜRK            YÜKSEK        ARKEOLOG
6        İBRAHİM        ORBAY            YÜKSEK        SİGORTACI

 

 YENİLİK PARTİSİ
S. NO        ADI        SOYADI        ÖĞRENİM        MESLEĞİ
1        TÜLAY        YURTPINAR        ORTA        MUHASEBECİ
2        ALİ        BAẞER        İLK        SERBEST
3        YUSUF        KESER        İLK        SERBEST
4        AHMET        OĞUZ        YÜKSEK        TEKNİKER
5        TİLBE        OKUR        YÜKSEK        MUHASEBECİ
6        SADETTİN        TEPE        İLK        SERBEST MESLEK

 

HALKIN KURTULUŞ PARTİSİ
S. NO        ADI        SOYADI        ÖĞRENİM        MESLEĞİ
1        BÜŞRA NUR        ARSLANTÜRK        ORTA        İẞÇİ
2        HÜSEYİN        KASAP        ORTA        İẞÇİ
3        ZEYNEP DİLAN        KEÇECİ        ORTA        ÖĞRENCİ
4        YÜKSEL        GENÇ        İLK        EV KADINI
5        ULAẞ        BARLAS        ORTA        İẞÇİ
6        ABDULKADİR        GÖRGÜN        İLK        İẞÇİ


VATAN PARTİSİ
S. NO        ADI        SOYADI        ÖĞRENİM        MESLEĞİ
1        HÜSEYİN        KARANLIK        ORTA        GAZETECİ
2        ZİYA        ÖZTÜRK        YÜKSEK        EMEKLİ ÖĞRETMEN
3        BİLAL        KILIÇ        ORTA        EMEKLİ
4        İLYAS        ALTUNTAŞ        YÜKSEK        EMEKLİ ÖĞRETMEN
5        DEVRİM        UÇAR        YÜKSEK        ZİRAAT MÜHENDİSİ
6        ALİM        TOSUN        İLK        ÇİFTÇİ

 

 GÜÇ BİRLİĞİ PARTİSİ        
S. NO        ADI        SOYADI            ÖĞRENİM        MESLEĞİ
1        BİLAL        TAẞAN            ORTA        İẞ İNSANI
2        ZEKERİYA        DEMİRKAPU            ORTA        İẞ İNSANI
3        BUSE YEẞİM        SÜRGÜN            ORTA        İẞ İNSANI
4        NURETTİN CEM        GÜMÜẞ            ORTA        İẞ İNSANI
5        VAHAP        LEVENT            ORTA        İẞ İNSANI
6        OSMAN        KUNDAK            YÜKSEK        İẞ İNSANI

 

CUMHURİYET HALK PARTİSİ
S. NO        ADI        SOYADI        ÖĞRENİM        MESLEĞİ
1        BURCU        KÖKSAL        YÜKSEK        AVUKAT
 2    FATİH    AYDIN    YÜKSEK    ULUSLARARASI İLİẞKİLER
3    ABİDİN    YAĞCI    ORTA    İẞ İNSANI
4    ALİ    ARIKAN    YÜKSEK    AVUKAT
5    İBRAHİM    KADIOĞLU    ORTA    İẞ ADAMI
6    ANIL HALİS    AKAR    YÜKSEK    YÜKSEK MİMAR, BÜROKRAT

 

İYİ PARTİ
S. NO        ADI        SOYADI        ÖĞRENİM        MESLEĞİ
1        HAKAN ẞEREF        OLGUN        YÜKSEK        AVUKAT
2        MUSTAFA ENİS        ARABACI        YÜKSEK        İẞ ADAMI
3        OKẞAN        ULUSOY EFE        YÜKSEK        ECZACI
4        GÖNÜL        AR GÜNGÖR        YÜKSEK        AVUKAT
5        İBRAHİM        ACAR        ORTA        İẞ ADAMI
6        

 

ZAFER PARTİSİ
S. NO        ADI        SOYADI        ÖĞRENİM        MESLEĞİ
1        ELİF        ÖZTÜRK        YÜKSEK        SATIẞ YÖNETİCİSİ
2        ÖZER        KAVAK        YÜKSEK        PROJE YÖNETİCİSİ
3        HASAN        KAPLAN        YÜKSEK        TARİHÇİ
4        İBRAHİM SAMED        SEVİM        YÜKSEK        TARİHÇİ
5        EMİR        İNER        ORTA        ÖĞRENCİ
6        AHMET CENK        SARIKOÇ        ORTA        ÖĞRENCİ