İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili aday adayı Av. Hakan Şeref Olgun kimdir?..

Gözden kaçırmayın

Erkmen’de AK Parti Seçim ofisi açıldıErkmen’de AK Parti Seçim ofisi açıldı

İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili aday adayı Av. Hakan Şeref Olgun kimdir?..

HAKAN ŞEREF OLGUN

05.01.1967 tarihinde Afyonkarahisar’ın Çay ilçesinde doğdu. İlk ve orta okulu Çay’da, Liseyi Konya’da Veteriner Sağlık Teknisyenleri Meslek Lisesi’nde yatılı olarak okudu. 1983 yılı ÖSYM sınavlarında A.Ü. Hukuk Fakültesini kazandı ve aynı yıl memuriyete de başladı. 1984-1988 yılları arası Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Ankara İli, Çubuk, Elmadağ ve Mamak İlçelerinde Veteriner Sağlık Teknisyeni olarak görev yaptı. 1988 yılından Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, 1990 yılında Serbest Avukatlığa başladı.

1993 tarihinde Anavatan Partisine üye oldu. 1994 Mahalli seçimlerimde İl Genel Meclisi Üyeliğine seçildi. Aynı yıl Anavatan Partisi Çay İlçe Başkanlığı’na seçilmiş olup bu görevi, adaylık nedeni ile ayrılmalar dışında 2002 seçimlerine kadar devam etmiştir.

Dört dönem Genel Kurulu Delegesi seçilmiş olup, 2002 Genel Seçimlerinden sonraki, Büyük Kongrede Merkez Karar ve Yürütme Kurulu Adayı oldu. Bu kongrede parti İl ve İlçe Başkanları içerisinde en çok oyu alan adaylarından birisi olup, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu 6.yedek üyeliğine seçildi.

19.10.2001 de yapılan TOBB. Organ seçimlerinde Çay Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeliğine seçildi ve 2003-2009 yılları arasında Yönetim Kurulu Başkan’ lığı görevinde ve TOBB. Genel Kurul Delegeliği görevlerinde bulundu. Yukarıda belirtilen dönem içerisinde birçok Dernek, Oda ve Sivil toplum Kuruluşunda görevlerde bulundu. 2009 – 2010 yıllarında Türkiye Partisi Afyonkarahisar İli, Kurucu İl Başkanlığı görevini gerçekleştirdi.

Serbest avukatlığın yanında ticaret ile de iştigal etmekte halen İstanbul ve Ankara’da Hukuk Ofisi ile İstanbul ve Afyonkarahisar illerinde ticari faaliyetleri devam etmektedir.