AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili A.Adayı Rasime Fedakar, Afuonkarahisar'da faaliyet gösteren sivil toplum örgütlerini, yardımlaşma ve dayanışma derneklerini ziyaret etti.

Gözden kaçırmayın

İLÇE VE BELDELERDE TAYTAK’A YOĞUN İLGİİLÇE VE BELDELERDE TAYTAK’A YOĞUN İLGİ

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili A.Adayı Rasime Fedakar, Afuonkarahisar'da faaliyet gösteren sivil toplum örgütlerini, yardımlaşma ve dayanışma derneklerini ziyaret etti.

 

Fedakar, Afyonkarahisar’da Yüzyılın İyilik Hareketi Afyonkarahisar Yarım Elma Derneği Başkanı Erol Öztürk’ü, Afyonkarahisar Gül Anneler Dernek Başkanı Halise Saygı’yı ,El Ele Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Necip Özteke’yi, Gönül Dostları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yıldız Değer 'i, Gönül Köprüsü Sosyal Yardımlaşma Derneğini Başkanı Lütfiye Pancar Polat’ı, Altınokta Körler Dernek Başkanı Hakan Erdoğan ve yönetimini, Afyonkarahisar Türkiye Beyazay Derneği Şube Başkanı Fatma Kilci Kavas ve yönetimini, Afyonkarahisar Engelliler Gençlik ve Spor Klübü Başkanı Serap Güderler’i, Türkiye Sakatlar Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Faruk Özkara’yı,  Afyonkarahisar Ağır Düzey Zihinsel Engelliler Yardım Derneği Başkanı Hatice Özkan’ı, Retina Hastaları Dayanışma Derneği Başkanı Mesut Yurt’u, 15 Temmuz Kocatepe Görme Engelliler Spor Kulübü Başkan Yard. Yusuf Şen’i, Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği (Afyon Şehit Gazi) başkanı İsmail Kumartaşlı’yı , Gönüller Bir Olsun Sosyal Yardımlaşma Derneği başkanı Mukaddes Gürültü’yü ve Özel İnsanlar Derneği Afyon Şubesi Bşk. Esra Işık ve üyelerini ziyarette bulundu.

Fedakar, ‘’STK 'lar toplumsal yapımızın olmazsa olmazı, dinamikleridir’’ dedi. Afyonkarahisar Dernek Başkanlarıyla bir araya gelen Fedakar,‘’Yerel ve genel idare anlamında engelliler için hükümetimizin desteklerini, bedensel engelli kardeşlerimizin çalışma hayatına katılımı hakkında neler yapılabileceğini, kardeşlerimizin eğitimi, spor ve sanata katılımlarının artırılması noktasında yapılacak pek çok projelerden bahsederek fikir alışverişinde bulundu.