MHP İl Başkanlığı haftalık basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan İl Başkanı Kocacan, İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu’nu çok sert cevap verdi.

Gözden kaçırmayın

Sandıklı'da Mustafa Çöl ve Elibol coşkusuSandıklı'da Mustafa Çöl ve Elibol coşkusu

MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu’nun açıklamalarına sert cevap verdi.

Kocacan, “İP’in İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu’nu Afyon biliyor, Bolvadin biliyor. Milliyetçi Hareket Partisi çok daha iyi biliyor. Kazı kazan üzerine siyaset yapar” dedi.

MHP İl Başkanlığı haftalık basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan İl Başkanı Kocacan, İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu’nu çok sert cevap verdi.

Kocacan, “Eski defterleri açtırma, ne mahkeme karıştırdım ne çalıştırdığı işçilerin hakkını hukukunu karıştırdım ne de geçmişteki bakan ile neler yaptığını söyledim. Hiçbir şey söylemedim. Yine de söylemiyorum. Sadece ona ibreyi gösteriyorum” dedi.

Başkan Kocacan, “Kahramanmaraş merkezli 10 ilimizi kapsayan büyük bir deprem yaşadık. Deprem yaşandıktan 1 hafta sonra bölgeye gittik. Önce pazarcık ilçesinde olan ve ardından Elbistan ilçesinde gerçekleşen depremde birçok binanın yıkıldığını gördük. Burada necip millet anlayışı ile o bölge insanının birbirine yardımlaşma anlayışı bir kez daha ortaya çıktı. Vatandaşlarımız devletimizin her kurumunun her an yanımızda olduğunu ifade ettiler. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan Bey ile birlikte Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Beyefendi deprem bölgesine giderek afetzedeler ile yüz yüze görüşmüşlerdir. Yaraların en kısa zamanda sarılacağını dile getirdiler. Orada gördük ki, devletimiz ve milletimiz tek yürek el ele hale gelmiştir. Bunun en güzel örneği ise televizyonlarda ortak yayında 115 Milyar gibi paranın toplanmasıdır. Orada illerimizi ayağa kaldırmak için Cumhur İttifakı olarak dediğimiz gibi 1 yıla ihtiyacımız var. Bu bir yıl içerisinde bizlerde o bölgeden desteğimizi çekmemeliyiz” dedi.

İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğu’nun açıklamalarına da sert cevap veren Başkan Kocacan, “Bu arkadaş geçmişte bizim partimizde kendisine makamsal değer sağlayacak, insanlar tarafından da tanınacak bir makamda görev yapmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi’ni iyi bildiğini zannediyor ama gördükki siyaseten hiçbir alamamış. Alabildiği ne olmuş. İnsanlara menfi yaklaşmış, maddi yaklaşmış, eksik taraflarından kendine siyasi bir çıkar sağlamayı düşünmüş. Konuşmasında ‘MHP Genel Başkanı matematik bilmez’ diyor. Bu arkadaş evvela Genel Başkanımızı tanımamış. Her ay Genel Başkanımızın bize biz saati kendisinin bilgi dağarcığından arşivinden Türkiye'nin, Türk'ün ve devletin siyasisi ekonomisi coğrafyası iklimi her şeyi ile ilgili kitap gelir. Arkadaş zamanında bu kitapları okumamış. Peki bu kadar cesaretlisin ilçe başkanı iken gidip neden elini kaldırıp bir şey sormadın. Acaba o koca gövdede küçücük bir yürek mi yoktu. İP’in İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu’nu Afyon biliyor, Bolvadin biliyor. Milliyetçi Hareket Partisi çok daha iyi biliyor. Kazı kazan üzerine siyaset yapar. Daha önce kendisini bir konuda ikaz etmiştim. Eski defterleri açtırma, ne mahkeme karıştırdım ne çalıştırdığı işçilerin hakkını hukukunu karıştırdım ne de geçmişteki bakan ile neler yaptığını söyledim. Hiçbir şey söylemedim. Yine de söylemiyorum. Sadece ona ibreyi gösteriyorum. Diyorumki, Milliyetçi Hareket Partisi ile kendi partisini karıştırmasın. Biz meclis nerede kilitlenmişse meclisi açmakla yükümlü olduk. Devlet nerede sıkışmışsa elimizi uzatıp devleti çalışmasına vesile olduk. Biz bunları yaparken 2018 yılında bizim seçim bildirgemiz üzerinde ne varsa Cumhuriyet ittifakı anlayışı ile tüm vaatlerimizi gerçekleştirdik. Kader mahkumlarına ceza indirimi söz konusu olmuştu, oldu ama burada bir şey kondu. Bu Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanının kendi isteği ile kondu. Küçük çocuklara taciz ya da kadına şiddet ya da uyuşturucu gibi suçtan girenlere indirim olmadı. 3600 ek gösterge çıktı, EYT çıktı, sözleşmelilere kadro geldi, Karabağ sorunu çözüldü, Kapalı Maraş açıldı, Ayasofya ibadete açıldı, terörün inlerine girdik… vb. gibi birçok vaatlerimiz yerine geldi. Bakın biz hükümet ortağı değiliz, biz denge ve denetleme konumundayız. Bunlar yapıldı. Yapılanı görmedin. Genel başkanımızı da çok iyi tanıyorsun sanki. Ama senin ne aklın yeter nede ilmin yeter. Yeni Genel Başkanına iyi sarıl bu sana yeter” dedi.