MHP Afyonkarahisar Milletvekili aday adayı Yücel Genç, Kanal 3 ekranlarında Saadettin Ulusoy’un hazırlayıp sunduğu 3.Boyut programına konuk oldu.

Gözden kaçırmayın

Erkmen’de AK Parti Seçim ofisi açıldıErkmen’de AK Parti Seçim ofisi açıldı

 


MHP Afyonkarahisar Milletvekili aday adayı Yücel Genç, “Halkın içinden, bütün vatandaşlarımıza gece gündüz demeden, dertleriyle dertlenip, sevinçleriyle sevinçlenecek bir kardeşleri olacak. Bunu hiçbir zaman unutmasınlar, 7/24 benim telefonum açık olacak” diye konuştu. 

MHP Afyonkarahisar Milletvekili aday adayı Yücel Genç, Kanal 3 ekranlarında Saadettin Ulusoy’un hazırlayıp sunduğu 3.Boyut programına konuk oldu.

Genç, “Şehrimizin ve vatandaşımızın dertleriyle derlenmek sevinçleriyle sevinmek için. Bir söz vardır ya acılar paylaştıkça azalır, sevinçler de paylaştıkça çoğalır. Bu bağlamda milletvekili olabilmek için yola çıkmış bulunuyorum. Afyonkarahisar’ın birçok ürünü vardır: et, sucuk, mermer gibi bunların ülkemizde ve dünya çapında tanıtımının yapılması konusunda, Afyonkarahisar’ın ilimizin marka şehri ile arasında olmak için biz de bu yolda varız dedik. Lise çağlarında ülkü ocaklarıyla tanışmamla başladı bu davaya olan aşkım. Daha sonra partimizin çeşitli kademelerinde görev alarak devam ettim. Faal olarak Afyonkarahisar Ticaret Borsası’nda yönetim kurulu üyesi ve meclis kurulu üyeliği yapmaktayım” dedi. 

“GÜNEŞ ENERJİSİNDEN ELEKTRİK ÜRETİMİNE DESTEK 
VERİLMESİ KONUSUNDA ÇALIŞMAYI DÜŞÜNÜYORUZ”
Genç, “Malum Covid pandemisi gibi bir süreç atlattık. Daha sonra Rusya-Ukrayna savaşının gerçekleşmesiyle, bir tahıl sorunu ortaya çıktı. Bu tahıl sorunundan hayvancılık sektörü, gerek tavukçuluk sektörü çok büyük etkilendi. Bunun etkileri yem maliyetlerimizin artmasıyla sonuçlandı. Vatandaşımız teveccüh gösterir de biz de milletvekili olarak seçilirsek, aklımızdaki projelerden biri Afyonkarahisar’ımızda miras yoluyla parçalanmış toprakların tekrardan bütünleşmesi ve ekime dikime daha fazla alan kazandırmak istiyoruz. Bu sektörlerin en büyük girdisi tahıl. Bizim öncelikle tarlada kendimizin yetiştirip daha sonra bunları yem haline getirip hayvanlarımızı besleyerek maliyetlerimizi düşürmemiz gerekiyor. Bunun yanı sıra elektrik üretimi, Afyonkarahisar en çok güneş alan illerden birisi. Bununla birlikte çatılarda, tarlalarda enerji maliyetlerimizi düşürebilmek için güneş enerjisinden elektrik üretimine destek verilmesi konusunda çalışmayı düşünüyoruz” dedi. 

“SEÇİMLERDE DE CUMHUR İTTİFAKI’NIN GÜCÜNÜ 
KATLAYARAK İLERLEDİĞİNİ GÖRECEĞİZ”
Genç açıklamasını şöyle sürdürdü: “Yücel Genç milletvekili olduğu zaman, şu andaki hali neyse aynı şekilde devam edecek. Halkın içinden, bütün vatandaşlarımıza gece gündüz demeden, dertleriyle dertlenip, sevinçleriyle sevinçlenecek bir kardeşleri olacak. Bunu hiçbir zaman unutmasınlar, 7/24 benim telefonum açık olacak. Bütün esnafımız iş çevrelerimiz, STK’larımız, belediyelerimizle beraber istişare ederek, bizim üstümüze düşen ne görev varsa yapacağız, bu helvanın kavrulması için Ankara’dan bir ses olacağız. Cumhur İttifakı hala güçlü bir ittifak öncelikle bunu kabullenmek gerekiyor. Seçimlerde de Cumhur İttifakı’nın gücünü katlayarak ilerlediğini göreceğiz. Ayrıca bu konuda da üstümüze düşen görevi yapacağız. Elimizi değil bedenimizi taşın altına koyaraktan çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bütün iş çevrem ve esnafın arkamızda olduğunu biliyoruz. Bunları isim isim saymakla bitiremeyiz. Ayrıca hepsinde teşekkür ediyoruz. Ticaret Borsası Başkanımız Mehmet Mühsürler Bey’e, Ticaret Borsası Meclis Başkanımız Ali Rıza Gürakar Bey’e de ayrıca teşekkür ediyorum.”