Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi’yi makamında ziyaret etti.

Gözden kaçırmayın

Başkan Kuş ve Başkan adayı Şahin’den afyonhaber’e ziyaretBaşkan Kuş ve Başkan adayı Şahin’den afyonhaber’e ziyaret

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi’yi makamında ziyaret etti.

Görüşmede Başmakçı ilçesinde yaşanan kuş gribi salgınından sonra meydana gelen tavuk itlafı nedeniyle işletmecilerin zararlarının telafi edilmesi ve orman kanunu ve bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi görüşüldü.

Milletvekili Mehmet Taytak; “Başmakçı ilçemizde kuş gribiyle çok sayıda tavuk itlafı yaşandı. Geçtiğimiz hafta Başmakçı ilçemizde düzenlediğimiz toplantıda sektör temsilcileri ile bir araya geldik. Konuyla ilgili istek ve taleplerini alarak Tarım ve Orman Bakanı Sayın Vahit Kirişçi Bey’i makamında ziyaret ettim. Sayın Bakanımız işletmecilerimizin zararları noktasında ek bütçenin sağlanması için gerekli çalışmaları yapacaklarını, konuyu Sayın Cumhurbaşkanımıza sunacağını ve en kısa zamanda problemin çözülerek, işletmecileri mağdur etmeyeceklerini ifade etti. Dün Afyonkarahisar Ticaret Borsası’nda toplanan Tarım ve Orman İl Müdürü ve uzman heyetle de Sayın Bakanımızı görüştürdük. Bakanımız, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Mühsürler Bey’le durumu paylaşarak bölgemizi ve ülkemizi ilgilendiren bu konunun çözülmesi için gerekli gayretleri ortaya koyacaklarını belirtti. Onlarca insanımızın çalıştığı ve borsanın kurulduğu Başmakçı da bu sorunun çözülmesi hepimizi ilgilendirmektedir. Sayın Bakanımızın samimi düşünceleri ve konunun bir an önce çözülmesi ile ilgili çabaları bizi ziyadesiyle mutlu etti.  Ayrıca TBMM Genel Kurulu'nda görüşeceğimiz Orman Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’ne Mermer Sektöründeki işletmecilerimizin bizlere iletmiş olduğu bazı maddelerin eklenmesi talebimizi de Bakanımız ile paylaştım. İnşallah her iki konu içinde hayırlı sonuçlar elde ederiz” dedi.