Başarılı gazeteci ve iş insanı İrfan Söyler tarafından 10 ncusu düzenlenecek olan Dünya Döner Zirvesi 11-12 Mart arası Afyonkarahisar Alusso Thermal Otel’de başlıyor.

Gözden kaçırmayın

İl olmaya en yakın 25 ilçe belli olduİl olmaya en yakın 25 ilçe belli oldu

 
Başarılı gazeteci ve iş insanı İrfan Söyler tarafından 10 ncusu düzenlenecek olan Dünya Döner Zirvesi 11-12 Mart arası Afyonkarahisar Alusso Thermal Otel’de başlıyor.


Döner sektöründe faaliyet gösteren 35 ülkeden lider markalarının bir araya geldiği 10. Dünya Döner zirvesi 2019 yılında UNESCO tarafından Gastronomi Şehri ilan edilen Afyonkarahisar’da düzenlenecek.


Döner Haber Gazetesi tarafından düzenlenen organizasyon, 11-12 Mart tarihlerinde Afyonkarahisar  Alusso Thermal Otel’de gerçekleşecek. 11 Mart Cumartesi günü sabah saat 09.30’da kapılarını açacak olan 10. Dünya Döner Zirvesi, Türkiye’nin yurt dışındaki en büyük markası “döner”in 10. büyük buluşması olacak. 35 ülkeden döner ve Türk fast food markaları ile yan sanayisini buluşturacak olan dev organizasyonda yeni teknolojilerin tanıtılacağı gibi ticari birliktelikler de yaşanacak. Panel ve seminerler ile sektördeki gelişmeler değerlendirilecek. El değmeden döner hazırlama teknolojileri ilk defa görücüye çıkacak.


Organizasyonu düzenleyen İrfan Söyler yaptığı açıklamada, organizasyona dönere meraklı herkesin davetli olduğunu vurguladı.


Dünya Döner Zirvelerinin katılımcı profili şu ülkelerde bulunan firmalardan oluşuyor;
AB Ülkeleri                          % 40
Türkiye                                % 30     
Balkan Bölgesi                    % 16
Orta Asya                             % 2
Ortadoğu                              % 4
ABD ve Kıta Avrupası           % 3
Afrika                                    % 4
Avusturalya                           % 1
Bu yıl 10. düzenlenecek organizasyon daha önce İstanbul, Antalya, Belgrad, Üsküp gibi şehirlerde gerçekleştirilmişti