Türkiye’de yumurta üretiminin başkenti konumundaki Afyonkarahisar'ın Başmakçı ilçesini ziyaret eden Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Tavuk ve yumurta üreticileri ile bir araya geldi.

Gözden kaçırmayın

Erkmen’de AK Parti Seçim ofisi açıldıErkmen’de AK Parti Seçim ofisi açıldı

Türkiye’de yumurta üretiminin başkenti konumundaki Afyonkarahisar'ın Başmakçı ilçesini ziyaret eden Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Tavuk ve yumurta üreticileri ile bir araya geldi.

Taytak, “İnşallah Başmakçı ilçemizde yaşanan bu sıkıntıyı en az mağduriyetle gidererek yine tekrar Türkiye’nin yumurta üretim merkezi olacağız” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Afyonkarahisar ziyaretleri kapsamında MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan ile birlikte Başmakçı ilçesinde giderek Tavuk ve yumurta üreticileri ile bir araya geldi. Başmakçı Belediye Başkanı Ayhan Gönüllü, MHP Dinar İlçe Başkanı Mustafa Karahan, Dinar Ticaret Odası Başkanı Veli Özcan, Tavukçuluk Kooperatif Başkanı Abdurrahman Kare ile yumurta üretim tesislerindeki problemler hakkında toplantı gerçekleştirdi.

Taytak, “İnşallah birlikte omuz omuza bu zararları karşılayacağız”

Tavuk ve yumurta üreticileri ile bir araya gelen Milletvekili Taytak ve Başkan Kocacan, kuş gribinden dolayı yaşadıkları mağduriyetleri dinledi. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi’ye Başmakçı İlçesinde yaşanan sıkıntıları ilettiğini söyleyen Milletvekili Taytak, “Türkiye’de yumurta üretiminin başkenti olan Başmakçı İlçemizde yaşanan sıkıntının yakın takipçisiyiz. Cumhur İttifakı olarak yumurta üreticilerimizin ietek ve taleplerini Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi’ye ilettik. Bakanımızda maddi anlamda sıkıntıların giderilmesi gerekli talimatları verdi. Bende Ankara’da Ziraat Bankası genel müdürlüğü ile görüşerek kredilerin ödemesinin ertelenmesi ve yeni kredi talepleri konusunda görüşmeler gerçekleştireceğim. İnşallah Başmakçı ilçemizde yaşanan bu sıkıntıyı en az mağduriyetle gidererek yine tekrar Türkiye’nin yumurta üretim merkezi olacağız. İnşallah birlikte omuz omuza bu zararları da karşılayacağız ve gidereceğiz. İnşallah Başmakçı ilçemizde üretime, istihdama, yatırıma hep beraber devam edeceğiz” dedi.

Kocacan, “Tavuk ve yumurta üreticilerimizin zararları karşılanacak”

Cumhur İttifakı birlikteliği ile Başmakçı ilçesindeki tavuk ve yumurta üreticilerimizin zararların karşılanması, tazmin edilmesi için gerekli çalışmaların devam ettiğini söyleyen MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan,”Başmakçı ilçemizde yaşanan bu sıkıntı ile ilgili geçtiğimiz günlerde ilçemize gelerek tavuk ve yumurta üreticilerimiz ile bir görüşme gerçekleştirdik. Burada aldığımız istek ve talepleri Milletvekilimiz Mehmet Taytak’a ilettik. Kendisi de o günden itibaren çözüm noktasında çalışmalar gerçekleştirdi. Cumhur İttifakı birlikteliği ile İnşallah Başmakçı'daki zararların karşılanması, tazmin edilmesi ve yeniden bu kümeslere tavukların konularak üretimin devam etmesi için her türlü çalışmaları yapmaktayız” diye konuştu.

Sultandağı Gençlik Kampı’nda depremzede aileler ziyaret edildi.

Milletvekili Taytak ve Başkan Kocacan daha sonra Sultandağı Gençlik Kampı’na geçerek, Karacaören Belediye Başkanı Muhterem Algül, MHP Sultandağı İlçe Başkanı Abdullah Gencer, MHP Çay İlçe Başkanı Ali Erol ile birlikte deprem bölgelerinden gelen vatandaşlarımızı ziyaret ettik.