14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel seçimleri öncesinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden 13 aday adayı başvuruda bulunurken, her gün parti binasında düzenlenen  program ile Aday adaylarının tanıtımları yapılıyor.

Bugün yapılan tanıtım programında Aday adayı Mustafa Güllü’nün tanıtımı görkemli bir törenle yapıldı. 

Parti binası önünde düzenlenen tanıtım programına çok sayıda partili ve vatandaş katılırken, parti adına açılış konuşmasını yapan MHP Medya Tanıtımdan Sorumlu İl Yönetim Kurulu Üyesi Halil Kocaşaban  ‘Siyaset bir araçtır; Biz memleket sevdamızı hizmete dönüştürmek için bu yolu seçtik Gayemiz, yalnız ve yalnız Allah'ın rızasını kazanarak, Yüce Türk Milleti'ne ve Afyonkarahisar halkı için olmuştur. Türk Milletinin en önde gelen özelliklerinden birisi, dahili ve harici düşmanlarınca kendilerine dayatılan/zorlanan kaderine razı olmaması ve buna karşı gösterdiği reflekslerdir. Bu konuda tarihimiz, kırıldığımız ama asla eğilmediğimiz destansı misallerle doludur.
Tarih sahnesine çıktığımız andan itibaren bu mânada vermiş olduğumuz mücadeleler, tarih ve milli şuur bilincinde olan dost düşman herkesin malumudur. Mayasını tâ o günlerden alan bu millî şuur, devam eden uzun yüzyıllar boyunca hüküm sürdüğü her devirde ve her Türk Devleti’nde kendini göstermiş, dünden bugüne bugünden yarınlara yol göstermek üzere milletimizin karakterini oluşturmuştur.’ dedi

-    Gün kişisel hesaplaşma günü değildir

MHP Milletvekili Aday Adayı Mustafa Güllü, konuşmasına deprem felaketinde hayatlarını kaybedenlere Allahtan rahmet ve yakınlarına başsağlığı dileyerek başladı. Özgeçmişini kısa bir şekilde anlatan Güllü, 45 yıldır siyasetin içinde olduğunu belirterek, Afyonkarahisar’da 16 yıldır din, dil, ırk, mezhep ayrımı yapmadan Hacı Bektaşi Veli Kültür Dernekleri Başkanlığı yaptığını ve 2 yıldır Hacı Bektaşi Veli Dernekleri Federasyon Genel Başkanlığını yaptığını söyledi.

Güllü, konuşmasına ‘ Bu meydana bakınca gözlerindeki ışıltıyı, yüreğinizdeki sıcaklığı hissedince doğru yerde, doğru insanlarla olduğumun bir kez daha farkına vardım. Hepimizin yüreğindeki sevda aynı. Gün kişisel hesapların günü değil. Gün geçmiş kırgınlıkların, farklılıkların günü değil. Gün bu memleketi sahipsiz zannedenlere dur demek için kenetlenme günüdür ‘dedi.

 İÇ VE DIŞ DÜŞMANLARIN OYUNLARINI BERTARAF EDECEĞİZ

Ülkemiz üzerinde  hem içerden, hem dışardan oyunlar oynandığını söyleyen Güllü, ‘Oynanan oyunları bertaraf edecek, güçlü nefes burada toplanmıştır. Israrla, kararlılıkla ve büyük bir inançla diyeceğiz ki; Devlet ve milletiyle her şey den önce Türkiye. Durmayacağız, beklemeyeceğiz. Gecikmeyeceğiz ve asla ihmal etmeyeceğiz. Milletimizin her bir ferdiyle kucaklaşacağım. Her kapıya varacağım, her haneye gireceğim ve her eli tutacağım’ ifadelerine yer verdi..

UZUN MEŞAKKATLİ BİR YOL

Bu yolun uzun ve meşakkatli olduğunu kaydeden Güllü, Bu yolda Kocatepe de Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının verdiği mücadele gibi bizde dava arkadaşlarımızla Türk Milletinin kudretini hep beraber göstereceğiz. Bizler milletvekili aday listesinde olalım ya da olmayalım var gücümüzle çalışacağız’ dedi.