AKUT  Afyonkarahisar  Ekibi  Deprem Haftasında çocuklarla bir araya Geldi.

Gözden kaçırmayın

Afyonkarahisar'da gençler için teknoloji odaklı eğitim fırsatıAfyonkarahisar'da gençler için teknoloji odaklı eğitim fırsatı

 

AKUT Arama Kurtarma Derneği, 1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla Park Afyon AVM' de  deprem bilinci kazandırmak adına çocuklarla biraraya geldi.

6 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşen Kahramanmaraş merkezli depremler sebebi ile tarihimizin en büyük felaketlerinden birini yaşıyoruz. Birlik ve beraberlik içinde yaraları sarmaya çalışırken, AKUT Arama Kurtarma Derneği olarak, deprem konusunda bilinçlendirme faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda, AKUT Afyonkarahisar ekibi, bu yıl 1-7 Mart Deprem Haftası’nda ilimizde bulunan Park Afyon AVM'de 4-5 Mart tarihlerinde stant açarak deprem bilincinin küçük yaşta  kazandırılması adına çocuklara yönelik "Güven Ailesi" animasyon  film gösterimi gerçekleştirdi.
 
AKUT Arama Kurtarma Derneği, deprem anında yapılması  gereken hareketleri, her türlü can kurtarmanın önemini anlatan dernek gönüllüleri çocuklara
 yönelik deprem bilincinin kazandırılmasının  yanı sıra vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği  etkinlikte, çok sayıda kişinin ziyaret ettiği stantta, AKUT gönüllüsü olma prosedürü ve AKUT Güvendeyim uygulamasına ilişkin bilgiler verildi.